bali wakacje coral travel
BALI

Bali wczasy

Bali to jedna z najbardziej znanych indonezyjskich wysp, która przyciąga turystów przede wszystkim z uwagi na zróżnicowane, egzotyczne krajobrazy. Wyspę przecina pasmo górskie, a gęsto zalesione tereny w głębi lądu ustępują uprawom ryżu oraz wodom Oceanu Indyjskiego i Morza Balijskiego. Wielu turystom przyjeżdzającym tu na wakacje Bali kojarzy się z możliwością uprawiania różnych sportów wodnych, z kolei inni cieszą się zwłaszcza z błogiego odpoczynku w pobliżu luksusowego hotelu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na wyspie znajduje się także szereg interesujących miejsc do zwiedzania – zarówno obiektów stworzonych ręką człowieka, jak i tych będących dziełem natury. Na szczególną uwagę zasługują m.in. liczne świątynie hinduistyczne. To w ich okolicy miejscowi rzemieślnicy wykonują drobne figurki silnie nawiązujące do tutejszej kultury i religii, które warto przywieźć ze sobą jako cenną pamiątkę z wakacji. Koniecznie trzeba też zobaczyć imponujące tarasy ryżowe oraz przynajmniej jeden z wodospadów – np. zachwycający kompleks Sekumpul. Jeśli więc zdecydujesz się wybrać na Bali wakacje z pewnością staną się niezapomnianą przygodą i dostarczą barwnych wspomnień na całe życie.


Bali 2019

Podczas kompletowania oferty wakacyjnej Bali 2019 bazowaliśmy przede wszystkim na swoich dotychczasowych doświadczeniach, chcąc zaoferować naszym klientom wycieczki do sprawdzonych miejsc. Hotele, z którymi współpracujemy, należą do grona zaufanych partnerów, z kolei obecni na miejscu rezydenci chętnie udzielą potrzebnego wsparcia i informacji. Na wyspie istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. do gorących źródeł (niektóre z nich są uważane przez mieszkańców za święte) czy na uprawy ryżu, Można też wybrać się do Loviny, gdzie regularnie odbywają się pokazy pływania z delfinami. Opcji spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, dlatego wybierając się na Bali wczasy można od razu uznać za udane. Nawet krótki pobyt okaże się wyjazdem pełnym intensywnych wrażeń.

Przydatne informacje o Bali

 • Waluta: rupia indonezyjska (IDR)
 • Powierzchnia: ponad 5 600 km2
 • Długość wyspy: ok. 145 km
 • Szerokość wyspy: ok. 80 km
 • Stolica: Denpasar
 • Język: balijski (w większych ośrodkach turystycznych można jednak porozumieć się w języku angielskim)
 • Dominujące wyznanie religijne: hinduizm
 • Najwyższy punkt: wulkan Agung (ponad 3100 m n.p.m.)
 • Godzina: +7/+6 godzin (czas letni/czas zimowy)
 • Transport miejski: najlepiej korzystać z taksówek, wypożyczyć samochód lub skuter
 • Lotnisko: Denpasar Ngurah Rai Airport
 • Czas trwania lotu z Polski: ok. 15 godzin
 • Wiza: brak obowiązku wizowego dla obywateli Polski (pobyt maksymalnie 30-dniowy)
Bali - mapa
Bali - pogoda

Klimat na Bali

Wczasy na Bali można zaplanować na dowolny miesiąc w roku – o każdej porze jest tutaj przyjemnie ciepło, wysokie są również temperatury wody. Najlepszym terminem będą jednak miesiące letnie i jesienne (na Bali trwa wówczas pora sucha), ponieważ wtedy maleje ryzyko opadów, a temperatura sięga do ponad 30 stopni Celsjusza. Generalnie klimat należy do łagodnych, ale tropikalnych, co wiąże się z upałami i wysoką wilgotnością powietrza. Dużą ulgę przynosi jednak wiatr od morza, schronienie przed słońcem można znaleźć też w klimatyzowanych hotelach i restauracjach. Mimo wszystko przed wyjazdem należy obowiązkowo zaopatrzyć się w kosmetyki z filtrami UV.

Regiony na Bali

Najważniejsze ośrodki turystyczne na wyspie zlokalizowane są wokół dwóch miast: Kuta i Denpasar. Warto też odwiedzić Ubud, w którym funkcjonują liczne muza i bazary, stanowiące najlepsze miejsce na zakupy wyjątkowych pamiątek wyrabianych przez tutejszych rzemieślników. Najbardziej rozwinięte zaplecze hotelowo-usługowe turyści znajdą z kolei na południu wyspy, gdzie można wypocząć na piaszczystych plażach.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Polecane hotele na Bali

Wszystkim turystom wybierającym się na wczasy Bali oferuje liczne atrakcje i niesamowite widoki. Z naszej strony gwarantujemy dostęp do najlepszych apartamentów na wyspie, często z basenami i strefami SPA. Dbamy także o najmłodszych, przygotowując specjalne animacje dla dzieci i dedykowane wycieczki fakultatywne.

Polecane last minute na BaliLAST MINUTE

Wakacje na Bali cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Brak obowiązku wizowego pozwala organizować również szybkie wyjazdy last minute, do których zachęcamy naszych klientów – ta indonezyjska wyspa należy do jednych z najbardziej polecanych przez nas kierunków ze względu na łagodny klimat i różnorodność dostępnych na miejscu atrakcji. Marzysz o pobycie w tym pięknym miejscu? Skontaktuj się z naszymi pracownikami, aby uzyskać szczegółową ofertę.