w górę w górę
Sharm El Sheikh Last Minute Coral Travel
SHARM EL SHEIKH
Relaks w orientalnym klimacie

Sharm El Sheikh oferty Last Minute

Sharm El Sheikh to jeden z popularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie. Co roku miejsce odwiedzają tysiące osób, aby odpocząć na plaży i wykąpać się w Morzu Czerwonym. Ośrodek jest niezwykle ważny dla nurków – okolica słynie z przepięknych ogrodów raf koralowych rozciągających się wzdłuż całego wybrzeża. Wycieczki do Sharm El Sheikh to także okazja, aby podziwiać lasy namorzynowe. Ciekawe ukwiały, koralowce, a także rzadkie gatunki ryb możesz zobaczyć również w znajdującym się w pobliżu, morskim parku Ras Mohammed. Miejscowość wyróżnia się wyjątkową atmosferą, którą zapamiętasz na długo. Jeśli chcesz odwiedzić Sharm El Sheikh Last Minute to najlepszy wariant podróży. Turyści uwielbiają bawić się w luksusowej dzielnicy Naama Bay. Popularnością przyjezdnych cieszą się także arabskie sklepy, w których można zaopatrzyć się w liczne pamiątki, np. figurki faraonów, papirusy, popiersie Nefretete, a także orientalne przyprawy lub perfumy produkowane w lokalnych fabrykach. All Inclusive w Sharm El Sheikh to sposobność do spróbowania tutejszych dań. Do najpopularniejszych zaliczają się: chałwa, pudding ryżowy, humus, falafele.


Wycieczki Sharm El Sheikh

Turystyczny kurort to wiele miejsc wartych uwagi, które przypadną do gustu zarówno młodym, jak i starszym podróżnikom. Warto spędzić czas w aquaparku inspirowanym postaciami związanymi z legendarną Kleopatrą. Jeśli planujesz Last Minute Sharm El Sheikh to miejsce, które Cię zainspiruje. Okolica jest świetną bazą do zwiedzania starożytnych zabytków. Ważnym punktem jest Giza, w której zobaczysz znane na całym świecie piramidy – Cheopsa, Chefrena, Mykerinosa. Polecamy też wyprawę na Górę Synaj lub do delfinarium w Hurghadzie. Jeśli szukasz wyjątkowej propozycji All Inclusive Sharm El Sheikh Cię nie zawiedzie. Wśród lokalnych atrakcji warto wymienić również podróże przez pustynie na wielbłądach lub quadach. Z kolei amatorzy kolarstwa mogą skorzystać z wymagających tras rowerowych – niektóre z nich liczą nawet 200 km.

Sharm El Sheikh All Inclusive

Last Minute w Sharm El Sheikh wiąże się z niesamowitymi przeżyciami. Przed rezerwacją terminu, zapoznaj się z praktycznymi informacjami:

  • Geografia: Sharm El Sheikh znajduje się w południowej części Półwyspu Synaj, nad morzem Czerwonym.
  • Ludność: ponad 38 tys. mieszkańców.
  • Przekraczanie granicy: musisz mieć wizę oraz paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od momentu wylotu z Polski.
  • Powierzchnia: ok. 42 tys. km kw.
  • Państwo: Egipt.
  • Strefa czasowa: +1 godzina w porównaniu do czasu polskiego.
  • Waluta: funt egipski.
  • Czas spędzony w samolocie: ponad 4 godziny.
  • Religia: większość mieszkańców wyznaje islam.
  • Język: arabski, jednak większość mieszkańców swobodnie komunikuje się po angielsku.
Sharm El Sheikh - mapa
Sharm El Sheikh - pogoda

Klimat w Sharm El Sheikh

W kurorcie przeważa klimat subtropikalny. Wysokie temperatury występują tu przez cały rok, a opady należą do rzadkości. Jeśli chcesz wyjechać do Sharm El Sheikh wycieczki możesz planować przez cały rok. Pamiętaj jednak, że w letnich miesiącach upały są bardzo uciążliwe, a słupki rtęci wskazują wartości na poziomie 40 st. C. Najzimniej jest w styczniu, kiedy temperatury w ciągu dnia wynoszą około 21 st. C. W tym czasie lepiej mieć ze sobą sweter, gdyż wieczory bywają dość chłodne.

Regiony w Sharm El Sheikh

Kurort charakteryzuje się różnorodnością. Wśród ważniejszych dzielnic warto wymienić Naama Bay, w której znajdują się całonocne kluby i puby. Ciekawym regionem jest także Hadaba, gdzie mieści się delfinarium.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.