puerto plata wakacje all inclusive
PUERTO PLATA

Puerto Plata wczasy

Lasy namorzynowe, piaszczyste plaże, lazurowa woda, plantacje trzciny – tak prezentują się wakacje w Puerto Plata. Kurort na Dominikanie zachwyca różnorodnością oraz przyciąga przepięknym krajobrazem. Okolica to również raj dla nurków i wielbicieli sportów wodnych. Na terenie można zobaczyć pochodzące z XV wieku ślady pierwszych osadników oraz efektowną architekturę z czasów wiktoriańskich. Wczasy w Puerto Plata polecane są też amatorom górskich wędrówek. Podczas pobytu można skorzystać z kolejki na szczyt górski Pico Isabel de Torres. Wieczorem warto odwiedzić natomiast lokalne restauracje, aby spróbować tutejszych specjałów kulinarnych. Turyści uwielbiają również spacerować po promenadzie.


Puerto Plata 2023

Jeśli marzą Ci się niezapomniane wakacje Puerto Plata to wymarzony kierunek podróży. Oprócz niesamowitej przyrody region zachwyca interesującymi zabytkami. Wśród najciekawszych warto wymienić Fort Św. Filipa z 1577 r. oraz estradę La Glorieta (zrekonstruowaną na wzór XIX-wiecznego obiektu z Belgii). Oryginalnie prezentuje się także przepiękna Katedra Świętego Filipa Apostoła. Wśród innych atrakcji Puerto Plata 2023 należy wymienić Muzeum Bursztynów oraz latarnię morską z 1870 r.

Przydatne informacje o Puerto Plata

 • Kontynent: Ameryka Północna.
 • Zasady przekraczania granicy: musisz mieć paszport ważny przynajmniej 180 dni od momentu wylotu z Polski.
 • Strefa czasowa: -4 godz. w porównaniu z polskim czasem.
 • Waluta: pesos.
 • Religia: dominującym wyznaniem jest chrześcijaństwo, w mieście znajdują się głównie kościoły rzymskokatolickie.
 • Język urzędowy: hiszpański, ale w większości miejsc można komunikować się także po angielsku.
 • Geografia: Puerto Plata zlokalizowane jest w północno-zachodniej części Dominikany, wzdłuż wybrzeża wyspy rozciąga się Ocean Indyjski.
 • Powierzchnia: 460 km kw.
 • Czas spędzony w samolocie: około 10 godzin.
 • Ludność: około 280 tys. osób.
 • Państwo: Dominikana.
Puerto Plata - mapa
Puerto Plata - pogoda

Klimat w Puerto Plata

W Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy gorący. Średnie temperatury dobowe w ciągu roku wahają się od 20 do ponad 30 st. C. Najcieplej jest w maju i październiku. Charakterystycznymi elementami pogody są pory deszczowe, które występują w okresach od maja do sierpnia lub od listopada do grudnia. Jeśli chcesz odwiedzić Puerto Plata wczasy zaplanuj jesienią i zimą. To pory, w których nie doskwierają uciążliwe upały, dlatego można spokojnie podziwiać lokalne obiekty turystyczne.

Regiony w Puerto Plata

Do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Puerto Plata należą: Playa Dorada i Costa Dorada. Obszary wyróżniają się pięknymi plażami i wspaniałymi warunkami do nurkowania.

Polecane hotele w Puerto Plata

Miasto w Dominikanie to również rozbudowana baza hotelowa. Jeśli chcesz spędzić niesamowite wczasy Puerto Plata jest bez wątpienia miejscem godnym polecenia. W obiektach turystycznych znajdują się baseny, sauny, bary. Można też skorzystać z animacji dla dzieci.

Polecane Last Minute w Puerto PlataLAST MINUTE

Wyjazd do Dominikany stanowi idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Jeśli chcesz udać się do Puerto Plata wakacje zorganizuj w naszym biurze. Skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie wyjątkową ofertę.