w górę w górę
goa wakacje coral travel
GOA

Goa wczasy

Indie przyciągają podróżników z całego świata pięknymi plażami, gwarantowaną pogodą i orientalnym charakterem, który robi duże wrażenie zwłaszcza na Europejczykach. Inne obyczaje i religia, kuchnia przepełniona intensywnymi smakami, tropikalna roślinność to tylko niektóre elementy wzbudzające w turystach uzasadnioną ciekawość. Jednym z popularniejszych kierunków wycieczek jest stosunkowo niewielka prowincja leżąca na zachodzie Indii. Wczasy na Goa zapewniają przede wszystkim odpoczynek na białych, piaszczystych plażach i kąpiele w ciepłych wodach Morza Arabskiego. Region ten ma również dużo do zaproponowania pod względem aktywnego spędzania czasu – warunki przyrody sprzyjają uprawianiu różnych sportów wodnych, a osobom lubiącym zwiedzanie szczególnie polecamy wycieczki po okolicach pełnych bajecznych krajobrazów, tętniących życiem bazarów oraz zabytków, głównie o charakterze sakralnym. Dzięki zorganizowaniu pobytu na Goa wakacje upłyną więc Tobie i Twoim bliskim w wyjątkowo malowniczym otoczeniu, gwarantującym cały wachlarz rozmaitych aktywności.


Goa 2019

Jeśli zastanawiasz się, dokąd wybrać się na najbliższe wczasy Goa bez wątpienia okaże się trafionym wyborem. Oprócz nadmorskich krajobrazów i tropikalnego klimatu ta indyjska prowincja może także zaoferować komfortowe hotele, najczęściej zlokalizowane tuż przy wybrzeżu. Zwłaszcza północny obszar charakteryzuje się rozbudowanym zapleczem usług gastronomiczno-rekreacyjnych. Osobom decydującym się na wyjazd np. do kurortu Baga, znajdującego się właśnie na północy Goa wczasy będą kojarzyć się przede wszystkim z nocnymi zabawami i dyskotekami organizowanymi w najpopularniejszych klubach. Z kolei na południu plaże są o wiele bardziej ciche i łatwiej tutaj znaleźć ustronne miejsce. Jedną z piękniejszych plaż jest Agonda, ale przemieszczając się jeszcze bardziej w głąb prowincji, można znaleźć plaże niemal całkowicie bezludne, ukryte między miasteczkami zlokalizowanymi wzdłuż brzegu morskiego. Dlatego też wszystkim klientom, którzy chcą spędzić spokojne wakacje Goa Południowa z pewnością przypadnie do gustu.

Przydatne informacje o Goa

  • Powierzchnia: ok. 3 700 km2.
  • Waluta: rupia indyjska.
  • Transport na miejscu: najlepiej przemieszczać się autobusami, skuterami, taksówkami.
  • Plaże: szerokie, białe, piaszczyste. Zazwyczaj dostępne dla każdego (bez dodatkowych opłat).
  • Szczepienia: przed wyjazdem do Azji warto zdecydować się na pakiet zalecanych szczepień (czasami należy wdrożyć też profilaktykę przeciwko malarii). Ze względów profilaktycznych dobrze jest również skonsultować się z lekarzem, który na podstawie miejsca docelowego i daty wylotu zaleci odpowiednie szczepienia (najlepiej umówić się na wizytę kilka lub nawet kilkanaście tygodni przed podróżą).
  • Języki: konkani, w większości kurortów można jednak porozumieć się po rosyjsku oraz po angielsku.
  • Wiza: jest wymagana, można skorzystać z ułatwionej procedury poprzez dopełnienie formalności on-line.
  • Wskazówki dla kierowców: w Indiach obowiązuje ruch lewostronny, wymagane jest też międzynarodowe prawo jazdy. Stan dróg jest bardzo zły.
  • Napiwki: napiwki są bardzo często oczekiwane np. w restauracjach czy hotelach.
Goa - mapa
Goa - pogoda

Klimat na Goa

Wakacje na Goa warto zaplanować od jesieni do wiosny (październik – marzec). Wówczas temperatury wynoszą od ok. 20 do ok. 30 stopni Celsjusza. Kwiecień i maj są miesiącami niezwykle upalnymi, natomiast od czerwca do września na Goa trwa pora monsunu, charakteryzująca się dużymi opadami deszczu. Większość atrakcji, plaż i hoteli może być wtedy niedostępna dla turystów.

Regiony na Goa

Pod względem administracyjnym Goa dzieli się na dwa okręgi: Goa Północne (stolica: Panaji) i Goa Południowe (stolica: Margao).

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Polecane hotele na Goa

Jeśli interesuje Cię oferta wakacyjna Goa 2019 zdecyduj się na wycieczkę z naszym biurem podróży. Hotele znajdujące się w opracowanej przez nas bazie na pewno sprostają Twoim wymaganiom. Zawsze staramy się również przygotowywać specjalne propozycje dla rodzin z dziećmi (np. animacje, bezpieczne strefy na basenach).

Polecane w ofercie LAST MINUTE

Last minute w Indiach, także na Goa stanowi świetną opcję dla osób od dawna planujących odwiedzić Azję. Należy pamiętać, że do wyjazdu niezbędna jest wiza – trzeba więc uwzględnić odpowiednią ilość czasu na jej zorganizowanie przed wylotem.