pattaya wakacje coral travel
PATTAYA

Pattaya wczasy

Pattaya, określana też mianem Tajskiej Riwiery, to słynny kurort leżący na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Aż trudno wyobrazić sobie, że to tętniące życiem miasto, jeszcze pół wieku temu było małą rybacką wioską. Corocznie kilka milionów turystów przyjeżdża tutaj na wczasy Pattaya należy dziś do najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych całej Azji. Odwiedzający znajdą tu egzotyczne plaże, szereg hoteli, restauracji, pubów i klubów. Jeśli pragniesz zobaczyć nieco egzotyki Pattaya wakacje niesamowite Ci zaoferuje • w tym mieście zapoznasz się ze specyfiką kultury tajskiej. Koniecznie odwiedzić trzeba Sanktuarium Prawdy. Ta monumentalna, bogato zdobiona i wysoka na 105 m świątynia zbudowana jest jedynie z drewna, bez użycia gwoździ oraz metalowych łączeń. Dużą atrakcję stanowi też Mini Siam – muzeum, w którym znajdują się miniaturowe modele głównych zabytków Tajlandii, a także innych słynnych obiektów z całego świata. Przyjeżdżającym tu na wakacje Pattaya proponuje też wizytę w Nong Nooch – ogromnym ogrodzie botanicznym, w którym obok niesamowitych okazów roślin podziwiać można pokazy tajskiego boksu i tradycyjnych tańców. Osoby pragnące chwili spokoju powinny udać się do Zatoki Naklua, która należy do najspokojniejszych rejonów miasta. Znajduje się tu przystań rybacka, a także tradycyjne domy plemion tajskich.


Pattaya 2022

Wakacje w Pattaya to świetny wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Miasto to słynie m.in. ze sportów wodnych - przede wszystkim surfingu, windsurfingu i narciarstwa wodnego. Oferuje też nurkowanie, żeglowanie i możliwość popłynięcia łódką na pobliskie wyspy. Każdy, kto chciałby podziwiać miasto z lotu ptaka, może wybrać się na lot paralotnią. Wśród innych sportowych atrakcji prym wiodą także: skoki na bungee, skoki spadochronowe, tajski boks, paintball, jazda na rowerze, lekkoatletyczne maratony. Niedaleko Pattaya znajdują się pola golfowe, z których korzystać mogą zarówno profesjonalni gracze, jak i osoby dopiero uczące się tego sportu (na miejscu są szkoły instruktorskie). To nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje Pattaya Wczasy tutaj to doskonała okazja, by zobaczyć największy na świecie wodny targ. Można na nim podziwiać łodzie i drewniane budynki, a także wyjątkowe przedstawienia, które pokazują turystom najbardziej charakterystyczne elementy tajskiej kultury. Na targu można zakupić wiele ciekawych artykułów, w tym wykonywane ręcznie efektowne pamiątki. Są tu też punkty gastronomiczne, podające tradycyjne dania. Warto spróbować przygotowywanych na różne sposoby owoców morza, a także potraw bazujących na makaronie z dodatkami.

Przydatne informacje o Pattaya

  • Ludność: 100 000.
  • Powierzchnia: 22,2 km2.
  • Język: tajski.
  • Waluta: lokalną walutą jest baht (THB), a jego średni kurs to 0,11 zł.
  • Czas: czas polski plus 6 godzin.
  • Wiza: nie obowiązuje, jeśli cel wyjazdu jest turystyczny i pobyt nie przekracza 30 dni.
  • Przelot z Polski: ok. 11 godzin.
  • Religia: buddyzm.
  • Ruch uliczny: lewostronny.
  • Specjały: gołąbki z rybiej ikry, zupa kokosowa z kurczakiem, owoce morza.
Pattaya - mapa
Pattaya - pogoda

Klimat w Pattaya

Pattaya leży w strefie klimatu równikowego. Pora gorąca trwa tu od marca do maja, w czerwcu rozpoczyna się pora deszczowa, a od listopada do lutego jest pora sucha. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi ponad 28C, a suma opadów przekracza 1200 mm. Wybierając się na wczasy w Pattaya, warto wziąć pod uwagę, że najcieplejszym miesiącem jest kwiecień, a najbardziej deszczowym październik.

Regiony w Pattaya

W mieście można wyodrębnić cztery rejony – część centralną, północną, południową oraz plażę Jomtien.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.