wakacje cancun coral travel
CANCUN

Cancun wczasy

Corocznie tysiące turystów decyduje się odwiedzić miasto i spędzić tu wyjątkowe wczasy Cancun, najbardziej luksusowy kurort w całym Meksyku, leży w północno-wschodniej części Półwyspu Jukatan. Miejscowość ma dość krótką historię, ponieważ powstała dopiero na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Z założenia Cancun miał być miastem turystycznym, dlatego w ten sposób został zaprojektowany i wybudowany. W ciągu kilkudziesięciu lat swojego istnienia, z niewielkiej miejscowości rozwinął się w potężny kurort. Turyści pokochali Cancun za bajeczne plaże, piękną pogodę, niezwykłe zabytki i egzotyczną przyrodę. Hotele, których jest tu ponad 140, biegną wzdłuż plaży, która rozciąga się na 20 km. Cancun oferuje aż 24 tysiące miejsc hotelowych. Ponieważ w mieście wszystko zostało stworzone z myślą o turystach, bez problemu można porozumieć się w języku angielskim oraz płacić w dolarach amerykańskich. Serdecznie zapraszamy do Cancun wakacje w tym miejscu z pewnością okażą się niesamowitym doświadczeniem!


Cancun 2021

Cancun oferuje turystom szereg rozmaitych atrakcji. Wielką popularnością cieszy się w tym kurorcie uprawianie sportów wodnych, meksykański raj stwarza wręcz idealne warunki do windsurfingu, nurkowania czy snorkelingu. Amatorzy innych sportów także znajdą tu coś dla siebie. Na miejscu funkcjonują pięknie położone pola golfowe i szkoły jazdy konnej. Możesz wybrać się w rejs po lazurowych wodach Morza Karaibskiego, a nawet na przelot helikopterem, by móc podziwiać to bajkowe miejsce z lotu ptaka. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, którymi zachwyci Cię Cancun Wczasy tutaj są również znakomitą okazją, aby spróbować tradycyjnych potraw Majów, świeżych owoców morza i ryb. Dogodne warunki ku temu stwarzają niezliczone restauracje i punkty gastronomiczne, serwujące potrawy z całego świata. Poza lokalnymi przysmakami możesz skosztować dań kuchni śródziemnomorskiej, a nawet amerykańskiej. Piękny kurort stanowi także wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają nocne szaleństwa. Znajdują się tu liczne dyskoteki oferujące imprezy muzyczne do samego rana. Warto wspomnieć chociażby lokal The City, który jest największą dyskoteką w Ameryce Łacińskiej. Na wybrzeżu Morza Karaibskiego doskonale poczuje się też każdy, kto lubi zakupy – w licznych centrach handlowych można nabyć przeróżne artykuły, także niezwykłe pamiątki z podróży. Wczasy w Cancun dają gwarancję udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń!

Przydatne informacje o Cancun

• Ludność: 630 000.

• Język: hiszpański, ale z łatwością można porozumieć się w języku angielskim (obsługa hotelowa biegle posługuje się tym językiem).

• Powierzchnia: 1 979 km2.

• Waluta: lokalną walutą jest peso meksykańskie (MXN). 1 MXN to ok. 0,18 PLN. We wszystkich miejscach akceptowane są jednak płatności w USD.

• Wiza: jeśli pobyt nie przekracza 90 dni i odbywany jest w celach turystycznych, wiza nie jest wymagana.

• Czas: czas polski minus 7 godzin.

• Przelot z Polski: ok. 13 godzin.

• Religia: dominującym wyznaniem jest religia rzymskokatolicka.

• Specjały: dania kuchni Majów, owoce morza i ryby.

• Ciekawostka: Cancun jest jedynym miastem w Meksyku, w którym woda bezpośrednio z kranu nadaje się do picia.

Cancun - mapa
Cancun - pogoda

Klimat w Cancun

Półwysep Jukatan znajduje się w strefie klimatu tropikalnego. W Cancun powietrze jest gorące i wilgotne. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 27⁰C, a roczna suma opadów sięga 115 cm. Sezon turystyczny trwa tu praktycznie przez cały rok, choć na wakacje w Cancun najlepiej wybrać się w okresie między grudniem a majem, kiedy temperatury i wilgotność powietrza są najbardziej sprzyjające.

Regiony w Cancun

Miasto Cancun obejmuje pięć obszarów: Zona Urbana, Isla Cancún, Alfredo V. Bonfil, Puerto Juárez, Franja Ejidal.

Polecane hotele w Cancun

Decydując się na naszą ofertę wczasów Cancun 2021, zyskujesz pewność zakwaterowania w eleganckich hotelach o wysokim standardzie. Wybierając miejsca pobytu dla naszych klientów, dbamy o to, by mieli zagwarantowane wszelkie udogodnienia i wysoki komfort pobytu.

Polecane last minute w CancunLAST MINUTE

Wszystkim, którzy cenią sobie doskonałe okazje, polecamy nasze oferty last minute. Jeśli marzą Ci się egzotyczne i pełne słońca wakacje Cancun zaprasza!