Grecja

Wyprawa po słońce

13

Temp. powietrza w grudniu


16

Temp. wody w grudniu

Grecja to kraj słońca, gór i lazurowego morza.

To mity, filozofia i rzeczywistość a podróż tu jest swoistym powrotem do legend i mądrych słów wielkich Greków, w które po trosze wierzymy.

Tu koimy też zmysły bajecznym krajobrazem lazurowego morza, w które wpatrując się z beztroską smakujemy wakacje o smaku wina, fety i oliwek. Co i raz zaczepiani grecką serdecznością, zamiłowaniem do tańca a nawet flirtu zatapiamy się w błogim wypoczynku.

Wyjątkowe oferty w Grecji

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Nie sposób nie zakochać się w Grecji

,,Wiem, że nic nie wiem’’, ale i tak wiadomo, że wczasy w Grecji to idealny pomysł dla spragnionych słońca i nieziemskich krajobrazów. W Grecji jest wszystko, co przyciąga duszę podróżnika. Poczynając od ciepłego, krystalicznego morza, pięknych widoków na góry, które niemal wklejają się w plaże, a do tego dni pełne gorącego słońca. Grecja zachwyca ogrodami pełnymi palmowych drzew i mieniących się różnymi odcieniami kwitnących bugenwilli pnących się po śnieżnobiałej architekturze greckich budynków. Urlop w Grecji to też okazja na spotkanie z historią, wszak to kolebka naszej cywilizacji. Mamy okazję podziwiać tu zabytki z okresu minojskiego, antycznego, rzymskiego i wielu innych. Grecja to raj dla podniebienia. Warto więc spróbować owoców morza i świeżo grillowanych ryb, w tym grillowanej ośmiornicy popijając doskonałym winem – prawdziwie grecka uczta! Będąc w Grecji nie sposób zignorować oliwek. Aż 60% ziemi uprawnej przeznaczona jest tutaj na gaje oliwne. Dlatego warto przywieźć stąd i oliwki i oliwę a nawet mydełka oliwne. Będąc w Grecji uśmiechnij się do przechodzącego Greka i przywitaj słowami ,,Kalimera’’, dzięki temu poznasz wyjątkową grecką gościnność, radość a nawet spontaniczny taniec. Bo Grecja to życie, które płynie tu pod znakiem szczęścia w tempie „siga, siga”, czyli „powoli, powoli”.

1

Pogoda

Klimat w Grecji

Grecja to kraj o zróżnicowanej powierzchni i wielu walorach. To kraj morza, bo gdziekolwiek dotrzemy odległość od wybrzeża nie przekroczy 140 km. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego, Jońskiego, Śródziemnego i Kreteńskiego. W jego skład wchodzi 2,5 tysiąca wysp, a linia brzegowa ma prawie 15 000 km. Góry zaś stanowią aż 80% powierzchni Grecji. Jest tu średnio aż 250 dni słonecznych w roku. A to za sprawą panującego tu klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, który oznacza długie, gorące i suche lata oraz łagodne i wilgotne zimy.

Odkryj Grecję

2

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • 2 godz. 15 min (Korfu);
  ok. 3 godz. (Kreta, Rodos)
alt

Paszport  lub wiza

 • wystarczy ważny
  dowód osobisty
alt

Język

 • urzędowy - grecki
alt

Waluta

 • euro
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • takie, jak w Polsce
 • Religia: prawosławie
 • Powierzchnia: 780 tys. km kw. (2,5 razy więcej niż Polska)
 • Ludność: 11 mln
 • Zwyczaje i kuchnia: Tradycją w Grecji jest tzw. sjesta - przerwa w godzinach popołudniowych, podczas której większość sklepów i instytucji jest zamknięta.
 • Stolica: Ateny (3 mln mieszkańców)

Polecane hotele

Jak mawiają Grecy ,,kto nie widział wysp tak naprawdę nie był Grecji’’. Prawie 1/5 powierzchni Grecji stanowią wyspy rozsiane po morzu Jońskim i Egejskim, których jest 2500. Według legendy Bóg stworzył je z kamieni, które rzucił przez ramię za siebie wprost do morza i tak powstały greckie wyspy. W naszej ofercie proponujemy kilka z nich: Rodos, Kos, Korfu, Zakynthos i Kos, z których każda ma swój unikalny klimat.
Grecja, rzuca urok na każdego, tak piękna, że co roku kusi turystów. Wiele wysp, wiele ofert. Nie jest łatwo wybrać z setek propozycji hoteli. Dlatego podpowiadamy, które szczególnie polecamy, wierząc, że ułatwiamy tym samym podjęcie decyzji.