w górę w górę
Singapur Last Minut Coral Travel
SINGAPUR

WAKACJE W SINGAPURZE

Singapur nie bez powodu określany jest mianem „azjatyckiego tygrysa”. Niewielkie miasto-państwo to dynamicznie rozwijający się region świata. Turyści zachwycają się niesamowitą atmosferą, w której nowoczesność przenika się z tradycją. Można tu spotkać zarówno miejsca kultu religijnego, jak i całonocne kluby oraz „drapacze chmur”. Obszar jest także jednym z ważniejszych ośrodków finansowych w Azji Południowo-Wschodniej.


Singapur oferty Last Minute

Wycieczki do Singapuru na długo zapadają w pamięć również ze względu na wyjątkową kuchnię uliczną. Na Chinatown Food można spróbować lokalnych potraw. Do najpopularniejszych zaliczają się: kaczka po pekińsku, smażone makarony, zupy z rybnymi kuleczkami. Regionalnymi przysmakami są też jajecznica z ostrygami lub szaszłyki mięsne z orzeszkami ziemnymi. Warto spróbować również świeżych owoców morza, np. kraba przyprawionego chili lub czarnym pieprzem. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniany wyjazd Singapur Last Minute to idealna propozycja.

Wycieczki Singapur

Oferta All Inclusive Singapur to odpoczynek w najlepszych warunkach. Hotele stanowią doskonałą bazę do zwiedzania. W okolicy znajduje się wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest Gardens by the Bay – futurystyczny ogród, w którym mieszczą się ogromne szklarnie z roślinami pochodzącymi z klimatów umiarkowanego i tropikalnego. Last minute w Singapurze to również okazja do podziwiania nowoczesnej architektury. Na uwagę zasługuje szklany budynek Marina Bay Sands, który jest uznawany za wizytówkę miasta. Składa się z trzech wieżowców, w których zlokalizowane są restauracje, centrum handlowe, kasyno, teatry. Na szczycie obiektu znajduje się podniebny basen. Ciekawe miejsce stanowi dzielnica Little India – wzdłuż kolorowych budynków rozciągają się stragany, w których można kupić owoce, warzywa, specjały hinduskiej kuchni, a także ubrania, obrusy. Na uwagę zasługują również miejsca kultu religijnego, np. świątynia i muzeum Zęba Buddy lub świątynie Sri Veeramakaliamman oraz Mariammam. Ciekawie prezentuje się Posąg Marliona – rzeźba wykonana przez miejscowego artystę, która przedstawia twór będący połączeniem lwa i ryby. Jeśli chcesz do końca życia wspominać niesamowite wycieczki Singapur jest miejscem, które powinieneś odwiedzić.

Singapur - mapa
Kursy walut
30.07.2021
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.57 zł
dolar amerykański
USD 3.84 zł
dolar singapurski
SGD 2.84 zł

Singapur All Inclusive

Planujesz spędzić wakacje All Inclusive w Singapurze? Zapoznaj się z praktycznymi informacjami:

  • Czas: + 8 godz. w stosunku do polskiej strefy czasowej.
  • Przepisy związane z przekraczaniem granicy: obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, chyba że planują pobyt dłuższy niż 90 dni. Trzeba natomiast dysponować paszportem, którego ważność przy wyjeździe z kraju wynosi co najmniej 6 miesięcy.
  • Czas przelotu z Polski: około 15 godzin.
  • Język: obowiązują 4 języki urzędowe – angielski, mandaryński, malajski, tamilski.
  • Waluta: dolar singapurski (SGD).
  • Religia: przeszło 33% mieszkańców to wyznawcy buddyzmu, około 18% ludności to chrześcijanie, a ponad 14% to zwolennicy islamu.
  • Powierzchnia: 712,4 km kw.
  • Ludność: około 5,4 mln.
  • Geografia: Singapur zlokalizowany jest w południowo•wschodniej części Azji, znajduje się pobliżu Półwyspu Malajskiego. Większość obszaru ma charakter nizinny. Bukit Timah, którego wysokość nie przekracza 200 m. n.p.m., to najwyższe wzniesienie w regionie.
  • Stolica: Singapur.

Klimat w Singapurze

W Singapurze panuje klimat równikowy, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami oraz wilgotnością. Teren jest przyjaznym miejscem dla fanów pływania. W regionie znajdują się rzeki i jeziora, których średnia temperatura wynosi około 25 st. Celsjusza. Opady występują tu przez cały rok, jednak zimą – ze względu na monsun północno-wschodni – są one dużo intensywniejsze. W miesiącach zimowych częściej zdarzają się burze. Wpływ na pogodę mają także akweny morskie. Jeśli planujesz wyjazd Last Minute Singapur odwiedź w miesiącach od sierpnia do października lub od lutego do kwietnia. W tym czasie najrzadziej występują ulewne deszcze, a średnia temperatura waha się w granicach 25 do 27 st. Celsjusza. Najgorszym momentem na wycieczkę jest okres od listopada do lutego, kiedy wieje silny wiatr i pojawiają się burze.

Polecane oferty w Singapurze
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Regiony w Singapurze

Singapur administracyjnie dzieli się na pięć regionów: Centralny, Północno-Wschodni, Północno-Zachodni, Południowo-Wschodni, Południowo-Zachodni. Każdy z nich jest zarządzany przez mera oraz Radę Rozwoju Miejscowego.

Polecane wakacje 2019 w SingapurzeLAST MINUTE

Jeśli interesuje Cię Singapur wycieczki zorganizuj w naszym biurze. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Oferujemy wyjazdy dla singli, rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych. Załatwiamy zakwaterowanie w sprawdzonych miejscach, które cieszą się uznaniem turystów z całego świata.