phuket wakacje all inclusive coral travel
PHUKET

Phuket wczasy

Phuket to największa tajlandzka wyspa. Teren jest niezwykle malowniczy. Turyści mogą korzystać z kilometrów piaszczystych plaż lub podziwiać cudowne rafy koralowe. Wczasy na Phuket są doskonałym kierunkiem urlopowym dla osób ceniących kontakt z naturą. W okolicy można spotkać wodospady, tropikalną roślinność, piękne klify, a także masywy górskie. Efektowne miejsce posłużyło również jako sceneria filmowa. Na wyspie kręcono jeden z odcinków kultowej serii z Jamesem Bondem, pt. „Człowiek ze złotym pistoletem”. Jeżeli planujesz odwiedzić Phuket wakacje będziesz wspominał przez wiele lat. Okolica urzeka nie tylko bogactwem fauny i flory, ale również wyjątkową kuchnią. Warto spróbować szaszłyków w marynacie, tajskich zup lub owoców morza. Do popularnych pozycji w menu można zaliczyć także makaron ryżowy z dodatkiem mięsa lub warzyw oraz kurczaka w różnych postaciach. Lokalnym przysmakiem jest piwo Singa, które wyróżnia się subtelnym aromatem. Napój, produkowany w Bangkoku, cieszy się ogromną popularnością mieszkańców oraz gości.


Phuket 2022

Wakacje na Phuket to bogata oferta turystyczna. Na uwagę zasługują buddyjskie świątynie. Wśród najbardziej znanych można wymienić Wat Chalong. Ten kompleks budynków stanowi ważny ośrodek religijny. Do ciekawych punktów krajobrazu należą także jaskinie z posągami Buddy oraz plantacje kauczuku. Warto udać się także do Parku Narodowego Khao Sok, by zobaczyć, jak wygląda karmienie i kąpiel słoni. Nocą wyspa kusi klubowymi rytmami. Wzdłuż ulic rozciągają się bary, restauracje, a także tawerny, w których można bawić się do rana. Okolica jest różnorodna oraz atrakcyjna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i fanów ekstremalnych wrażeń. Dla tych ostatnich interesującą alternatywą są pokazy bosku tajskiego. Jeśli interesuje Cię Phuket wczasy załatw w naszym biurze. Organizacją wyjazdów na wyspy tajlandzkie zajmujemy się od lat, a program wycieczek dobieramy do Twoich oczekiwań.

Przydatne informacje o Phuket

  • Wiza: aby przekroczyć granicę, musisz mieć paszport z terminem ważności wynoszącym co najmniej pół roku. Wiza w zasadzie nie jest potrzebna, chyba że planujesz pobyt dłuższy niż miesiąc.
  • Waluta: THB (tajski bat).
  • Język: tajski, ale wszędzie dogadasz się po angielsku (tym bardziej, że wyspa w dużej mierze utrzymuje się z turystyki).
  • Strefa czasowa: + 6 godzin w porównaniu do strefy środkowoeuropejskiej.
  • Religia: zdecydowana większość mieszkańców to wyznawcy buddyzmu.
  • Geografia: wyspa leży nad Morzem Andamańskim, w zachodniej części Półwyspu Malajskiego. Przez jej środek przebiegają masywy górskie. Najwyższe wzniesienie ma wysokość 529 m n.p.m.
  • Powierzchnia: około 542 km kw.
  • Kontynent: Azja.
  • Czas potrzebny na dotarcie na wyspę: około 12 godzin lotu na pokładzie samolotu.
  • Ludność: około 290 tys.
Phuket - mapa
Phuket - pogoda

Klimat na Phuket

Na wyspie występuje klimat zwrotnikowy monsunowy. Duży wpływ na pogodę mają wiatry monsunowe, przyczyniające się do powstania burz. W ciągu roku wyróżnia się trzy pory: deszczową, suchą, a także gorącą. Miesiące zimowe, w których rzadko pojawiają się opady i nie ma upałów, są najlepszym czasem na pobyt. Jeśli wybierasz się na wczasy Phuket odwiedź w okresie od listopada do lutego. Od marca do maja słupki rtęci pokazują najwyższe wartości. Temperatury oscylują wówczas w granicy 40 st. C. W tym czasie najlepiej odpoczywać nad brzegiem morza, gdyż tam wysokie temperatury nie są tak odczuwalne.

Regiony na Phuket

Za jeden z ważniejszych i częściej odwiedzanych ośrodków turystycznych uchodzi Patong. W dzień można spędzić czas na pięknej plaży, a nocą pobawić się w klubach.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.