w górę w górę

Bezpieczne podróżowanie

Zobacz jak świat, a my razem z nim, przygotowaliśmy się, byś bezpiecznie podróżował zgodnie z nowymi wytycznymi.

Naszym priorytetem jest zapewnienie naszym Klientom oraz Pracownikom najwyższej ochrony. Wraz z naszymi Kontrahentami wprowadziliśmy szereg nowych standardów i środków ochrony zgodnie z zasadami dystansu społecznego oraz standardami higieny i dezynfekcji, rekomendowanymi m.in. przez Światową Organizację Zdrowia, czy Europejskie Centrum Kontroli Chorób.
Nowe standardy bezpieczeństwa i środki ochrony wprowadziliśmy we wszystkich naszych biurach sprzedaży, współpracujących z nami Portach Lotniczych, Liniach Lotniczych oraz Hotelach, zgodnie z wytycznymi, opiniami i sugestiami wiarygodnych instytucji krajowych i międzynarodowych.
icon-1
Kierunek podróży
icon-1
Przed odlotem na lotnisku
icon-2
W samolocie
icon-3
Po przylocie
icon-4
W hotelu
icon-5
Najczęstsze pytania
icon-6
TESTY I KWARANTANNA

PRZED ODLOTEM NA LOTNISKU

Porty lotnicze wprowadziły nowe zasady zgodnie z wytycznymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego:
W swoim planie podróży uwzględnij obecne procedury kontroli zdrowia na lotnisku, dlatego przyjedź na odprawę około 3 godziny przed planowanym wylotem.
Pasażer, który nie będzie stosował się do wymogu właściwego noszenia maseczki ochronnej lub zasłaniania twarzy (zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi EASA) może zostać wyprowadzony z terenu Lotniska przez służby ochrony lub służby państwowe.
UWAGA! Podróżni z objawami choroby covid-19 nie powinni pojawiać się na lotnisku. W przypadku podejrzanego stanu zdrowia, służby lotniskowe mogą niedopuścić podróżnego do odbycia podróży. W przypadku grup pasażerów lub rodzin, które nie mają obowiązku stosowania się do zasady utrzymania dystansu społecznego, w przypadku stwierdzenia u jednej z osób z tych grup podwyższonej temperatury ciała (temp. 38 st. C i powyżej) – cała grupa podlega skierowaniu do weryfikacji medycznej.
Zalecamy wykonanie pomiaru temperatury samodzielnie, przed udaniem się na lotnisko.
Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem >>
Jeśli możesz, odpraw się on-line
Wypełnij oświadczenie o stanie zdrowia
Zgodnie z instrukcją przewoźnika
Noś maseczkę ochronną
Zmieniaj co 4 godziny
Nie zabieraj osób towarzyszących
Ogranicz bagaż podręczny
Zachowaj odstęp 1,5 M
Pomiar temperatury
Dezynfekuj ręce

W samolocie

Wszyscy podróżujący za granicę zobowiązani są wypełnić poniższe deklaracje, które otrzymają od przedstawiciela linii lotniczych:
Wejście do samolotu:
Na pokładzie samolotu i po wylądowaniu:
PROCEDURY ZWIĄZANE Z COVID-19

LINIE REJSOWE obsługujące WYJAZDY EGZOTYCZNE
UWAGA! W przypadku wykrycia objawów choroby u pasażera w czasie lotu, zostanie on odseparowany od reszty i usadowiony na końcu samolotu, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Po wylądowaniu zostanie przebadany przez właścwe służby pod kątem obecności koronawirusa.
Noś maseczkę ochronną
Zmieniaj co 4 godziny
Zachowaj odstęp 1,5 M
Dezynfekuj ręce
Stosuj sie do instrukcji służb lotniskowych i załogi
Ograniczenia serwisu pokładowego
brak ciepłych posiłków, napoje i przekąski serwowane w indywidualnych opakowaniach

Po przylocie

Zobacz film
Noś maseczkę ochronną
Zmieniaj co 4 godziny
Zachowaj odstęp 1,5 M
Dezynfekuj ręce
Bezzwłocznie opuść terminal
Stosuj sie do instrukcji służb lotniskowych i załogi

W hotelu

Aby zapewnić naszym Klientom wakacje, podczas których będą czuć się bezpiecznie i komfortowo, nasi Partnerzy zastosowali nowe standardy higieny w oferowanych przez nas obiektach, uwzględniając procedury i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dla branży hotelarskiej.
Check-in online
Wiele hoteli umożliwia zameldowanie się bezdotykowe tj. za pośrednictwem strony internetowej danego hotelu.
Dozowniki dezynfekujące
Na terenie hoteli, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny, rozmieszczone są dozowniki do dezynfekcji rąk.
Wycieczki fakultatywne
Odbywać się będą z uwzględnieniem lokalnych wymogów sanitarnych dotyczących transportu w autokarach.
Baseny
Są regularnie czyszczone a ich czas działania może być ograniczony. Godziny działania basenów i aquaparków podane będą w obiekcie hotelowym i są uwarunkowane obłożeniem, jak i sytuacją na miejscu.
Dystans społeczny
W miejscach publicznych jak lobby, restauracje, korytarze goście muszą przestrzegać zasad dystansu społecznego tj. odległość między sobą 1,5 -2 m. Dla wygody Klientów w hotelach dodane zostały niezbędne oznaczenia, wskazówki i powiadomienia zgodnie z zasadami dystansu społecznego.
Rozrywka i aktywności
Atrakcje rozrywkowe mogą mieć ograniczoną formę z zastrzeżeniem limitu gości dla zachowania wymaganego dystansu społecznego. Oferta SPA może być zmodyfikowana i ograniczona oraz przygotowana pod kątem bezpieczeństwa. W każdym hotelu udostępnione będą informacje odnośnie dostępnych form aktywności, należy się z nimi zapoznać po przyjeździe.
Sprzątanie pokoi
Aby zapewnić najlepszy standard higieny i bezpieczeństwa wprowadzone zostały nowe zasady sprzątania w pokojach. Wszystkie będą dokładnie wyczyszczone przed przybyciem gości i te same procedury dezynfekcji będą obowiązywały przy każdej zmianie gości w pokoju.
Restauracje
Funkcjonują w mniejszym obłożeniu z zachowaniem zasad dystansu społecznego, dlatego stoły są ustawione w minimalnej odległości 1,5 metra od siebie i dezynfekowane po zakończonym posiłku. Możliwe są również ograniczenie samoobsługi w restauracjach, przy bufetach i w barach lub ich częściowe zamknięcie.
Niemniej aby zapewnić wystarczającą przestrzeń dla wszystkich gości godziny otwarcia restauracji i innych obiektów hotelowych zostaną wydłużone.
O ile to możliwe, posiłki i napoje będą podawane gościom przez pracowników noszących maski ochronne.
Serwis świadczony w obiektach hotelowych (tj. serwis w pokoju, w barze, w strefach ogólnodostępnych, na plaży) może ulec zmianie i być ograniczany. Decyzję o ograniczeniach podejmowane są na bieżąco przez Zarząd obiektu, w zależności od sugestii i dyrektyw związanych z zasadami dystansu społecznego oraz standardami higieny i dezynfekcji.
Wiele hoteli wprowadziło procedury zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia dla branży hotelarskiej. Dlatego w opisach hoteli przygotowaliśmy dla naszych Klientów specjalną sekcję „Informacje dodatkowe” o zasadach ochrony przed COVID-19*.
*Ze względu na różne przepisy lokalne w krajach, do których organizujemy imprezy turystyczne, zasady funkcjonowania obiektów hotelowych mogą się różnić w zależności od wybranego przez Klienta kierunku podróży oraz obiektu. Prosimy o sprawdzenie szczegółowych informacji o kierunku oraz opisu hotelu, do którego się Państwo wybierają.
Wszystkie pojazdy Odeon Tours posiadają Certyfikat Bezpieczna Turystyka rekomendowany przez Turecką Agencję Rozwoju Turystyki i Promocji >>
NASZE WŁASNE HOTELE OTI RESORT
Największy wpływ mamy na własne hotele. I tutaj wdrożyliśmy szereg zabezpieczeń dając Klientom zarówno bezpieczeństwo jak i komfort, by cieszyć się tym wyczekanym czasem – urlopem z widokiem na słońce, morze i radość. Więcej o hotelach OTI RESORT >>

Dbaj o siebie i innych

Wytyczne i procedury w poszczególnych krajach
Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zachowania i wprowadzonych procedur w kraju, gdzie wybierasz się na wakacje.
Wytyczne sanitarne dla krajów
Dbamy, by Klienci czuli się komfortowo podróżując z Coral Travel Poland. Dopełniamy wszelkich starań, by wakacje były jak najbardziej bezpieczne i beztroskie dla naszych Klientów. W związku z tym prezentujemy aktualne wytyczne oraz zalecenia poszczególnych krajów dotyczące covid-19.

Kierunek podróży

Wymagany test na Covid-19

Zjednoczone
emiraty arabskie

TURCJA
PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKU

EGIPT
PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA W HOTELU

Wymagania i zasady dla Podróżujących po Unii Europejskiej: https://reopen.europa.eu/pl
W przypadku podróży do krajów, do których wymagane jest posiadanie wizy turystycznej, zalecamy wcześniejszy zakup wizy online.

Najczęstsze pytania

PRZED WYLOTEM/NA LOTNISKU
Informacje na ten temat zebraliśmy dla Ciebie w sekcji „PRZED ODLOTEM NA LOTNISKU” na stronie www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowania
Wszyscy podróżujący za granicę zobowiązani są wypełnić poniższe deklaracje, które otrzymają od przedstawiciela linii lotniczych, w samolocie: Karta Lokalizacji Pasażera >>
Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 >> oraz dokumenty wymagane przez Kraj, do którego planujesz podróż. Wymagane dokumenty znajdziesz w sekcji „KIERUNEK PODRÓŻY”, „Przed wylotem/ Na lotnisku” oraz „W kraju” na stronie www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowania
W SAMOLOCIE
Bagaż podręczny ograniczony jest do damskiej torebki, torby podręcznej, laptopa czy akcesoriów niezbędnych dla dziecka. Wszelkie większe bagaże będą oddawane do głównego luku bagażowego lub nie będą akceptowane przez przewoźnika. Rekomenduje się zmniejszenie bagażu podręcznego do minimum.
Procedury linii lotniczej obsługującej Twój rejs, sprawdzisz w sekcji „W SAMOLOCIE”, „PROCEDURY ZWIĄZANE Z COVID-19” na stronie www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowani
UBEZPIECZENIE
W cenie wyjazdu zawsze wliczony jest pakiet ubezpieczeniowy TRAVEL – BASIC, pokrywający koszty leczenia i transportu do 20 000 EUR. Pakiet ten nie pokrywa kosztów na wypadek zachorowania na Covi-19. Dlatego zalecamy rozszerzenie ubezpieczenia do pakietu OPTIMUM, MAX i MAX PLUS, gdzie koszty leczenia i transportu powstałe na skutek Covid-19, pokrywane są w ramach sumy ubezpieczenia KL odpowiedniego wariantu. Więcej informacji znajdziesz na www.coraltravel.pl/ubezpieczenia-covid-19 lub w Twoim biurze podróży.
W ramach pakietu OPTIMUM, MAX i MAX PLUS pokrywane są koszty leczenia i transportu powstałe na skutek pandemii choroby zakaźnej Covid-19, w ramach sumy ubezpieczenia KL odpowiedniego wariantu. Pakiet ubezpieczeniowy TRAVEL – BASIC – nie uwzględnia kosztów leczenia Covid-19. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.coraltravel.pl/ubezpieczenia-covid-19
Jeżeli wynik testu jest pozytywny, Gość hotelowy przechodzi kwarantannę, o jej długości decydują dedykowane służby (medyczne/sanitarne), na miejscu. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie w oparciu o informacje z właściwych służb, które informują o możliwości powrotu do kraju. Goście, u których wynik testu wyszedł pozytywny, powtórny test wykonują na swój koszt. Każdy nasz Klient posiadający dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy OPTIMUM, MAX i MAX PLUS w wypadku wykonania powtórnego testu uruchamiana jest ochrona ubezpieczeniowa kosztów leczenia, a co za tym idzie, jeśli kolejne testy będą wymagane – ich koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela w ramach sumy ubezpieczenia odpowiedniego wariantu
W ramach pakietu OPTIMUM, MAX lub MAX PLUS pokrywane są koszty leczenia i transportu, powstałe na skutek pandemii choroby zakaźnej Covid-19. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.coraltravel.pl/ubezpieczenia-covid-19.
Jeżeli wynik testu jest pozytywny, Klient przechodzi obowiązkową kwarantannę. O jej długości decydują dedykowane służby (medyczne/sanitarne), w miejscu pobytu.
Każde zdarzenie związane z zachorowaniem do dnia zakończenia Imprezy Turystycznej jest objęte ochroną ubezpieczeniową.
Jeżeli przed zakończeniem Imprezy (np.01.02-08.02.2021) Klient wykona test i otrzyma wynik pozytywny co jest równoznaczne z pozostaniem w destynacji, na kwarantannie – zdarzenie to z uwagi na fakt, iż zostało rozpoznane podczas trwania Imprezy jest objęte ochroną ubezpieczeniową, w tym wszelkie zdarzenia związane z chorobą Covid-19. Warunkiem jest wykupienie przez Klienta pakietu ubezpieczeniowego OPTIMUM, MAX lub MAX PLUS.

Jeśli jednak już 09.02.2021 idąc do łazienki poślizgnie się i złamie nogę i będzie konieczna wizyta lekarska oraz założenie gipsu, to zdarzenie to nie jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Co oznacza, że w takiej sytuacji każdy Klient pozostający na kwarantannie [dłużej niż pierwotny pobyt] ma obowiązek dokupić nowe ubezpieczenie, na okres pozostania w destynacji od pierwotnej daty zakończenia Imprezy do końca kwarantanny. Ubezpieczenie to będzie pokrywało wszelkie nowe zdarzenia zdrowotne podczas dalszego pobytu.

WAŻNE: W sytuacji konieczności pozostania na kwarantannie po zakończeniu Imprezy, Klient powinien niezwłocznie skontaktować się z Opiekunem rezerwacji lub Przedstawicielem Coral Travel Poland i wskazać konieczność dokupienia [przedłużenia] ubezpieczenia. Przedstawiciel Coral Travel Poland poda kwotę ubezpieczenia, a Klient dokona zapłaty tej kwoty, w tytule podając nr rezerwacji oraz numer dodatkowego ubezpieczenia.
KIERUNEK PODRÓŻY
Przygotowaliśmy specjalną sekcję, w której publikujemy wytyczne dla poszczególnych kierunków. Są to informacje oficjalne, pochodzące z rządowych źródeł. Zachęcamy do zapoznania się z nimi podczas planowania wyjazdu www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowania sekcja „KIERUNEK PODRÓŻY”.
Przed wylotem zapoznaj się z wytycznymi dla poszczególnych kierunków wyjazdu na stronie www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowania w sekcji „KIERUNEK PODRÓŻY”.
W HOTELU
Aby zapewnić naszym Klientom wakacje, podczas których będą czuć się bezpiecznie i komfortowo, nasi Partnerzy zastosowali nowe standardy higieny oraz dystansu społecznego w oferowanych przez nas obiektach, uwzględniając procedury i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dla branży hotelarskiej. W tym celu zapoznaj się informacjami na stronie www.coraltravel.pl/bezpiecznie-wracamy-do-podrozowania w sekcji „W HOTELU” oraz z opisem interesującego Cię hotelu, w sekcji „Informacje dodatkowe”, gdzie znajdziesz wytyczne w kwestii ochrony przed Covid-19 wprowadzone w konkretnym obiekcie.
Informację tę znajdziesz w opisie interesującego Cię hotelu, w sekcji „Informacje dodatkowe”, gdzie znajdziesz wytyczne w kwestii ochrony przed Covid-19, wprowadzone w konkretnym obiekcie.
Restauracje i bary funkcjonują w mniejszym obłożeniu z zachowaniem zasad dystansu społecznego, dlatego stoły są ustawione w minimalnej odległości 1,5 metra od siebie i dezynfekowane po zakończonym posiłku. Możliwe są również ograniczenia samoobsługi w restauracjach, przy bufetach i w barach. O ile to możliwe, posiłki i napoje będą podawane Gościom przez pracowników noszących maski ochronne. Aby zapewnić wystarczającą przestrzeń dla wszystkich Gości godziny otwarcia restauracji i innych obiektów hotelowych zostaną wydłużone.
Baseny są regularnie czyszczone, a ich czas działanie może być ograniczony. Godziny działania basenów i aquaparków podane będą w obiekcie hotelowym i są uwarunkowane obłożeniem, jak i sytuacją na miejscu. Strefy SPA oraz Wellness ze względu na swoją specyfikę mogą być wyłączone lub działać na ograniczonych zasadach.
OPIEKA REZYDENTA/WYCIECZKI
Obsługa rezydenta będzie realizowany zgodnie z dotychczasową praktyką, z uwzględnieniem lokalnych wymogów sanitarnych. Jednocześnie zachęcamy do zainstalowania naszej aplikacji mobilnej – „CORAL TRAVEL POLAND SP Z O O”, zapewniającej dostęp do najważniejszych informacji na miejscu. Znajdziesz ją w App Store lub Google Play.
Odbywać się będą z uwzględnieniem lokalnych wymogów sanitarnych dotyczących transportu w autokarach.

TESTY I KWARANTANNA

Oferta testów RT-PCR dla Klientów Coral Travel Poland:
Planujesz podróż do kraju, w którym wymagany jest dokument poświadczający negatywny wynik testu w kierunku Covid-19. Skorzystaj ze specjalnej oferty testów RT-PCR dla Klientów Coral Travel Poland i leć na beztroskie wakacje!

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR musi być w języku angielskim.

Laboratorium Genetycznym Gyncentrum:
Badanie komercyjne RT-PCR wymaz w kierunku Covid-19 z zaświadczeniem w języku angielskim dla Klientów Coral Travel Poland w cenie 249 zł oraz Covid-19 test antygenowy w języku polskim lub angielskim w cenie 129 zł w punktach Laboratorium Genetycznym Gyncentrum.
JAK SKORZYSTAĆ ZE SPECJALNEJ CENY NA BADANIE?
Wejdź na stronę https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-wstep (zakładka Test indywidualny). Wybierz opcję TEST RT-PCR lub test antygenowy i wypełnij formularz:
 1. Aby skorzystać z specjalnej ceny wybierz Przelew online - PRZELEWY24 i wpisz kod: coralovelato2021!
 2. Dokonaj płatności za badanie.
 3. Udaj się do najbliższego punktu drive-thru Gyncentrum.
 4. Wykonaj badanie bez wysiadania z auta.
 5. Odbierz wynik online w ciągu 24h lub w przypadku testu antygenowego do 1h.
ALAB Laboratoria:
Badanie komercyjne RT-PCR wymaz w kierunku Covid-19, z zaświadczeniem w języku angielskim dla Klientów Coral Travel Poland w cenie 269 zł oraz Covid test antygenowy języku polskim lub angielskim w cenie 97 zł , w punktach ALAB laboratoria po okazaniu umowy z Coral Travel Poland lub rezerwacji dodanej do aplikacji mobilnej Coral Travel Poland Sp.zo.o.
W celu zapisania się na wymaz prosimy o zapisy online www.alablaboratoria.pl/rezerwacja
Promocyjna cena obowiązuje do 31 sierpnia 2021.
Diagnostyka:
Zasady zakupu usługi ,,Test RT-PCR i Testy antygenowe''
 • - Usługa Test RT-PCR i Testy antygenowe dostępna jest od 25.05.2021 do odwołania.
 • - Dotyczy wszystkich rezerwacji na kierunki: Turcja, Egipt, Grecja, Bułgaria, Hiszpania i Tunezja.
 • - Poinformuj Biuro Podróży, w którym zakładasz rezerwację o chęci zakupu Usługi Test RT-PCR lub Testy antygenowe.
 • - Jeżeli masz już założoną rezerwację, skontaktuj się z Agentem, w celu zakupu dodatkowej Usługi Test RT-PCR lub Test Antygenowy.
 • - Cena usługi Test RT-PCR wynosi 290 zł/os.
 • - Cena usługi Testy antygenowe z zaświadczeniem po ang. wynosi 100 zł, natomiast test antygenowy bez zaświadczenia wykonasz za 70 zł po powrocie z wakacji do Polski.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.coraltravel.pl/test-rt-pcr
KWARANTANNA:
Nowe przepisy dotyczące kwarantanny dla podróżujących.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.03.2021 r., z dniem 30.03.2021 zaczęły obowiązywać́ nowe przepisy dotyczące kwarantanny dla podróżujących. Wszyscy wracający do kraju samolotem kierowani będą na kwarantannę, ale mogą być z niej zwolnieni jeśli przedstawią test w kierunku Covid-19 z wynikiem negatywnym.

Zwolnieni z kwarantanny są przylatujący ze Strefy Schengen, jeśli posiadają negatywny wynik testu w języku polskim lub angielskim, wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Podróżni spoza tej Strefy, by uniknąć kwarantanny muszą uzyskać negatywny wynik testu w kierunku Covid-19 po przylocie do Polski.

Osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki dopuszczonej przez UE również będą zwolnione z kwarantanny.

Zapoznaj się ze szczegółami nowego rozporządzenia >>

Dla wygody Klientów i umożliwienia szybkiego badania zwalniającego z kwarantanny podróżni przylatujący do Polski już na lotnisku mogą wykonać testy antygenowe w kierunku Covid-19. Do tego celu na wybranych lotniskach zorganizowane są Mobilne Punkty Pobrań. Na wyniki testu antygenowego oczekuje się około 20 minut. Zaświadczenia wydawane są w języku polskim lub angielskim. Wyniki wysyłane są bezpośrednio do systemu informatycznego sanepidu w ciągu około 4 godzin.

Testy wykonasz na lotniskach: w Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Sprawdź szczegóły dotyczące testów na poszczególnych lotniskach:

KATOWICE >> WARSZAWA >> POZNAŃ >> GDAŃSK >> WROCŁAW >>

Coral Travel Poland zaufanie, pewność, bezpieczeństwo

Należymy do grupy OTI Holding, która wciągu 27 lat wypracowała sobie pozycję jednego ze światowych liderów branży turystycznej. Z jej usług skorzystało ponad 25 milionów klientów, w 40 krajach świata. W Polsce funkcjonujemy od 21 lat. Przez 15 lat pod marką Wezyr Holidays, a od 2014 jako Coral Travel Poland po połączeniu dwóch marek Grupy OTI funkcjonujących na polskim rynku. Dziś jesteśmy jednym z największych biur podróży w Polsce i jedną ze 100 największych firm w Polsce.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

Wszyscy nasi Klienci są zabezpieczeni przez I filar zabezpieczenia finansowego imprez turystycznych - Gwarancję Ubezpieczeniową oraz II filar - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia 26 listopada 2016r (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334). Każda impreza turystyczna organizowana przez Coral Travel Poland zawiera wliczoną w cenę imprezy, składkę TFG, która pokrywa koszt powrotu Klientów z imprezy turystycznej do Polski lub w przypadku jej przerwania, czy niezrealizowania imprezy, wypłaca również zwrot kosztów, gdy biuro podróży utraci płynność finansową.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny jest stuprocentowym zabezpieczeniem wystawionych Klientom voucherów, za anulowane imprezy turystyczne, w związku z wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, spowodowanego przez pandemię covid-19.

Dla bezpieczeństwa naszych Klientów poszerzyliśmy również ofertę ubezpieczeń na wypadek skutków pandemii covid-19.