ABU DHABI

Abu Dhabi wczasy

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się przede wszystkim z luksusem i bogactwem, których najbardziej imponującym wyrazem są futurystyczne budowle przyciągające turystów ze wszystkich zakątków świata. Doskonałym przykładem miasta przyszłości jest Abu Dhabi, będące stolicą Emiratów i zarazem jedną z ich najlepszych wizytówek, która zachwyca modernistyczną infrastrukturą miejską. Strzeliste drapacze chmur zdają się przeczyć prawom grawitacji, przybierając najbardziej wymyślne kształty. Jednocześnie pozostają najlepszym na świecie dowodem kunsztu architektów oraz budowlańców tego miasta, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu było wioską rybacką (tym bardziej zadziwia metamorfoza, jaką przeszło w przeciągu tak krótkiego czasu). Nad miastem góruje obecnie pięć wież – jedna obok drugiej, ale każda przedstawiającą inną bryłę. Cały kompleks przywodzi na myśl żagle, które są nawiązaniem do tej nieodległej historii miejsca. Ciekawą atrakcję stanowi również Heritage Village, gdzie wiernie odwzorowano warunki życia mieszkańców sprzed przełomowego odkrycia złóż ropy naftowej. Podczas pobytu w stolicy ZEA koniecznie należy złożyć wizytę w Wielkim Meczecie Sheikha Zayeda – śnieżnobiałe mury z misternymi zdobieniami i wieńczącymi całość kopułami uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Kolejnym przykładem wyjątkowej architektury jest urządzony z niesamowitym przepychem hotel Emiratem Palace. Udostępniany dla turystów, stale gości w swoich opływających złotem apartamentach najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi ze wszystkich państw. Wszystko to sprawia, że jeśli chodzi o wczasy Abu Dhabi zawsze stanowi strzał w dziesiątkę.


Abu Dhabi 2022

Na wakacje w Abu Dhabi zapraszamy wszystkich turystów marzących o słonecznej pogodzie i połączeniu intensywnego zwiedzania z leniwym wypoczynkiem na plaży. Przygotowana przez nas oferta obejmuje najlepsze hotele, które są też świetną bazą wypadową do odwiedzenia np. Dubaju, również będącego zachwycającym przykładem miasta przyszłości. Proponujemy pobyt w hotelach, z którymi współpracujemy już od wielu lat, chcąc zapewnić wszystkim gościom komfort i profesjonalną opiekę zaufanych rezydentów. Hotele posiadają klimatyzowane apartamenty z bezpośrednim dostępem do plaży, a także rozwiniętą sieć usług sportowych i SPA. Ponadto wczasy w Abu Dhabi polecamy rodzinom z dziećmi. Najmniejsi turyści będą zadowoleni ze specjalnych stref hotelowych (m.in. brodziki w SPA, dedykowane miejsca w restauracjach) oraz z samych atrakcji, jakie gwarantuje pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przydatne informacje o Abu Dhabi

  • Język: arabski (język urzędowy), można bez problemu porozumieć się w języku angielskim.
  • Wiza: wiza dla obywateli Polski jest bezpłatna (na 90-dniowy pobyt).
  • Waluta: dirham.
  • Komunikacja miejska: taksówki, autobusy (bilety dostępne w specjalnych automatach).
  • Ambasada: w Abu Dhabi mieści się polska placówka dyplomatyczna.
  • Czas: +2 godziny (polski czas letni)/+3 godziny (polski czas zimowy).
  • Dominujące wyznanie religijne: islam.
  • Rodzaj wtyczki do kontaktu: typ brytyjski (adaptery dostępne w wielu sklepach).
  • Szczepienia: nie są wymagane.
  • Ludność: ok. 1 200 000.
Abu Dhabi - mapa
Abu Dhabi - pogoda

Klimat w Abu Dhabi

Jeśli wybierasz się do Abu Dhabi wakacje najlepiej zaplanuj między grudniem a marcem – kiedy w Polsce trwa zima, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury wahają się od ok. 25 do ok. 30 stopni Celsjusza. Pogoda jest więc optymalna i sprzyja zarówno zwiedzaniu, jak i wypoczynkowi na plaży (temperatura wody wynosi od ok. 20 do ok. 25 stopni). Z kolei podczas wakacji słupki rtęci mogą sięgać nawet 50 stopni – ratunkiem przed upałami są klimatyzowane pomieszczenia, natomiast pobyt na plaży jest zalecany dopiero w godzinach wieczornych. W sytuacji gdy marzą się Ci się słoneczne wakacje Abu Dhabi spełni wszystkie oczekiwania pod względem warunków pogodowych.

Regiony w Abu Dhabi

Abu Dhabi leży zarówno na stałym lądzie, jak i na kilku mniejszych wyspach, z których transport odbywa się poprzez trzy mosty. Jednym z najbardziej imponujących jest Most Szejka Zayeda, przez który przebiega 4-pasmowa autostrada oraz kładka dla pieszych.

Polecane hotele w Abu Dhabi

W ramach wycieczek do Abu Dhabi 2022 współpracujemy z hotelami 3-, 4• i 5-gwiazdkowymi, z klimatyzowanymi pomieszczeniami i różnorodnym menu w restauracjach. Najlepszym hotelem w mieście – i jednocześnie na całym świecie – jest Emirates Palace.

Polecane last minute w Abu DhabiLAST MINUTE

Ze względu na brak obowiązku wizowego dla obywateli Polski wyjazdy last minute cieszą się dużą popularnością. Wystarczy paszport i kilka dni wolnego, by odwiedzić miasto przyszłości – w Abu Dhabi wczasy z pewnością będą udane. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat dostępnej oferty, zapraszamy do kontaktu.