dominikana boca chicka
BOCA CHICA

Boca Chica wczasy

Rozkołysane palmy pochylone nad przejrzystą, turkusową wodą. Piasek tak jasny i miękki, że stąpanie po nim jest pieszczotą dla stóp. Wszechobecna zieleń, egzotyczne smaki i zapachy, energetyczne dźwięki oraz uśmiechnięci, przyjaźni mieszkańcy - to nie sen, to zachwycające Karaiby. Jeśli chcesz zaplanować niezapomniane, tropikalne wakacje Boca Chica na Dominikanie okaże się idealną destynacją. Kameralna miejscowość położona około 30 kilometrów od stolicy kraju – Santo Domingo – urzeka zaciszną, malowniczą zatoką. Szerokie plaże z łagodnym zejściem do wody oraz płytkie kąpieliska sprawiają, że z powodzeniem można zaplanować w Boca Chica wczasy z całą rodziną i cieszyć się atrakcjami dostępnymi na miejscu. Wspaniałe widoki, dobre warunki do uprawiania sportów wodnych czy plażowych oraz bliskość stolicy z intrygującymi kolonialnymi zabytkami stanowią tylko niektóre z licznych atutów, jakimi może pochwalić się region Boca Chica wakacje w tym rajskim zakątku świata z pewnością będą wyjątkowe.


Boca Chica 2023

Zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Karaiby i przekonaj się, jak ciekawie możesz zaplanować tegoroczny wypoczynek. Na wakacje 2023 proponujemy pobyt w nowoczesnych resortach turystycznych Dominikany, które zapewniają obsługę według najwyższych standardów. Na miejscu czekają na Ciebie klimatyczne restauracje, orzeźwiające baseny i parki wodne, strefy Spa oraz liczne zajęcia oraz animacje dla dzieci i dorosłych. O Twój komfort zadbają nasi partnerzy z firmy Blue Travel Partner Service, których specjalizacją jest 24 Call Center, a także organizacja transportu bądź wycieczek lokalnych. Dogodne połączenia lotnicze, atrakcyjna formuła All Inclusive, zakwaterowanie w hotelach ekskluzywnych i ekonomicznych – Boca Chica 2023 to oferta stworzona z myślą o Twoich karaibskich wakacjach!

Przydatne informacje o Boca Chica

  • Położenie: Boca Chica to niewielka miejscowość zlokalizowana około 30 kilometrów na wschód od stolicy kraju, Santo Domingo.
  • Wiza: planując wakacje w Boca Chica na Dominikanie, należy zakupić kartę turystyczną, która jest ważna 30 dni. Paszport musi zachować ważność przez cały okres pobytu na Dominikanie. Dzieci do lat 13 muszą znajdować się pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
  • Przelot: lot z Warszawy do Santo Domingo trwa 10-11 godzin. Lotnisko jest oddalone od Boca Chica o niecałą godzinę drogi.
  • Waluta: peso dominikańskie. Na miejscu bez trudu uda się znaleźć punkty wymiany walut. W wielu obiektach turystycznych można płacić w dolarach, rzadziej w euro. Akceptowane karty kredytowe to Visa, Mastercard, American Express, a także Diners Club.
  • Język: hiszpański, ale w kurortach turystycznych można porozumiewać się po angielsku.
  • Transport: ruch drogowy prawostronny, międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane. W Boca Chica znajdują się liczne wypożyczalnie samochodów, zaleca się dodatkowe ubezpieczenie typu full inclusive. Przy korzystaniu z TAXI, warto przed kursem ustalić cenę, ponieważ nie ma ujednoliconego taryfikatora.
  • Zdrowie: szczepienia nie są obowiązkowe.
  • Czas: na Dominikanie obowiązuje jedna strefa czasowa, w stosunku do czasu w Polsce jest to -6 godzin latem, a -5 godzin zimą.
  • ​​​​Napięcie w gniazdkach: powszechne jest napięcie 110 v, stosowane są gniazdka dwubolcowe typu amerykańskiego, przez co zaleca się zabranie transformatora.
Boca Chica - mapa
Boca Chica - pogoda

Klimat w Boca Chica

Boca Chica podobnie jak pozostała część Dominikany znajduje się w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego. Przez cały rok panują wysokie temperatury, bardzo mocno odczuwalne między majem a wrześniem, gdy zwiększa się wilgotność powietrza. Pora deszczowa na Dominikanie występuje dwa razy w roku: od maja do sierpnia i od listopada do grudnia. Opady są krótkie i intensywne, szybko się po nich wypogadza i znów można cieszyć się karaibskim słońcem. Jeśli szukasz miejsca, by zaplanować tropikalne wczasy Boca Chica sprawdzi się znakomicie!

Regiony w Boca Chica

Większość hoteli, restauracji i sklepików z pamiątkami skupia się wokół Playa Boca Chica. Bliskość przystani żeglarskiej czyni Playa Andres w Boca Chica miejscem idealnym dla miłośników sportów wodnych. Na wschód od kurortu znajduje się miejscowość Juan Dolio i duży klub golfowy, a podążając jeszcze dalej, można dotrzeć do miasteczka San Pedro de Macoris.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.