hero
stamp

Turcja

Znamy ją od dziecka.

12

Temp. powietrza w grudniu


19

Temp. wody w grudniu

Turcja to nasz drugi dom, znamy ją od dziecka,
a zatem Hosgeldiniz!

Możecie przyjeżdżać tu na wakacje wielokrotnie i wciąż odkrywać coś nowego.

Malownicze krajobrazy, gdzie góry zdają się wyrastać wprost z morza. Historię tysiącleci zachowaną w licznych zabytkach. Kuchnię zniewalającą smakiem i aromatem. To miejsce dla każdego: dla zrelaksowanych plażowiczów i aktywnych poszukiwaczy wakacyjnych wrażeń.

Wyjątkowe oferty w Turcji

Wakacje 2023
W zespole, który przygotowuje dla Was oferty wakacji, mamy specjalistów, którzy urodzili i wychowali się w Turcji. Teraz dzielą się z Wami wiedzą, doświadczeniami i miłością do swego kraju. Czy może być lepszy doradca niż ktoś, kto Turcję zna od dziecka? Na lato 2023 proponujemy 10 kurortów turystycznych, ponad 400 hoteli all inclusive, w tym ekonomiczne i luksusowe, a także z polską animacją – idealne na wakacje z dziećmi. Podczas wakacji w Turcji jesteście pod opieką polskich rezydentów i animatorów. Latamy z 7 lotnisk w Polsce kilka razy w tygodniu, proponując różne długości pobytów, od weekendowych, przez 7, 10, 12 dniowe a nawet kilkutygodniowe.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Nie sposób nie zakochać się w Turcji

Turcja potrafi zaskakiwać na każdym kroku. To kraj kontrastów, lazurowego morza, gór i orientalnych smaków. Wczasy są tu pełne różnorodności i relaksu. Hotele to często rozległe resorty, pełne zieleni piniowych lasów, palm i kwiatów tworzących zadbane ogrody. I tu właśnie wiją się kompleksy basenowe, najróżniejszej wielkości i głębokości, od małych brodzików po olimpijskie i fantazyjne z aquaparkami.

Bogactwo All Inclusive z różnorodną i smaczną kuchnią regionalną, do tego smaki z całego świata dostępne często non stop - to kolejny magnes przyciągający na wakacje w Turcji. A przyciąga tu każdego, bo hotele dostępne są od ekonomicznych 3* aż po wyjątkowe deluxe z prywatnymi basenami, od cichych kameralnych hoteli po pełne rwetesu i całodziennych animacji. Będąc tu na wczasach warto skorzystać ze znanego na całym świecie hamamu, wyjątkowych pól golfowych oraz wielu możliwości uprawiania sportów wodnych i plażowych.

Turcja to również mozaika cudów natury, różnorodność klimatu i ukształtowania terenu. Jeziora, góry, turkusowe morza, zaciszne zatoczki. I prawdziwe cuda natury, m.in. księżycowa Kapadocja i wapienne tarasy Pamukkale. A przy tym wyjątkowa turecka gościnność, przyjaźń, otwartość i tolerancja. Cechą narodową Turków jest zamiłowanie do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, niczym staropolski zwyczaj „Gość w dom, Bóg w dom”. Dlatego chętnie otwierają przed podróżnikami swoje serca i domy. Nie sposób nie zakochać się w Turcji.
1

Pogoda

Klimat w Turcji

Turcja jest wielkim krajem, dlatego też ukształtowanie terenu jest różnorodne, co determinuje klimat różnych miejsc kraju.
Znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego z kontynentalną odmianą w głębi kraju i morską u wybrzeży, w tym nadbrzeża południa i zachodu są pod wpływem śródziemnomorskiej odmiany. Północne wybrzeże Turcji to lokalny klimat czarnomorski z cechami typowymi dla klimatu umiarkowanego. Turcja jest wielkim krajem, dlatego też ukształtowanie terenu jest różnorodne, co determinuje klimat różnych miejsc kraju.

Odkryj Turcję

2

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 3 godzin
alt

Paszport  lub wiza

 • wystarczy ważny
  dowód osobisty
alt

Język

 • urzędowy - turecki 
 • w miejscach turystycznych angielski
alt

Waluta

 • liry tureckie
 • dolary
 • euro
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • wtyczka typu C i V
 • 230 V, 50 Hz
 • Religia: oficjalnie Turcja jest państwem świeckim, ale 99% Turków wyznaje islam
 • Powierzchnia: 780 tys. km kw. (2,5 razy więcej niż Polska)
 • Kontynenty: zaledwie 3% Turcji należy do Europy (jest to tzw. Rumelia albo Tracja), a 97% to już Azja (tzw. Anatolia)
 • Ludność: 75 mln
 • Geografia: większość kraju to góry – najwyższe z nich Ararat (5165 m n.p.m.). Turcja ma dostęp do czterech mórz: Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego.
 • Stolica: Ankara, ale największe miasto to Stambuł (ok. 12 mln mieszkańców);

Polecane hotele

Tętniąca życiem Alanya, dziewicza przyroda w regionie Belek, zabytki w antycznym Side, romantyczne uliczki starego miasta w Antalyi, tajemnicze góry Taurus w Kemer, idylliczne zatoki w Bodrum, zachwycający port w Marmaris, czy może niebiańska Zatoka w regionie Fethiye? Nie wiesz co wybrać? Nie martw się. By pomóc wybrać Ci jak najlepiej stworzyliśmy listę polecanych hoteli z formułą All Inclusive lub bez wyżywienia, gdzie będziesz się wylegiwać w promieniach słońca, zwiedzać liczne starożytne zabytki i podziwiać miejscowe krajobrazy.