w górę w górę
Wakacje Barcelona Coral Travel
BARCELONA
Perła Katalonii

Wakacje Barcelona

Barcelona to największe miasto w rejonu Morza Śródziemnego, a zarazem magiczna stalica Katalonii, która zauroczy każdego. Kusi nadmorskim położeniem, czaruje zielenią tutejszych parków zmieszaną z błękitem morza i uwodzi architekturą, w której prym wiodą architektoniczne perełki Antonio Gaudi.


Wczasy Barcelona

Barcelona zaliczana jest do grona najpiękniejszych miast w Europie. Na każdym kroku spotkasz tu zabytkową architekturę oraz uwodzicielskie uliczki. Główną architektoniczną atrakcją Barcelony są oczywiście dzieła Antonio Gaudiego znanego na całym świecie. Zachwycająca katedra Sagrada Familia, Park Guell czy Casa Mila są nie tylko symbolami miasta, ale i całego kraju. Wakacje w Barcelonie to również okazja do przejścia się ulicami średniowiecznej starówki, najbogatszej w mieście ulicy Passeig de Gracia, gdzie zobaczycie piękny i zabytkowy szpital św. Pawła czy Świątynie Matki Bożej Morza. Wczasy w Barcelonie to również możliwość poznania bliżej miejscowej kultury i specyfiki miasta, podczas zakupów na tutejszym targu rybnym, czy odwiedzin dzielnicy artystycznej EL Born, gdzie w jednej z wielu restauracyjek możecie przysiąść na filiżankę wybornej kawy ze słodkim churros. Będąc na wczasach w Barcelonie nie możesz pominąć La Rambli, najsłynniejszego deptaka w kraju, który rozciąga się od Placu Katalońskiego aż do kolumny Krzysztofa Kolumba, która jest najsłynniejszą statuą w całej Barcelonie. Fani piłki nożnej mogą spotkać tu swoich idoli i odwiedzić najpopularniejszy stadion piłkarski na świecie – Camp Nou. Poruszanie się po mieście jest naprawdę proste, a wszystko to, dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji. Polecamy również przejazd hiszpańskim metrem, które składa się z 9 linii, a gdy zmęczysz się zwiedzaniem, odpocząć możesz na plaży, która znajduje się o krok od centrum miasta. 

Barcelona 2020

Na coralove lato 2019 przygotowaliśmy na słoneczne wakacje w Barcelonie, apartamenty,  2*i 3* kameralne hotele z własnym wyżywieniem oraz 4* i 5*obiekty ze śniadaniami, w centrum miasto, idealne by rozsmakować się i zwiedzić Barcelonę, do której zapraszamy na wakacje nie tylko 7 czy 14 dni, ale również 10 dniowe. 

Barcelona - mapa
Barcelona - pogoda

Przydatne informacje

  • Czas przelotu: 3 godz.
  • Czas:  taki sam jak w Polsce
  • Waluta: euro
  • Język: hiszpański
  • Pamiątki: warto zakupić pamiątki związane z regionem np. kastaniety, chusty, wachlarze, czy miejscową ceramikę. 
  • Przepisy wyjazdowe: Wjazd na podstawie paszportu lub dowodu osobistego dla członków  Unii Europejskiej. Na terenie Katalonii obowiązuje opłata turystyczna.   
  • Zwyczaje: przyjęte jest zostawianie napiwków.  

Klimat w Barcelonie

Na obszarze tym występuje klimat Śródziemnomorski. Średnia temperatura w ciągu roku jest dość wysoka, a opady niskie, dlatego polecamy zabrać ze sobą na wakacje krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie chroniące głowę.

Polecane hotele w Barcelonie

Barcelona to turystyczny raj, dla wszystkich fanów architektury i sztuki, kąpieli słonecznych i zakupów.  By ułatwić wybór najlepszych hoteli przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji.  

Polecane w ofercie LAST MINUTE

Skorzystaj z naszej oferty hoteli last minute bez wyżywienia albo tylko ze śniadaniem, a w ciągu dnia poznawaj hiszpańskie smaki w lokalnych restauracja Barcelony. Nie prześpij okazji i smakuj świat już!