havana wakacje coral travel
HAVANA

Havana wczasy

Kuba to coraz popularniejszy kierunek turystyczny, a wakacje w Havanie długo pozostają w pamięci. Miasto założone w 1515 roku bardzo szybko się rozwija, a obecnie stanowi ważny ośrodek przemysłowy Karaibów. Słynie z produkcji wyrobów tytoniowych i wyróżnia się niezwykłą architekturą pochodzącą jeszcze z czasów kolonialnych. Region przyciąga także wielbicieli przyrody – w zachwyt wprawiają przepiękne pasma górskie, a także plaże znajdujące się w pobliskich miejscowościach. Popularnością wśród zwiedzających cieszy się również nadmorska promenada Malecón, która doskonale prezentuje się zwłaszcza w godzinach wieczornych. Osobom chcącym przeżyć niezapomniane wczasy Havana z pewnością spełni przypadnie do gustu.


Havana 2022

Kubańskie miasto słynie z bogactwa zabytków. Jednym z chętniej odwiedzanych obiektów turystycznych jest Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Na uwagę zasługują także fort Morro oraz zamek de la Real Fuerza. Spośród interesujących miejsc bez wątpienia należy wymienić dom słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya, autora m.in. opowiadania „Stary człowiek i morze”. Wczasy w Havanie to także okazja, by zobaczyć fabrykę cygar. Działająca od 1845 roku Fabrica deb Tabaco Partagas pełni jednocześnie funkcję muzeum, w którym zwiedzający mogą poznać tajniki przemysłu tytoniowego. W miejscowości znajduje się również wiele ciekawych obiektów sakralnych, np. wybudowany w 1644 roku klasztor Santa Clara lub XVII-wieczna katedra Niepokalanego Poczęcia.

Przydatne informacje o Havanie

 • Państwo: Kuba.
 • Kontynent: Ameryka Środkowa.
 • Religia: choć większość mieszkańców to zadeklarowani katolicy, rejon charakteryzuje się synkretyzmem religijnym (elementy poszczególnych wierzeń wzajemnie się przenikają).
 • Strefa czasowa: -6 godz. w stosunku do czasu w Polsce.
 • Przepisy związane z przekraczaniem granicy: osoby, dla których wymarzonym kierunkiem jest Havana wakacje muszą planować z odpowiednim wyprzedzaniem – konieczne jest załatwienie wizy w kubańskim konsulacie.
 • Waluta: kubańskie peso.
 • Geografia: Havana mieści się na Karaibach, nad Zatoką Meksykańską.
 • Powierzchnia: 721 km kw.
 • Ludność: ponad 2 mln osób.
 • Czas spędzony w samolocie: około 14 godzin.
 • Język urzędowy: hiszpański.
Havana - mapa
Havana - pogoda

Klimat w Havanie

Na Kubie panuje klimat podrównikowy z wysokimi temperaturami rocznymi. W najzimniejszym miesiącu słupki rtęci wskazują przeszło 20 st. C w ciągu dnia. Jeśli interesuje Cię Havana wczasy możesz planować więc o każdej porze. Pamiętaj jednak, że od maja do października trwa sezon deszczowy, a w okresie jesiennym mogą pojawić się huragany.

Regiony w Havanie

Jednym z ciekawszych rejonów jest La Habana Vieja, stara część miasta, która w całości została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Polecane hotele w Havanie

Kuba cechuje się rozbudowanym zapleczem turystycznym. Turystów chcących spędzić niesamowite wakacje Havana z pewnością zachwyci. Zapewniamy pobyt w wysokiej klasy obiektach hotelowych.

Polecane Last Minute w HavanieLAST MINUTE

Oferta Havana 2022 skierowana jest do grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.