wakacje w meksyku coral travel
MEKSYK

Wakacje w Meksyku

Góry i plaże, wodospady, obszary pustynne pełne sukulentów i wilgotne lasy równikowe – to wszystko można podziwiać w Meksyku. Ten niesamowity pod wieloma względami kraj to gratka dla wszystkich, którzy pragną na własne oczy poznać kawałek światowego dziedzictwa. Właśnie tutaj, gdzie dziś wśród nowoczesnych miejskich budynków tętnią życiem bary, puby i centra turystyczne, żyły niegdyś prekolumbijskie cywilizacje, z Majami i Aztekami na czele.


Meksyk wczasy

Wybierając się na wakacje Meksyk, nie sposób ominąć Teotihuacan, gdzie wznoszą się azteckie piramidy, oraz Chichen Itza – miasta założonego przez Majów. Przechadzając się pośród ruin, świątyń i stanowisk archeologicznych, których w Meksyku nie brakuje, każdy poczuje tajemniczą atmosferę zamierzchłych czasów. Turystom preferującym aktywne wczasy Meksyk oferuje także wiele innych atrakcji – nurkowanie i snorkeling w lagunie Yalku lub podwodnych jaskiniach, windsurfing, spływ podziemną rzeką, pływanie z delfinami lub z rekinami. Wspomniane aktywności to tylko niektóre z możliwości spędzania czasu. Półwysep Jukatan z pięknym wybrzeżem, kurortami i pozostałościami dawnych kultur, Acapulco ze złotą plażą, luksusowymi hotelami, barami i restauracjami oraz oszałamiające Mexico City pełne kolorów, zapachów i dysonansów najpełniej oddają atmosferę tego niezwykłego kraju.

Meksyk 2023

Udany pobyt w Meksyku zapewniają nowoczesne hotele, które poza noclegiem oferują najczęściej wyżywienie w opcji all inclusive – w doskonałych restauracjach można skosztować m.in. tradycyjnych dań kuchni meksykańskiej, która została wpisana na Listę Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Obiekty zlokalizowane są tuż przy przepięknych plażach, posiadają także własne baseny, centra SPA, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych oraz atrakcje dla dzieci. Zakwaterowanie w jednym z takich ośrodków gwarantuje łatwy dostęp do wielu popularnych atrakcji turystycznych, a także pozwala na miłe spędzenie czasu, np. podczas degustacji tradycyjnej meksykańskiej tequili, na kursie tańca lub gotowania bądź na rejsie połączonym z łowieniem ryb. Wakacje w Meksyku z pewnością umili także niezwykła gościnność i życzliwość rdzennych jego mieszkańców oraz występy popularnych mariachi. Podczas wakacyjnej podróży po Meksyku nie można zapomnieć też o zakupach – spacer po tutejszych targowiskach, wśród licznych kramików to najlepsza okazja, by kupić pamiątki i poznać część meksykańskiej kultury.

Meksyk - mapa
Kursy walut
22.09.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.61 zł
dolar amerykański
USD 4.33 zł
peso meksykańskie
MXN 0.25 zł

Przydatne informacje o Meksyku

  • CZAS: -7 godzin w stosunku do czasu polskiego.
  • WIZA: obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, jeśli planują pobyt w celach turystycznych i nie dłuższy niż 180 dni. Aby przekroczyć granicę, niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju.
  • PRZELOT Z POLSKI: ok. 13 godzin.
  • JĘZYK: hiszpański, ale do języków urzędowych zalicza się także 63 języki indiańskie. W miejscowościach turystycznych można porozumiewać się również po angielsku.
  • WALUTA: peso meksykańskie. Pieniądze można wymienić w kantorach, których w miejscowościach turystycznych nie brakuje. W dużych ośrodkach turystycznych akceptowane są też dolary amerykańskie.
  • RELIGIA: dominuje katolicyzm.
  • POWIERZCHNIA: 1 972 550 km kw.
  • LUDNOŚĆ: 124 574 795 mln
  • GEOGRAFIA: Meksyk jest krajem wyżynno-górskim, położonym w Ameryce Północnej, gdzie sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą, Belize, Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską oraz Morzem Karaibskim.
  • STOLICA: Meksyk (Mexico City) – jedno z największych miast na świecie.

Klimat w Meksyku

Klimat w Meksyku jest zróżnicowany, co wynika z dużej rozciągłości szerokości geograficznej oraz ukształtowania terenu. Północ kraju jest gorąca latem i chłodniejsza zimą, natomiast w regionach zlokalizowanych na południe od zwrotnika Raka zarówno lata, jak i zimy są ciepłe, co sprzyja wycieczkom przez cały rok – należy jednak pamiętać, że w okresie od maja do października przypada w tym rejonie pora deszczowa. Jeśli chodzi o temperaturę wody, nie spada ona poniżej 20 stopni, pozwalając na kąpiele o każdej porze roku.

Polecane oferty w Meksyku
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Polecane last minute w Meksyku

W Meksyku wyróżnić można kilka regionów turystycznych. Do jednych z najpopularniejszych należy półwysep Jukatan wraz z kurortami Cancun, Playa del Carmen i wybrzeżem Riviera Maya. Stanowią one idealną bazę wypadową, by poznać pozostałości dawnych cywilizacji, udać się na Wyspę Kobiet, wyspę Holbox lub do Białego Miasta – Meridy. Tutaj także odpoczną wszyscy, którzy tęsknią za dziewiczymi plażami i krystaliczną wodą.

Polecane hotele w Meksyku

W kraju takim jak Meksyk wakacje najlepiej zarezerwować w jednym z eleganckich hoteli. Na Jukatanie można zatrzymać się w obiektach o różnym standardzie, wśród których warto wyróżnić np. Beach Palce Resort, Grand Velas czy zaprojektowany w stylu meksykańskim Catalonia Playa Maroma.

ALL RITMO CANCUN RESORT & WATERPARK Meksyk Cancun
Meksyk Cancun
ALL RITMO CANCUN RESORT & WATERPARK Apart
BRAK OFERT
,
GRAND SUNSET PRINCESS Meksyk Playa Del Carmen
Meksyk Playa Del Carmen
GRAND SUNSET PRINCESS Apart
BRAK OFERT
,
PLATINUM YUCATAN PRINCESS ADULTS ONLY Meksyk Riviera Maya
Meksyk Riviera Maya
PLATINUM YUCATAN PRINCESS ADULTS ONLY Apart
BRAK OFERT
,