krabi oferta coral travel
KRABI

Krabi wczasy

Jeśli zastanawiasz się, w jakim egzotycznym kraju spędzić najbliższe wakacje Krabi – urokliwa prowincja w Tajlandii – nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Nie jest to najbardziej popularny turystycznie region, dzięki czemu wzdłuż wybrzeża można znaleźć niezatłoczone, spokojne plaże pozwalające w pełni cieszyć się tropikalnym klimatem i bajkowymi krajobrazami. Obszar ten słynie z lazurowych lagun, z których często wyrastają charakterystyczne formacje skalne stanowiące świetną bazę do uprawiania sportów wspinaczkowych. Na plażach z kolei panują bardzo dobre warunki przyciągające amatorów sportów wodnych, zwłaszcza nurkowania i snorkelingu. Ponadto, decydując się na wyjazd do tak różnorodnego miejsca jak Krabi wczasy należy zaplanować z myślą o zwiedzaniu okolicy. Stolica prowincji, czyli miasto Krabi, nie ma zbyt dużej powierzchni, dlatego warto wybrać się na niejeden spacer – np. do Kaew Grovaram Temple, świątyni ozdobionej rzeźbami złotych smoków umiejscowionych wzdłuż długich schodów. Dodatkową atrakcją dla turystów są bazary z egzotycznymi owocami, przyprawami i warzywami. Będąc na dłużej na Krabi wakacje można częściowo spędzić na pobliskich wyspach. Na miejscu możesz zdecydować się choćby na wycieczki organizowane przez lokalne firmy, które zazwyczaj proponują zwiedzanie kilku wysepek podczas jednej wyprawy. Warto też popłynąć na jedną z najbardziej znanych plaż – Railay Beach.


Krabi 2022

W ramach oferty wakacyjnej i last minute Krabi 2022 szczególnie polecamy pobyt w luksusowych apartamentach, gwarantujących komfortowy wypoczynek. Jednym z naszych priorytetów jest współpracowanie wyłącznie ze sprawdzonymi, zaufanymi hotelami, dzięki czemu nawet w tak dalekim zakątku świata, jakim jest Krabi jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną obsługę klienta, pełne wsparcie rezydentów i wygodne, czyste noclegi. Dbamy również o atrakcje dla najmłodszych. Wyjeżdżając więc z nami na wczasy Krabi zaoferuje Tobie i Twoim bliskim o wiele więcej możliwości niż podczas wycieczek samodzielnych czy organizowanych przez mniej doświadczone biura. Zachęcamy także do skorzystania z opcji all inclusive, której największy atut stanowią urozmaicone posiłki bazujące na lokalnych produktach, o smakach często zaskakujących dla Europejczyków. W ramach noclegów zyskasz też dostęp do dodatkowych usług w hotelach, takich jak np. baseny, sale fitness, siłownie, wypożyczalnie leżaków. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wakacje na Krabi będą niezapomnianą przygodą i być może spowodują, że zechcesz wrócić tutaj na kolejny urlop. Trudno nie zakochać się w Tajlandii!

Przydatne informacje o Krabi

  • Lotnisko: Krabi International Airport
  • Waluta: baht tajski
  • Język urzędowy: tajski, jednak w kurortach można porozumieć się po angielsku
  • Powierzchnia: ponad 4700 km2
  • Liczba ludności: ok. 450 000 mieszkańców
  • Wiza: nie jest wymaga dla obywateli Polski wyjeżdżających w celach turystycznych (maksymalnie na 30 dni).
  • Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych, warto rozważyć wykonanie szczepień zalecanych.
  • Strefa czasowa: UTC +7
  • Klimat: odmiana tropikalna.
  • Popularne środki transportu: autostop, motocykle, skutery, taksówki (również wodne).
Krabi - mapa
Krabi - pogoda

Klimat na Krabi

Na Krabi najlepiej pojechać jesienią, zimą lub wiosną – można się wtedy spodziewać wyjątkowo słonecznej pogody i temperatur sięgających ok. 25 – 35 stopni Celsjusza. Najwyższe temperatury są notowane w marcu i kwietniu (nawet 40 stopni w ciągu dnia, 25 – w nocy). W okresie wakacyjnym w Tajlandii trwa natomiast pora deszczowa, często jednak nie jest ona tak dokuczliwa, by uniemożliwić zwiedzanie okolicy. Temperatura wody przez cały rok jest bardzo wysoka i sięga do 30 stopni Celsjusza.

Regiony na Krabi

Krabi to jedna z ośmiu prowincji w Tajlandii. Do tego regionu zaliczamy obszar lądowy oraz okoliczne wyspy zazwyczaj oddalone od brzegu o kilkanaście lub kilkadziesiąt minut łodziami motorowymi. Stolicą prowincji jest miasto Krabi.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.