turcja wakacja coral travel
TURCJA
Znamy ją od dziecka.

Turcja wakacje 2023

Turcja to nasz drugi dom, znamy ją od dziecka, a zatem HOSGELDINIZ! Możecie przyjeżdżać tu na wakacje wielokrotnie i wciąż odkrywać coś nowego. Malownicze krajobrazy, gdzie góry zdają się wyrastać wprost z morza. Historię tysiącleci zachowaną w licznych zabytkach. Kuchnię zniewalającą smakiem i aromatem. To miejsce dla każdego: dla zrelaksowanych plażowiczów i aktywnych poszukiwaczy wakacyjnych wrażeń


Turcja wczasy

Turcja potrafi zaskakiwać na każdym kroku. To kraj kontrastów, lazurowego morza, gór i orientalnych smaków. Wczasy są tu pełne różnorodności i relaksu. Hotele to często rozległe resorty, pełne zieleni piniowych lasów, palm i kwiatów tworzących zadbane ogrody. I tu właśnie wiją się kompleksy basenowe, najróżniejszej wielkości i głębokości, od małych brodzików po olimpijskie i fantazyjne z aguaparkami. Bogactwo All Inclusive z różnorodną i smaczną kuchnią regionalną, do tego smaki z całego świata dostępne często non stop - to kolejny magnes przyciągający na wakacje w Turcji. A przyciąga tu każdego, bo hotele dostępne są od ekonomicznych 3* aż po wyjątkowe deluxe z prywatnymi basenami, od cichych kameralnych hoteli po pełne rwetesu i całodziennych animacji. Będąc tu na wczasach warto skorzystać ze znanego na całym świecie hamamu, wyjątkowych pól golfowych oraz wielu możliwości uprawiania sportów wodnych i plażowych. Turcja to również mozaika cudów natury, różnorodność klimatu i ukształtowania terenu. Jeziora, góry, turkusowe morza, zaciszne zatoczki. I prawdziwe cuda natury, m.in. księżycowa Kapadocja i wapienne tarasy Pamukkale. A przy tym wyjątkowa turecka gościnność, przyjaźń, otwartość i tolerancja. Cechą narodową Turków jest zamiłowanie do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, niczym staropolski zwyczaj „Gość w dom, Bóg w dom”. Dlatego chętnie otwierają przed podróżnikami swoje serca i domy. Nie sposób nie zakochać się w Turcji.

Turcja 2023

W zespole, który przygotowuje dla Was oferty wakacji, mamy specjalistów, którzy urodzili i wychowali się w Turcji. Teraz dzielą się z Wami wiedzą, doświadczeniami i miłością do swego kraju. Czy może być lepszy doradca niż ktoś, kto Turcję zna od dziecka? Na lato 2023 proponujemy 10 kurortów turystycznych, ponad 400 hoteli all inclusive, w tym ekonomiczne i luksusowe, a także z polską animacją – idealne na wakacje z dziećmi. Podczas wakacji w Turcji jesteście pod opieką polskich rezydentów i animatorów. Latamy z 7 lotnisk w Polsce kilka razy w tygodniu, proponując różne długości pobytów, od weekendowych, przez 7, 10, 12 dniowe a nawet kilkutygodniowe. 

Sprawdź ofertę Turcja last minute >>

 

Turcja - mapa
Kursy walut
03.10.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.61 zł
dolar amerykański
USD 4.4 zł
lira turecka
TRY 0.16 zł

Przydatne informacje

 • Wystarczy ważny dowód osobisty, aby polecieć na wakacje do Turcji! Obywatele Polski podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres do 90 dni zwolnieni są z obowiązku paszportowego i wizowego. 
 • Czas: + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
 • Przelot z Polski: ok. 3 godz.
 • Język: turecki, ale w miejscach turystycznych „obowiązuje” angielski
 • Waluta: lokalną walutą są liry tureckie. Warto zabrać ze sobą dolary lub euro, ponieważ powszechnie można płacić w tych walutach. UWAGA: W Turcji nie są akceptowane banknoty o nominale 500€
 • Religia: oficjalnie Turcja jest państwem świeckim, ale 99% Turków wyznaje islam
 • Powierzchnia: 780 tys. km kw. (2,5 razy więcej niż Polska)
 • Kontynenty: zaledwie 3% Turcji należy do Europy (jest to tzw. Rumelia albo Tracja), a 97% to już Azja (tzw. Anatolia)
 • Ludność: 75 mln
 • Geografia: większość kraju to góry – najwyższe z nich Ararat (5165 m n.p.m.). Turcja ma dostęp do czterech mórz: Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego.
 • Stolica: Ankara, ale największe miasto to Stambuł (ok. 12 mln mieszkańców);

Klimat w Turcji

Turcja jest wielkim krajem, dlatego też ukształtowanie terenu jest różnorodne, co determinuje klimat różnych miejsc kraju. Znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego z kontynentalną odmianą w głębi kraju i morską u wybrzeży, w tym nadbrzeża południa i zachodu są pod wpływem śródziemnomorskiej odmiany. Północne wybrzeże Turcji to lokalny klimat czarnomorski z cechami typowymi dla klimatu umiarkowanego.

Polecane oferty w Turcji
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Regiony w Turcji

Turcja jako ogromny kraj, dwa i pół raza większy od Polski, o wielowiekowej tradycji, leżący na pograniczu Azji i Europy, widoczny jest w kolorycie i różnorodności regionów. Od północy jest to Region Morza Marmara ze Stambułem, dalej malowniczy, górzysty, pokryty polami herbaty Region Morza Czarnego. Wschód to fascynujące Regiony Anatolii, obfitujące w pozostałości dawnych cywilizacji. Popularna wśród turystów Kapadocja, a także turecka stolica – Ankara znajdują się w kolejnym regionie, czyli w Centralnej Anatolii. Ulubiony na wakacyjny wypoczynek region to położone na południowym zachodzie Turcji wybrzeże Śródziemnomorskie i Egejskie. Mają one własny, lokalny klimat i atrakcje: Alanya wesoła od nocnych zabaw, dziewicza przyroda w Belek z wyjątkowymi polami golfowymi, spokojne a bogate w zabytki Side, romantyczne uliczki starego miasta w Antalyi, piękne widoki na góry Taurus wokół Kemer i położone na wzgórzach klimatyczne Bodrum – miejsce, które nigdy nie śpi.

Polecane hotele w Turcji

Tętniąca życiem Alanya, dziewicza przyroda w regionie Belek, zabytki w antycznym Side, romantyczne uliczki starego miasta w Antalyi, tajemnicze góry Taurus w Kemer, idylliczne zatoki w Bodrum, zachwycający port w Marmaris, czy może niebiańska Zatoka w regionie Fethiye? Nie wiesz co wybrać? Nie martw się. By pomóc wybrać Ci jak najlepiej stworzyliśmy listę polecanych hoteli z formułą All Inclusive lub bez wyżywienia, gdzie będziesz  się wylegiwać w promieniach słońca, zwiedzać liczne starożytne zabytki i podziwiać miejscowe krajobrazy.

Zobacz pełną listę hoteli w Turcji >>

CLUB WASA HOLIDAY VILLAGE Turcja Alanya
Turcja Alanya
CLUB WASA HOLIDAY VILLAGE
BRAK OFERT
,
LIMAK ATLANTIS DELUXE HOTEL & RESORT Turcja Belek
Turcja Belek
LIMAK ATLANTIS DELUXE HOTEL & RESORT
BRAK OFERT
,
MOONLIGHT HOTEL Turcja Bodrum
Turcja Bodrum
MOONLIGHT HOTEL
BRAK OFERT
,

Polecane w ofercie LAST MINUTE

Nasze oferty wczasów last minute w wakacyjnym raju uszyte są na miarę potrzeb każdego. Znajdziesz tu hotele deluxe, hotele z konceptem family, hotele w mieście i na obrzeżach oraz ekonomiczne z dobrą ceną. Wybierz polecane w ofercie last minute hotele i leć na wakacje już dziś!