Proszę czekać...
Trasa Międzylądowanie Linie Dzień Lotu Lata od Lata do
WAW -> AYT KTW Enter Air Sobota 10/12/2022 17/12/2022
AYT -> WAW KTW Enter Air Sobota 10/12/2022 17/12/2022
Sprawdź informacje o przewoźnikach Sprawdź informacje o przewoźnikach

Zmiana przepisów kontroli paszportowej

Przypominamy, że z dniem 07 kwietnia 2017 roku, weszły w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego oraz Rady (UE) 2017/458, z dnia 15 marca 2017 r, w odniesieniu do zintensyfikowania odpraw na granicach zewnętrznych, z wykorzystaniem odpowiednich baz danych, we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Regulacja jest odpowiedzią organów Unii Europejskiej, na falę ataków terrorystycznych w Europie i została przyjęta, w celu długofalowego podniesienia poziomu bezpieczeństwa Unii Europejskiej i jej obywateli.

Zgodnie z informacją od Straży Granicznej, zmiana przepisów będzie miała istotny wpływ na wydłużenie czasu przekraczania granic, bowiem nakłada na służby graniczne obowiązek prowadzenia systematycznych i szczegółowych kontroli (zarówno na wjazd jak i wyjazd), w odniesieniu do wszystkich pasażerów.

Uprzejmie prosimy o informowanie pasażerów, udających się do/z kierunków NON-SCHENGEN, o konieczności zgłaszania się do kontroli paszportowej, w jak najszybszym czasie, po dokonaniu odprawy biletowo-bagażowej.

Zbyt późne stawienie się przy wejściu (gate), może skutkować odmową przyjęcia na pokład.

Uwaga!

Każdy podróżny zobowiązany jest do potwierdzenia we własny zakresie godziny odlotu samolotu z Polski na 1 dzień przed rozpoczęciem wycieczki (infolinia: 801 44 44 00 lub poprzez rozkład lotów znajdujący się na tej stronie www)

Zbiórka na lotnisku, przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej, odbywa się minimum na:

  1. Przeloty samolotem Dreamliner, 3 godziny przed odlotem,
  2. Przeloty czarterowe, 2 godziny przed odlotem,
  3. Przeloty rejsowe, 3 godziny przed odlotem,

Odprawa biletowo bagażowa kończy się:

  1. Przeloty samolotem Dreamliner, 60 minut przed odlotem,
  2. Przeloty czarterowe, 40 minut przed odlotem,
  3. Przeloty rejsowe, 60 minut przed odlotem.

Czas na odprawę jest ograniczony, prosimy o wcześniejsze przybycie.
Osoby spóźnione mogą nie zostać odprawione.
Klient zobowiązany jest do posiadania wydrukowanych dokumentów podróży.

Informacja o godzinach powrotu do kraju zostanie udostępniona Klientowi w miejscu jego pobytu przez Organizatora, lokalnego przedstawiciela Organizatora lub rezydenta najpóźniej w ciągu ostatniej doby przed terminem powrotu. Informacja ta dostępna będzie w jednym z poniższych miejsc: na tablicy ogłoszeń, segregatorze Organizatora, w recepcji hotelu lub w miejscu do tego przeznaczonym na terenie hotelu.

Jeśli Państwa Impreza Turystyczna realizowana jest liniami rejsowymi lub niskobudżetowymi to prosimy sprawdzić aktualne godziny odlotu na stronie linii lotniczej lub lotniska, którego dany rejs dotyczy na 24 godziny przed planowanym lotem. W poniższej tabeli znajdą Państo listę lotnisk oraz linii lotniczych, rejsowych oraz niskobudżetowych.
Kraj
Lotnisko
Tablica odlotów
kod IATA
Linia lotnicza
Lotnisko przesiadkowe
Tablica odlotów
kod IATA