hero
stamp

Egipt

Wakacje w wielkim błękicie

22

Temp. powietrza w grudniu


23

Temp. wody w grudniu

Kraina wiecznego słońca! 

Możecie przyjeżdżać tu na wakacje wielokrotnie i wciąż odkrywać coś nowego.

Witajcie w krainie z 1000 i jednej nocy, gdzie starożytna historia znamienitych faraonów przeplata się z nowoczesnością wielkich miast. Wakacje w Egipcie to różnorodność widoków, smaków i atrakcji. Z jednej strony bezkresna pustynia a z drugiej piaszczyste plaże i Morze Czerwone z koralowymi skarbami. Wszechobecne słońce i cień daktylowych palm w hotelach z aquaparkami i All Inclusive. To właśnie Egipt - relaks, przygoda a nawet błogie lenistwa niemal gwarantowane.

Wyjątkowe oferty w Egipcie

Wakacje 2023
W naszej ofercie lato 2023 przygotowaliśmy szeroki wybór hoteli od ekonomicznych 3* po obiekty deluxe z rozbudowaną infrastrukturą dla dorosłych i dzieci, w tym szeroki wybór basenów, aquaparków oraz bogate All inclusive nawet 24 h/dobę. Oferowane przez nas regiony to: Hurghada, Sharm El Sheikh oraz Marsa Alam, gdzie latamy z 4 lotnisk w Polsce. Do standardowych wakacji 7 i 14 dniowych proponujemy również pobyty 10 dniowe.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Nie sposób nie zakochać się w Egipcie

,,Będę teraz obszernie mówić o Egipcie, ponieważ zawiera bardzo wiele osobliwości i w porównaniu ze wszystkimi innymi krajami wykazuje dzieła większe, niźli się to da wyobrazić” - tak opisywał Egipt Herodot. Państwo faraonów od tysięcy lat fascynuje świat. Już starożytni Grecy i Rzymianie licznie odwiedzali Egipt szukając tu natchnienia do swoich poematów. Wczasy w Egipcie warto połączyć więc z własnym odkrywaniem starożytności, choćby Teb, Kairu, świątyni Hatszepsut, Doliny Królów i Królowych, „śpiewających” Kolosów Memnona czy majestatycznej świątyni Amona w Karnaku. Koneserzy wybornej kuchni również będą się tu czuć zaspokojeni, bo egipskie przysmaki są tak różnorodne i barwne jak historia tego Państwa. Wczasy w Egipcie to również doskonała okazja by rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Zjawiskowa rafa koralowa, rozciągająca się od okolic Taby aż po Marsa Alam, odsłania swoje zniewalające piękno.

Pomyślne egipskie wiatry sprzyjają amatorom kitsurfngu i windsurfingu a dla spragnionych słońca i brązowej opalenizny czekają mieniące się niczym złoto piaszczyste plaże wpadające wprost w objęcia turkusu morza. Różnorodne resorty hotelowe prześcigają się w zapewnieniu komfortu i rozrywki swoim gościom, dlatego wczasy w Egipcie to kusząca propozycja dla tych, którzy też chcą poczuć się jak ubóstwiany faraon.

1

Pogoda

Klimat w Egipcie

Egipt to kraina wiecznego słońca, od lat turyści przyjeżdżają tu by zakosztować słonecznych kąpieli na złotych plażach, a entuzjaści nurkowania i sportów wodnych mogą korzystać z uroków ciepłego morza przez cały rok. W rejonie Morza Śródziemnego temperatury powietrza sięgają nawet do 35°C, w nocy nieco spadając, czyniąc tym egipskie nadmorskie kurorty najbardziej pożądanymi.

Odkryj Egipt

2

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 4 h 15 min.
alt

Paszport  lub wiza

 • wiza (można ją otrzymać po dokonaniu opłaty w Ambasadzie Egiptu w Warszawie lub na lotnisku w Egipcie)

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
alt

Waluta

 • funt egipski (EGP)
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 V, gniazdka takie, jak w Polsce
 • Religia: islam
 • Ludność: 82,5 mln
 • Stolica: Kair (9,5 mln mieszkańców)
 • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia.
 • Zwyczaje i kuchnia: W Egipcie pamiętajcie o targowaniu, jest to nieodzowny punkt wszelkich zakupów a także o tzw. bakszyszu, czyli napiwku.

Polecane hotele

Riwiera Morza Czerwonego, dostojna i kusząca starożytnymi legendami i zagadkami od lat zachwyca odwiedzającyh ją turystów. A gdzie najlepiej odpocząć, który region i hotel wybrać ? Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy polecane przez nas hotele na wczasy w słonecznym Egipcie.