w górę w górę
seszele wakacje all inclusive
SESZELE

Wakacje na Seszelach

Dziewicze plaże, które z jednej strony oblewane są turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, a z drugiej prowadzą w głąb tropikalnej roślinności stanowią znak rozpoznawczy Seszeli. To właśnie ten kraj każdego roku obierają za swój cel tysiące turystów z całego świata. I trudno im się dziwić – wszystkim, którzy pragną spędzić rajskie wakacje Seszele oferują piękną pogodę, krystalicznie czysty piasek i wodę, egzotyczną florę i faunę oraz niezwykłą atmosferę, charakterystyczną jedynie dla miejsc, w których splatają się wieloetniczne korzenie mieszkańców. Naród kreolski, stworzony przez przybyszy ze wszystkich stron świata, żyje w harmonii, którą można odczuć na każdym kroku.


Seszele wczasy

Błogi odpoczynek w iście niebiańskich zakątkach pozbawionych tłumów turystów pozwala poczuć beztroski klimat, jaki panuje wśród palm przez cały rok. Fantastyczna pogoda i przepiękne krajobrazy czynią wakacje na Seszelach niezapomnianymi. Bez względu na to, czy spędza się je na uprawianiu sportów wodnych, plażowaniu, czy zwiedzaniu. Czas urozmaicają tu także organizowane cyklicznie imprezy, możliwość zrobienia zakupów na licznych straganach pełnych aromatycznych przypraw, owoców morza i warzyw, wycieczki fakultatywne oraz atrakcje, które zapewnia wiele spośród hoteli.

Seszele 2019

Turystom, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy Seszele na pewno dostarczą wyjątkowych wrażeń, a ich zapowiedź można poczuć już w hotelu. Świetna baza noclegowa Seszeli to gwarancja najwyższego komfortu – do wyboru są pokoje o różnym standardzie, a nawet wille z prywatnymi basenami i urzekającymi widokami. W ofercie poszczególnych obiektów znajduje się także all inclusive – opcja przygotowana specjalnie z myślą o najbardziej wymagających gościach. Po dniu spędzonym na windsurfingu, zwiedzaniu bajkowych ogrodów czy nurkowaniu na rafie, hotel zapewnia możliwość relaksu nie tylko we własnym pokoju, ale też w centrum SPA, na lekcjach jogi, przy barze lub muzyce na żywo. W poszczególnych obiektach atrakcje przygotowane są z myślą o dorosłych, a także o dzieciach – w kraju takim jak Seszele wakacje życia spędzą zarówno zakochane pary, jak i całe rodziny. Oprócz romantycznych widoków czekają tu na turystów fantastyczne rozrywki, np. nurkowanie powierzchniowe, rejsy katamaranem, łowienie ryb, wycieczki po niezwykłych ogrodach botanicznych i parkach, podglądanie żółwi, ptaków i rekinów wielorybich oraz zwiedzanie stolicy. A gości spragnionych nowych doznań kulinarnych zaspokoją specjały kuchni kreolskiej, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim smakoszom owoców morza i ryb.

Seszele - mapa
Kursy walut
22.09.2021
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.6 zł
dolar amerykański
USD 3.93 zł
rupia seszelska
SCR 0.29 zł

Przydatne informacje o Seszelach

  • CZAS: różnica w stosunku do czasu polskiego wynosi +2 godziny latem oraz +3 godziny zimą.
  • WIZA: obywatele Polski zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy na okres 90 dni.
  • PRZELOT Z POLSKI: możliwy jedynie z przesiadkami.
  • JĘZYK: kreolski, angielski, francuski to języki urzędowe. Wielu mieszkańców wysp mówi także po niemiecku i włosku.
  • WALUTA: rupia seszelska.
  • RELIGIA: dominuje katolicyzm.
  • POWIERZCHNIA: 455 km kw.
  • LUDNOŚĆ: 93 920 tyś., z czego niemal 90% zamieszkuje największą wyspę – Mahe.
  • GEOGRAFIA: Seszele to wyspiarskie państwo obejmujące 115 wysp na Oceanie Indyjskim, położone na północny•wschód od Madagaskaru. Należą do niego Wyspy Wewnętrzne, stanowiące główny archipelag, oraz Wyspy Zewnętrzne. Występują wśród nich wyspy wulkaniczne z urozmaiconą rzeźbą oraz wyspy koralowe, które cechują się wyrównaną powierzchnią.

Klimat na Seszelach

Seszele można odwiedzać przez cały rok, na co pozwalają wysokie temperatury utrzymujące się w granicach 24-30 stopni Celsjusza. Jest to zasługą strefy klimatu równikowego wilgotnego, w której leży państwo. Od maja do listopada na Seszelach wieje południowo-zachodni wiatr – jest to dobra pora, by wypocząć na wyspach. Od grudnia do kwietnia jest tu najcieplej, ale należy pamiętać, że do końca lutego trwa tu również najbardziej deszczowa pora. Wysoką temperaturą charakteryzuje się także woda oblewająca wyspy, której temperatura przez cały rok oscyluje w granicach 25-29 stopni. Dzięki temu kąpielami w turkusowym oceanie można się cieszyć bez względu na sezon.

Polecane oferty na Seszelach
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Regiony na Seszelach

Największą popularnością na Seszelach cieszą się wyspy takie jak Mahe, Praslin, La Digue czy Cerf. Tutaj znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, które stanowią doskonały punkt początkowy rozmaitych wycieczek

Polecane hotele na Seszelach

Wczasy na Seszelach można zarezerwować w jednym z licznych hoteli – znajdują się tu obiekty zarówno dwu-, trzy-, cztero-, jak i pięciogwiazdkowe, spośród których każdy wybierze najbardziej odpowiednią propozycję. Największy wybór oferuje wyspa Mahe, stanowiąca kulturalne, gospodarcze i turystyczne centrum Seszeli.

Polecane w ofercie LAST MINUTE

Last minute na Seszelach to gwarancja bajecznych wakacji wśród białego piasku, rzucających cień palm i niewiarygodnie krystalicznej wody. Stanowi więc najlepszą okazję, by poznać uroki rajskich wysp i zapomnieć o codzienności!