pole golfowe
HAMMAMET

Hammamet wczasy

Tunezja od lat stanowi jeden z najchętniej odwiedzanych krajów nad Morzem Śródziemnym, a Hammamet należy do jej najbardziej obleganych kurortów. Trudno się temu dziwić – spędzającym tu wakacje Hammamet oferuje wiele różnorodnych rozrywek. To wymarzony kierunek dla miłośników plażowania – czysty piasek, łagodne zejście do morza, turkusowa woda oraz wiejąca od niej bryza sprawiają, że nie trudno oderwać się od monotonnej rzeczywistości. Odwiedzając Hammamet wczasy można spędzić także na aktywnym uprawianiu sportu. Panujące warunki sprzyjają wszystkim zainteresowanym kitesurfingiem, windsurfingiem, pływaniem na nartach wodnych czy nurkowaniem. Pola golfowe, korty tenisowe, rejsy wzdłuż wybrzeża to kolejne z atrakcji, które czekają na turystów wybierających się na wakacje w Hammamecie.


Hammamet 2023

Tunezyjski kurort kusi także na inne sposoby. Niedaleko stąd do stolicy kraju - Tunisu oraz starożytnej Kartaginy. Warto udać się też do pobliskiego ogrodu zoologicznego Friguia Park lub do Kerkouane, gdzie można podziwiać ruiny punickiego miasta. Planujących interesujące wczasy Hammamet zachwyci także mediną z tradycyjnym sukiem, starym fortem, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz portem. Gdy zmęczenie da o sobie znać, warto udać się do jednej z wielu restauracji serwujących zarówno typowe tunezyjskie przekąski, jak i dania kuchni śródziemnomorskiej. W mieście takim jak Hammamet wakacje można spędzić w pełni komfortowo – gwarantuje to rozbudowana baza hotelowa, oferująca nie tylko różne opcje pobytu i typy pokojów, ale także wiele dodatkowych udogodnień oraz atrakcji. Hammamet 2022 spełni najwyższe wymagania osób, które marzą o urlopie wśród egzotycznej roślinności i pod błękitny niebem.

Przydatne informacje o Hammamecie

  • Czas: taki sam jak w Polsce.
  • Wiza: turyści z Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Wymagany jest aktualny paszport ważny co najmniej 3 miesiące do terminu planowanego wyjazdu z kraju.
  • Przelot z Polski: ok. 3 godz.
  • Język: oficjalnie arabski, ale można rozmawiać też po francusku, angielsku, niemiecku czy włosku.
  • Waluta: dinar tunezyjski.
  • Religia: w 99% dominuje islam.
  • Powierzchnia: 36 tys. km kw.
  • Kontynenty: Afryka.
  • Ludność: ok. 97 tys.
  • Geografia: miasto znajduje się na półwyspie Cap Bon w Tunezji, nad Morzem Śródziemnym.
Hammamet - mapa
Hammamet - pogoda

Klimat w Hammamecie

Klimat śródziemnomorski sprawia, że sezon turystyczny rozpoczyna się w regionie pod koniec maja, a kończy wraz z upływem października – można w tym okresie plażować i kąpać się w morzu. Od czerwca do września temperatury utrzymują się powyżej 25 stopni, a największe upały przypadają na lipiec i sierpień. Opady są wtedy minimalne.

Regiony w Hammamecie

Hammamet słynie ze starej mediny, ale na uwagę zasługuje tu również nowa turystyczna dzielnica Yasminum.

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Polecane hotele w Hammamecie

Wczasy w Hammamecie można zarezerwować w jednym z licznych hoteli. Kurort słynie z szerokiej bazy noclegowej zróżnicowanej pod względem oferowanego standardu, typu pokojów i udogodnień.

HOTEL RESIDENCE MAHMOUD Tunezja Hammamet
Tunezja Hammamet
HOTEL RESIDENCE MAHMOUD
BRAK OFERT
,
ZODIAC Tunezja Hammamet
Tunezja Hammamet
ZODIAC
BRAK OFERT
,
HOTEL LE KHALIFE Tunezja Hammamet
Tunezja Hammamet
HOTEL LE KHALIFE
BRAK OFERT
,