Bułgaria Wakacje All Inclusive 2018
BUŁGARIA
Pachnące różami wakacje na złotych plażach

Bułgaria wakacje 2023

Niektórzy zwą ją "Las Vegas wschodniej Europy" a to za sprawą bogatego życia nocnego. Ale Bułgaria to też lub głównie szerokie, czarnomorskie piaszczyste plaże, malownicze zatoki, bardzo ciepłe i czyste Morze Czarne, wspaniale zagospodarowane kąpieliska, znakomita kuchnia, doskonałe wina, wszechobecny bałkański folklor oraz wciąż przystępne ceny – za to kochamy Bułgarię. Spełnienie swoich letnich wyobrażeń znajdą tu i kochający zabawę i szukający błogiego wypoczynku blisko domu, bo przelot to niespełna 2 godz.!


Bułgaria wczasy

Bułgarska Riwiera to szereg miast i niewielkich miejscowości malowniczo położonych wzdłuż całego wybrzeża. Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski, to cieszące się największą popularnością kurorty turystyczne. Wakacje w Bułgarii to różnorodna infrastruktura hotelowa. Baseny, w tym ze zjeżdżalniami,  restauracje, dyskoteki oraz różnorodne rozrywki. Wzdłuż wybrzeża ciągną się tu kilometry pięknych i szerokich plaż. Odwiedzając Bułgarię koniecznie powinniście zwiedzić miasto Nessebar, jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast bułgarskiego wybrzeża, malowniczo położonego na niewielkim półwyspie – zachwyci Was. Ciesząc oko cudownymi widokami  lata zatrzymajcie się w jednej z miejscowych tawern mieszczących się na zboczu półwyspu i  zasmakujcie w wyśmienitej bułgarskiej kuchni, w której znajdziecie elementy słowiańskich i śródziemnomorskich smaków. Nie zapomnijcie również o pysznych lokalnych serach oraz obowiązkowo skosztujcie sałatki szopskiej. By przybliżyć Wam bułgarski folklor, zapraszamy na wycieczkę do bułgarskiej wioski, gdzie skosztujecie wina domowej roboty, przyrządzanego na bazie receptury przekazywanej z dziada pradziada oraz będziecie mogli zobaczyć pokaz Nestinari, śmiałków tańczących na rozżarzonych węglach. Wakacje w Bułgarii to nie tylko piękne plaże, zabytkowe miasta, czy wyborna kuchnia, ale i królestwo różanych olejków, które sprawdzają się idealnie jako pamiątka ze słonecznej Bułgarii.

Bułgaria 2023

Na lato 2023, w słonecznej Bułgarii przygotowaliśmy dla naszych klientów, szeroki wybór hoteli od 2* do 5*, z bogatą infrastrukturą hotelową, w tym 6 hoteli z polskimi animacjami dla dzieci. Obsługiwane przez nas regiony to: Burgas i Warna, gdzie latamy z 7 lotnisk w Polsce, nawet do 3 razy w tygodniu, dzięki czemu proponujemy pobyty 5, 7, 10, 14 dniowe oraz dłuższe.

Bułgaria - mapa
Kursy walut
03.10.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.61 zł
dolar amerykański
USD 4.4 zł
lew (Bułgaria)
BGN 2.36 zł

Przydatne informacje

  • Czas przelotu: ok. 2 godz.  (Burgas, Warna)
  • Czas: w stosunku do Polski +1 godzina 
  • Waluta: 1 lewa = 100 stotinek 
  • Język: bułgarski 
  • Religia: prawosławie
  • Ludność:  7,5 mln 
  • Stolica:  Sofia (1,1 mln mieszkańców) Przepisy wyjazdowe: Wjazd na podstawie paszportu lub dowodu osobistego dla członków Unii Europejskiej 
  • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia 
  • Zwyczaje i kuchnia: znakomita kuchnia ze słowiańskimi i śródziemnomorskimi tradycjami 
  • Elektryczność: 220 V, gniazdka takie jak w Polsce.

Klimat w Bułgarii

Najlepszym czasem na spędzenie wymarzonych wakacji w słonecznej Bułgarii będzie okres między czerwcem, a wrześniem, kiedy to temperatura powietrza nad morzem przekraczają nawet 25ºC. 

Polecane oferty w Bułgarii
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Regiony w Bułgarii

W Bułgarii do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy dwa regiony turystyczne: Burgas  (Słoneczny Brzeg) oraz Varnę (Złote  Piaski, Albena, Św. Konstantyn). Piękna szeroka plaża, pokryta złotym piaskiem, źródła mineralne, pyszne wina i regionalna kuchnia to jednie kilka z wielu atrakcji jakie ma do zaoferowania słoneczna Bułgaria. 

Polecane hotele w Bułgarii

Gwarancja pięknej pogody, szerokie, piaszczyste plaże i bogata infrastruktura hotelowa. To pewniki, które znajdziesz w słonecznej Bułgarii. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą hoteli i wybierz coś dla siebie!

Zobacz pełną listę hoteli w Bułgarii >>

SHIPKA Bułgaria Varna
Bułgaria Varna
SHIPKA
BRAK OFERT
,
YALTA Bułgaria Burgas
Bułgaria Burgas
YALTA
BRAK OFERT
,
LJULJAK Bułgaria Varna
Bułgaria Varna
LJULJAK
BRAK OFERT
,