Wakacje Djerba All Inclusive z Coral Travel
DJERBA
Wyspa łagodności

Djerba wczasy

Śródziemnomorska Wyspa Djerba już od czasów Homera fascynuje turystów. To właśnie tu Odyseusz, wracający spod Troi wraz ze swoją załogą skosztował delikatnego owocu, kwiatu lotosu, który sprawił, że zapomniał o powrocie do domu i rozkoszował się pobytem na słonecznej wyspie. Dlatego i Ty daj się zachwycić łagodnym krajobrazom Djerby, idealnie komponującym się z tradycyjną architekturą tego regionu. Łagodny klimat i wyjątkowa atmosfera, którą możesz spotkać również w sąsiadującym regionie Zarzis, na kontynencie, wprost oczarowuje wypoczywających tu turystów. Dzięki niej wyspa zwana jest „wyspą łagodności”.


Djerba wczasy

W naszej ofercie lato 2023 przygotowaliśmy szeroki wybór hoteli od ekonomicznych 3* po hotele 5* z rozbudowaną infrastrukturą dla dorosłych i dzieci, w tym szeroki wybór basenów, aquaparków oraz bogaty koncept All Inclusive. Oferowane przez nas regiony to: Djerba i Zarzis, gdzie latamy z Katowic, na 7 i 14 dniowe pobyty.

Djerba 2023

Śródziemnomorska Wyspa Djerba już od czasów Homera fascynuje turystów. To właśnie tu Odyseusz, wracający spod Troi wraz ze swoją załogą skosztował delikatnego owocu, kwiatu lotosu, który sprawił, że zapomniał o powrocie do domu i rozkoszował się pobytem na słonecznej wyspie. Dlatego i Ty daj się zachwycić łagodnym krajobrazom Dżerby, idealnie komponującym się z tradycyjną architekturą tego regionu. Łagodny klimat i wyjątkowa atmosfera, którą możesz spotkać również w sąsiadującym regionie Zarzis, na kontynencie, wprost oczarowuje wypoczywających tu turystów. Dzięki niej wyspa zwana jest „wyspą łagodności”.

Djerba - mapa
Djerba - pogoda

Przydatne informacje

  • Liczba mieszkańców: około 100 tysięcy.
  • Powierzchnia: 514 km2
  • Obowiązująca waluta: dinar tunezyjski. Polska waluta nie jest w Tunezji wymienialna, dlatego na wyjazd warto zabrać euro lub dolary, które można wymienić na miejscu. Warto wiedzieć, że zabroniony jest wywóz waluty tunezyjskiej z kraju.
  • Dominujące wyznanie: przeszło 99% ludności deklaruje przynależność do islamu.
  • Czas podróży samolotem: około 3 godziny.
  • Czas: minus jedna godzina w zestawieniu do czasu polskiego.
  • Przepisy wjazdowe: Polacy, którzy udają się na Djerbę, zwolnieni są z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Koniecznie trzeba mieć przy sobie paszport ważny co najmniej przez 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji.
  • Oficjalny język: arabski, ale w kurortach turystycznych bez trudu możesz porozumiewać się w językach francuskim i angielskim.
  • Stolica: Tunis.
  • Kontynent: Afryka.

Klimat

Tym, co przyciąga na Djerbę, bez wątpienia jest fantastyczna pogoda. Wyspę charakteryzuje suchy i stepowy mikroklimat. Oznacz to, że nawet zimą, w najchłodniejszych miesiącach, temperatury mogą sięgać około 20oC. Za to w lato Djerbę oplatają promienie słońca, które pozwoli się wygrzać. W lipcu i sierpniu średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 40oC.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Polecane hotele

Djerba oferuje wszystko to, co niezbędne do wymarzonego wakacyjnego, wypoczynku. Białe plaże, cudowna pogoda, wysokie temperatury, szeroka oferta atrakcji oraz bogata baza hotelowa. Nic, więc dziwnego, że to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków europejskich turystów.

CLUB PALM AZUR(ex. SENTIDO PALM AZUR) Tunezja Djerba
Tunezja Djerba
CLUB PALM AZUR(ex. SENTIDO PALM AZUR) 2*
BRAK OFERT
,
MENINX Tunezja Djerba
Tunezja Djerba
MENINX 2*
BRAK OFERT
,
DJERBA CASTILLE Tunezja Djerba
Tunezja Djerba
DJERBA CASTILLE 2*
BRAK OFERT
,