punta cana wakacje coral travel
PUNTA CANA

Punta Cana wczasy

Punta Cana to popularny region turystyczny zlokalizowany we wschodniej części Dominikany, na Wybrzeżu Kokosowym. Słynie przede wszystkim z pięknych, pocztówkowych plaż wysypanych miękkim, jasnym piaskiem. Poprzecinane malowniczymi gajami palmowymi i opływane lazurowymi wodami oceanu Atlantyckiego, ciągną się kilometrami. Jeżeli marzą Ci się prawdziwe karaibskie wakacje Punta Cana będzie idealnym miejscem, by je zorganizować. To właśnie tutaj wśród wszechobecnej, orzeźwiającej zieleni ulokowały się nowoczesne hotele i resorty turystyczne. Korzystając z ich gościnności, zyskujesz dostęp do niekończących się udogodnień i atrakcji: restauracji i barów z lokalnymi przysmakami, basenów, parków wodnych oraz stref Spa. A jeśli zapragniesz lepiej poznać region Punta Cana wakacje możesz przeznaczyć przede wszystkim na zwiedzanie okolicy. Odwiedź niezwykły Park Ekologiczny Indigenous Eyes lub popływaj z delfinami u wybrzeża Dominikany. Planujesz rodzinne wczasy? Najmłodszych z pewnością zachwyci park rozrywki Bavaro Adventure z drewnianą kolejką linową, trampoliną, parkiem jurajskim oraz wieloma innymi atrakcjami. Tutaj nie ma miejsca na nudę! Zrelaksuj się pod rozkołysanymi palmami, nurkuj, wybierz się w rejs na rajskie wysepki i ciesz się karaibskim słońcem, spędzając wakacje w Punta Cana.


Punta Cana 2023

Spełnij marzenia o tropikalnych wakacjach. Zapoznaj się z naszą rozległą ofertą i przekonaj się, jak interesujące wyjazdy zaplanowaliśmy na lato 2023. Wygodne połączenia lotnicze, nowoczesne hotele, zarówno ekskluzywne, jak i ekonomiczne, atrakcyjne lokalizacje w pobliżu najpiękniejszych, karaibskich plaż – dbamy o każdy detal, aby Twój urlop przebiegł idealnie i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Oferujemy w Punta Cana wczasy all inclusive, dzięki czemu nie musisz przejmować się planowaniem budżetu na wyżywienie i zyskujesz dostęp do smacznych, lokalnych posiłków w hotelu. A o Twoją wygodę na miejscu zadbają nasi doświadczeni partnerzy z Blue Travel Partner Services, którzy oferują asystę w hotelach, call center i wsparcie przy organizowaniu wycieczek fakultatywnych.

Przydatne informacje o regionie

  • Czas przelotu z polski: ok.11 godzin.
  • Strefa czasowa: różnica w stosunku do czasu polskiego wynosi latem -6 godzin a zimą -5.
  • Napięcie elektryczne: 110 V, stosowane są wtyczki typu amerykańskiego. W miejscowościach turystycznych bez problemu można zakupić specjalną „przejściówkę”.
  • Zdrowie: szczepienia nie są wymagane. Należy unikać picia wody z kranu i gruntowej oraz zachować umiar w spożywaniu drinków na bazie mleka.
  • Język: obowiązuje hiszpański, ale w Punta Cana można swobodnie porozumiewać się również po angielsku.
  • Waluta: peso dominikańskie, powszechne jest także płacenie w dolarach i euro. W Punta Cana bez problemu spotka się kantory i banki, można także płacić kartami płatniczymi Visa, Master Card , American Express, a także Diners Club.
  • Komunikacja: na drogach obowiązuje ruch prawostronny. Planując podróż z Punta Cana do innych regionów Dominikany, można wypożyczyć samochód (warto wykupić ubezpieczenie) lub skorzystać z autobusów dalekobieżnych. Przed skorzystaniem z taksówki, należy wcześniej ustalić cenę kursu, ponieważ w kraju nie obowiązuje jeden taryfikator.
Punta Cana - mapa
Punta Cana - pogoda

Klimat w Punta Cana

Podobnie jak pozostała część Dominikany, również ten region znajduje się w strefie klimatu równikowego. Pod względem pogody na wczasy Punta Cana nigdy nie zawodzi, ponieważ przez cały rok panują tam idealne warunki do kąpieli, plażowania oraz leniwego odpoczynku. Temperatura powietrza rzadko kiedy spada poniżej 30 stopni, a temperatura wody oscyluje na poziomie 27-29 stopni. Między majem a wrześniem panuje pora mokra, kiedy powietrze staje się wilgotniejsze i pojawiają się częstsze opady. Są one jednak zazwyczaj krótkotrwałe i nie przeszkadzają w zażywaniu relaksu.

Regiony w Punta Cana

Bávaro, Cap Cana, Juanillo – na obszar Punta Cana składa się wiele malowniczych miejscowości, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże, lazurową wodę oraz znakomicie przygotowaną bazę hotelową i gastronomiczną. Nowoczesne resorty wśród tropikalnej roślinności, restauracje serwujące kuchnię karaibską i międzynarodową, sklepiki z pamiątkami, a także niekończące się atrakcje. To turystyczny raj!

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.