varadero wakacje coral travel
VARADERO

Varadero wczasy

Varadero to niewielka wioska Kuby, która niegdyś słynęła wyłącznie z produkcji soli. Surowiec eksportowano statkami do Europy. Dopiero w XX wieku region przeobraził się w ośrodek turystyczny. Zaczęto budować hotele, domki letniskowe. Dziś wakacje w Varadero cieszą się ogromnym powodzeniem. Urlopowiczów przyciągają piękne plaże nad Morzem Karaibskim. Obszar polecany jest szczególnie nurkom. Podwodny świat zamieszkują rzadkie gatunki ryb, a uwagę zwracają okazałe koralowce. Zakładając, że chcesz spędzić szalone wczasy Varadero to miejsce idealne dla Ciebie. Na terenie kurortu mieszą się liczne dyskoteki, w których można bawić się do rana. Po szaleństwach na parkiecie warto skusić się na tutejsze przysmaki. Specjalnością są świeże owoce morza. Do popularnych dań należy także Ropa Vieja, czyli wołowina z sosem pomidorowym i ryżem.


Varadero 2022

Jeżeli interesują Cię egzotyczne wakacje Varadero to miejsce, które zapamiętasz na długo. Obszar stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości. Wśród chętnie odwiedzanych terenów warto wymienić stolicę wyspy – Havanę. Miasto wyróżnia się mnogością zabytków. Na uwagę zasługują m.in. zabytkowa starówka (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO), dom Ernesta Hemingwaya oraz słynna fabryka cygar. Ciekawą propozycją jest także wyprawa do indiańskiej wioski Guama, znanej z hodowli krokodyli. Do interesujących punktów należy też miasteczko Santa Clara, w którym zobaczysz mauzoleum poświęcone sylwetce Che Guevary.

Przydatne informacje o Varadero

 • Geografia: Varadero to kubańskie miasto, które mieści się na półwyspie Hicacos nad Morzem Karaibskim.
 • Powierzchnia: około 50 km kw.
 • Język: hiszpański, ale bez problemu możesz posługiwać się językiem angielskim.
 • Religia: dominującym wyznaniem jest chrześcijaństwo.
 • Waluta: peso kubańskie.
 • Kontynent: Ameryka Północna.
 • Długość lotu: około 11 godz.
 • Czas: -5 godz. w porównaniu do czasu Polsce.
 • Państwo: Kuba.
 • Przekraczanie granicy (zasady): żeby spędzić wczasy w Varadero, musisz mieć paszport (aktualny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu) oraz kartę turystyczną.
 • Liczba ludności: około 25 tys.
Varadero - mapa
Varadero - pogoda

Klimat w Varadero

Na Kubie przeważa klimat tropikalny. Przez cały rok panują wysokie temperatury. Aby odwiedzić Varadero wczasy możesz planować w dowolnym terminie. Weź jednak pod uwagę, że w porze deszczowej, czyli od maja do października, musisz liczyć się z opadami. Na szczęście trwają one zaledwie 20 minut dziennie. Optymalne warunki pogodowe są w marcu i kwietniu – to okres, kiedy nie ma uciążliwych upałów.

Regiony w Varadero

Wśród ciekawych regionów warto wymienić centrum miasta, gdzie rozlokowane są liczne punkty gastronomiczne, a także rozlegle pole golfowe Varadero Golf Club.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Polecane hotele w Varadero

Jeżeli chcesz polecieć do Varadero wakacje zorganizuj w naszym biurze. Zapewniamy pobyt w renomowanych obiektach turystycznych oraz opiekę rezydenta.

Polecane Last Minute w VaraderoLAST MINUTE

Zaciekawiła Cię oferta Varadero 2022? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy Ci szczegóły dotyczące wyjazdu.