Tunezja Last Minute Coral Travel
TUNEZJA
W odcieniach morza i pustyni

Tunezja Last Minute 2023

Wyjazdy last minute do Tunezji niezmiennie przyciągają podróżnych szukających wyjątkowego miejsca na urlop. Turyści podczas wakacje last minute spędzają czas na pięknych plażach i kąpią się w wodach Morza Śródziemnego. W regionie mieści się wiele atrakcyjnych miejsc dla wielbicieli sportów wodnych oraz nurkowania – okolice charakteryzują się wyjątkowymi okazami raf koralowych. Last Minute w Tunezji to także możliwość podziwiania pięknej roślinności. Występują tu wyjątkowe gaje oliwkowe, lasy akacjowe, trawy stepowe. Z kolei na obszarach pustynnych spotkać można palmy daktylowe oraz róże jerychońskie. Decydując się na ofertę All Inclusive Tunezja zwróci Twoją uwagę rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.


Wycieczki Tunezja

Wolny czas wypełnisz wycieczkami lub odpoczniesz w hotelowych basenach, salonach spa, siłowniach. Polecamy także spróbować lokalnych przysmaków w barach i restauracjach. Do najpopularniejszych składników dań należą: ryby, owoce morza, jagnięcina i baranina. Potrawy okraszane są oliwą, a do częstych dodatków należą: chrupiące pieczywo, oliwki, kuskus. Kraj słynie również z wyjątkowych słodyczy wykonanych z pistacji, migdałów, daktyli lub fig. Do posiłków serwuje się regionalne wina lub mocną miętową herbatę.Decydując się na ofertę All Inclusive Tunezja zwróci Twoją uwagę rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Wolny czas wypełnisz wycieczkami lub odpoczniesz w hotelowych basenach, salonach spa, siłowniach. Polecamy także spróbować lokalnych przysmaków w barach i restauracjach. Do najpopularniejszych składników dań należą: ryby, owoce morza, jagnięcina i baranina. Potrawy okraszane są oliwą, a do częstych dodatków należą: chrupiące pieczywo, oliwki, kuskus. Kraj słynie również z wyjątkowych słodyczy wykonanych z pistacji, migdałów, daktyli lub fig. Do posiłków serwuje się regionalne wina lub mocną miętową herbatę.

Wybierając Last Minute Tunezja zaskoczy Cię mnogością atrakcji turystycznych. Kraj wyróżnia bogata historia, która znajduje odzwierciedlenie w architekturze. Do ciekawszych miejsc zalicza się Kartagina. Historyczne miasto założone przez Fenicjan stanowiło niegdyś ważny ośrodek handlowy. Niestety większość budowli została zniszczona podczas wojen punickich, dlatego obecnie można podziwiać jedynie pozostałości kultury antycznej. Skoro Twoim celem podróży jest Tunezja, wycieczki muszą uwzględniać zwiedzanie Sahary. To egzotyczne miejsce kryje w sobie wiele tajemnic – warto zobaczyć Koloseum w El Jem, a także podziwiać wschód słońca podczas rejsu na słonym jeziorze Chott El Jerid. Do polecanych punktów turystycznych podczas Twojej wycieczki last minute zalicza się także Tunis. Stolicę kraju charakteryzuje różnorodność zabytków.

Tunezja to obszar, który zafascynuje także wielbicieli ośrodków kultu religijnego. Na miejscu znajdują się liczne i bogato zdobione meczety. Na szczególną uwagę zasługuję Kairuan uważany za jeden z ważniejszych punktów świata islamskiego. Wśród lokalnych atrakcji tego regionu warto wymienić: Wielki Meczet, Baseny Aghalabidów. Popularnością wśród turystów cieszy się koło czerpakowe Bair Barouta, które służy do zbierania tzw. świętej wody. Na terenie miasta mieści się także Muzeum Dywanów – po zwiedzaniu obiektu goście mogą zaopatrzyć się w wysokogatunkowe dywany.

Tunezja All Inclusive

Zakładając, że skusi Cię słoneczna Tunezja All Inclusive zarezerwuj oferty last minute za pośrednictwem naszego biura w Twoim mieście lub online. Jako doświadczeni organizatorzy dbamy o to, by wyjazd został starannie zaplanowany. Przed urlopem zapoznaj się z praktycznymi informacjami:

 • Kontynent: Afryka.
 • Waluta: dinar tunezyjski.
 • Religia: ponad 99% mieszkańców to wyznawcy islamu.
 • Geografia: państwo mieści się w północnej części Afryki nad wodami Morza Śródziemnego. Wyróżnia się zróżnicowanym terenem. Na północy przeważają obszary górzyste i zalesione, na południu – pustynne.
 • Powierzchnia całkowita: blisko 164 tys. km kw.
 • Zasady związane z przekraczaniem granicy: aby spędzić All Inclusive w Tunezji, musisz zabrać ze sobą paszport.
 • Strefa czasowa: minus 1 godzina w porównaniu do czasu obowiązującego w Polsce.
 • Język urzędowy: arabski, jednak bez problemów dogadasz się również po angielsku i francusku.
 • Długość lotu: około 3 godzin.
 • Stolica: Tunis.
 • Liczba ludności: ponad 11 mln.
Tunezja - mapa
Kursy walut
27.09.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.61 zł
dolar amerykański
USD 4.4 zł
dinar tunezyjski
TND 1.37 zł

Klimat w Tunezji

Tunezja cechuje się zróżnicowaną pogodą. Na wybrzeżu dominują warunki charakterystyczne dla klimatu śródziemnomorskiego. Z kolei na północy przeważa klimat podzwrotnikowy, a na południu – zwrotnikowy. Przez cały rok panują wysokie temperatury. W najcieplejszych miesiącach słupki rtęci wskazują przeszło 30 st. C w ciągu dnia. Jeśli Twoim wymarzonym kierunkiem jest Tunezja, Last Minute szukaj w okresach od maja do października. To czas, kiedy nie doskwierają uciążliwe upały, a warunki atmosferyczne sprzyjają zarówno morskim kąpielom, jak i zwiedzaniu lokalnych atrakcji. Niezależnie od pory, którą wybierzesz na urlop, nie zapominaj o zabraniu ze sobą kremów z wysokim filtrem.

Polecane oferty w Tunezji
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Regiony w Tunezji

Wczasy last minute w Tunezji spędzisz w wielu popularnych regionach. Do najważniejszych zaliczają się: Tunis, Kartagina, Kairuan, Djerba. Do obowiązkowych punktów turystycznych należy także Sahara.