Mahe Island wczasy

Nie ma żadnych wątpliwości, że dla osób pragnących wyjechać na egzotyczne wczasy Mahe Island to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Rajska wyspa, chociaż największa na Seszelach, stanowi zaledwie niewielki punkt na wodach Oceanu Indyjskiego. Mimo stosunkowo małej powierzchni (ok. 20 km szerokości i ok. 30 km długości) może zapewnić turystom bajeczne wakacje z gwarantowaną świetną pogodą, piaszczystymi plażami i bujną, tropikalną roślinnością. Dużym atutem wyspy jest również jej górzysty krajobraz, który urozmaica nadmorskie widoki, a poza tym zalesione wzniesienia i najwyższy szczyt (Morne Seychellois – ponad 900 m n.p.m.) stwarzają świetną okazję do spacerów oraz podziwiania zaskakującej dla Europejczyków fauny i flory. Ponadto osobom zdecydowanym spędzić tutaj wakacje Mahe Island ma do zaoferowania interesujące atrakcje turystyczne, np. ogród przypraw i ziół, w którym rosną znane na całym świecie, aromatyczne rośliny – cynamon, wanilia, pieprz i wiele innych. Warto też odwiedzić miejscowy ogród botaniczny i wybrać się na trekking do Parku Narodowego Sainte Anne Marine, zlokalizowanego na wyspie położonej w bliskim sąsiedztwie. Poza tym ze względu na wyjątkowo urokliwe okoliczności przyrody panujące na Mahe Island wczasy na tutejszych plażach spędzają amatorzy sportów wodnych. Nurkowanie, wypożyczanie łodzi, snorkeling to najważniejsze z dyscyplin, które cieszą się w tym zakątku świata szczególną popularnością.


Mahe Island 2021

Z wielką przyjemnością zapraszamy Ciebie i Twoich bliskich do zapoznania się z ofertą wakacji na Mahe Island 2021. Przygotowaliśmy propozycje dla rodzin z dziećmi, zainteresowanych wysokim standardem noclegów i dodatkowymi animacjami dla najmłodszych, ale z naszych rekomendacji bez wątpienia będą zadowolone również pary. Seszele to doskonałe miejsce na romantyczne wycieczki. Hotele znajdują się blisko plaż, a z balkonów rozciągają się widoki na Ocean Indyjski oraz tropikalną roślinność porastającą pasma wzgórz. Chociaż wyspa nie jest duża, wybierając się na Mahe Island wakacje można spędzić aktywnie – podczas zwiedzania lub uprawiania sportów wodnych. Poza tym duże udogodnienie dla turystów stanowi międzynarodowy port lotniczy znajdujący się w pobliżu Victorii, stolicy Seszeli. Dzięki temu wyprawę na ten bajeczny archipelag można zorganizować w sposób komfortowy, maksymalnie skracając czas podróży. Rajskie plaże są więc na wyciągnięcie ręki, a spędzone tutaj wakacje mogą stać się jednymi z najlepszych w życiu.

Przydatne informacje o Mahe Island

Lotnisko: międzynarodowy port lotniczy Mahe

Powierzchnia: ok. 150 km2

Liczba ludności: ok. 75 000 mieszkańców

Najwyższy punkt: 905 m n.p.m. (Morne Seychellois)

Stolica: Victoria

Waluta: rupia seszelska

Dominująca religia: katolicyzm

Język: francuski, kreolski, angielski

Wiza: dla obywateli Polski wiza nie jest wymagana (na wyjazd maksymalnie 90-dniowy).

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych (w wyjątkowych sytuacjach konieczne jest zaszczepienie się przeciwko żółtej febrze), zaleca się konsultacje z lekarzem kilkanaście lub kilka tygodni przed wyjazdem.

• Ruch: lewostronny, można (przez 3 miesiące) posługiwać się międzynarodowym prawem jazdy.

Mahe Island - mapa
Mahe Island - pogoda

Klimat na Mahe Island

Wakacje na Mahe Island zawsze będą słoneczne. Przez cały rok panują tutaj wysokie temperatury (od 24 do ponad 30 stopni Celsjusza), najcieplej jest jednak w grudniu, styczniu, lutym, marcu i kwietniu – rośnie wtedy zarówno temperatura (ok. 30 stopni), jak i wilgotność powietrza (nawet do ok. 80%). Warto zdecydować się na wycieczkę od maja do późnej jesieni, kiedy na wyspie panują najbardziej optymalne warunki pogodowe.

Regiony na Mahe Island

Na Mahe Island, jako największej wyspie w archipelagu, znajduje się stolica Seszeli – Victoria. Wyspa jest typowo turystyczna, z luksusowymi kurortami i dobrze rozwiniętym zapleczem usługowo-rekreacyjnym. Administracyjnie podzielona jest na kilka regionów, które jednak z punktu widzenia turysty są równie bezpieczne i malownicze.

Polecane hotele na Wyspie Mahe

Zawsze, również na Mahe Island, zapewniamy naszym klientom hotele charakteryzujące się kompetentnymi pracownikami i wysokimi standardami noclegów. Posiadamy w ofercie pokoje dostosowane dla rodzin i dla osób podróżujących we dwójkę, samemu lub w większej grupie znajomych.

Polecane last minute na Mahe IslandLAST MINUTE

Chcesz spędzić wczasy na Mahe Island? Wycieczkę najlepiej zorganizuj z wyprzedzeniem, ponieważ destynacja, bez względu na porę roku, cieszy się dużą popularnością. Jeśli jednak wolisz spontaniczne decyzje, wybierz last minute. Regularnie publikujemy dostępne oferty, które szczególnie polecamy osobom zdecydowanym na ten kierunek podróży.