playa del carmen last minute coral travel
PLAYA DEL CARMEN

Playa Del Carmen wczasy

Z naszego doświadczenia wynika, że dla klientów, którzy jako cel swojej podróży wybrali meksykańskie miasto Playa Del Carmen wakacje zawsze były niezapomnianą, egzotyczną przygodą. Kurort znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan wyróżniającego się fantastycznymi warunkami pogodowymi i bogatą historią, której pomnikami są liczne zabytki wywodzące się z kultury Majów. Jeśli zdecydujesz się, by właśnie w tej części globu spędzić wczasy Playa Del Carmen pod żadnym względem nie zawiedzie również Twoich oczekiwań. Na uwagę zasługują przede wszystkim rajskie plaże – szerokie i piaszczyste, rozciągające się wzdłuż lazurowego Morza Karaibskiego. Kurort słynie również z jednych najczystszych na świecie wód morskich, dzięki czemu turyści interesujący się nurkowaniem mogą podziwiać imponujące rafy koralowe. W Playa Del Carmen wczasy można zaplanować na wiele różnych sposobów – począwszy od odpoczywania na niezwykle malowniczych plażach, poprzez uprawianie sportów wodnych, aż po zwiedzanie okolicy i poznawanie tajemnic Majów.


Playa Del Carmen 2021

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą ofertą Playa Del Carmen 2021, w której uwzględniono zróżnicowane atrakcje, a cały pobyt zaplanowano w komfortowych hotelach. Wszystkie apartamenty mogą zostać dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi – urlop w tym regionie podoba się najmłodszym ze względu na możliwość obserwowania egzotycznej fauny i flory, chociaż najlepszą rozrywką bez wątpienia jest beztroska zabawa na rajskich plażach. Wczasy w Playa Del Carmen dają również szansę na obcowanie z zupełnie odmienną od europejskiej kulturą – warto spróbować specjałów lokalnej kuchni oraz zwiedzić miejscowe targi pełne intensywnych przypraw i tropikalnych owoców. Dla turystów wciąż niezdecydowanych, gdzie spędzić tegoroczne wakacje Playa Del Carmen powinna być miejscowością zasługującą na rozpatrzenie w pierwszej kolejności. Gwarantujemy, że znajdziesz tutaj wszystko, co potrzebne do spędzenia prawdopodobnie najlepszych wczasów w życiu.

Przydatne informacje o Playa Del Carmen

  • Wiza: brak obowiązku wizowego dla obywateli Polski.
  • Zdrowie: turyści powinni pić wodę butelkowaną, warto też nie spożywać posiłków w małych, lokalnych barach (ze względu na ryzyko zatruć pokarmowych). Szczepienia są wymagane jedynie w specjalnych okolicznościach, ale zaleca się wykonanie pakietu szczepień dodatkowych (kilka tygodni przed wyjazdem należy zasięgnąć porady lekarza).
  • Waluta: peso meksykańskie, w dużych kurortach można posługiwać się dolarami.
Playa Del Carmen - mapa
Playa Del Carmen - pogoda

Klimat w Playa Del Carmen

Wakacje w Playa Del Carmen można z powodzeniem planować przez cały rok – niezależnie od pory roku, temperatury są wyższe niż 25 stopni Celsjusza. W okresie wiosennym i letnim trzeba liczyć się z upałami (nawet 40-stopniowymi), nieco korzystniejsze warunki (ok. 30 stopni) zastaniesz natomiast w okresie jesienno-zimowym. Co ważne, wybierając się na wycieczkę do Meksyku, zawsze pamiętaj, by zaopatrzyć się w kosmetyki chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Regiony w Playa Del Carmen

Playa Del Carmen to miejscowość typowo turystyczna. Najważniejszym punktem w mieście jest szeroka plaża.

Polecane hotele na Playa Del Carmen

Wszystkie hotele w regionie gwarantują bliskość ciepłego Morza Karaibskiego i bajeczne widoki. Chętnie przygotujemy również ofertę dla rodzin z dziećmi, uwzględniającą dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.

Polecane last minute w Playa Del CarmenLAST MINUTE

Stale aktualizujemy również ofertę last minute, ponieważ spontaniczne wycieczki cieszą się dużą popularnością. Zachęcamy do regularnego śledzenia naszej strony internetowej, aby nie przegapić wyjątkowych propozycji.