Ras Al Khaimah wczasy

Wizyta na północy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pewnością pozostawi po sobie niezatarte wspomnienia. Na tych, którzy przyjadą tu na wakacje Ras Al Khaimah wywrze niesamowite wrażenia, choć zupełnie inne niż te, które towarzyszą turystom w Dubaju. Tutaj zobaczyć można nie tylko wybrzeże Zatoki Perskiej, ale również góry, doliny i pustynię. Różnorodny krajobraz sprawia, że jeśli chodzi o wczasy Ras Al Khaimah nie pozwoli się nudzić. Miłośnicy kąpieli – także słonecznych – z pewnością nie odmówią sobie plażowania, a fani górskich wycieczek nie przepuszczą okazji wypadu na Jabal al Jais – najwyższą górę w kraju. Ras Al Khaimah 2018 to także szansa, by zobaczyć wyjątkowy pustynny obszar z czerwonym piaskiem.


Ras Al Khaimah 2018

Pobyt w Ras Al Khaimah będzie udany dzięki zakwaterowaniu w jednym z licznych ośrodków. Kompleksy hotelowe zapewniają gościom luksusowe warunki i pozwalają spędzić czas także bez opuszczana ich terenu. Jednak szczególnie w stolicy emiratu nie zabraknie miejsc, dla których warto udać się na podbój okolicy. Ras Al Khaimah Museum, grobowiec Shamal czy ruiny pałacu Sheeba to wybrane z atrakcji przyciągających turystów, którzy spędzają w Ras Al Khaimah wczasy. Będąc w tym miejscu, można także udać się na wyścigi wielbłądów, do parku rozrywki lub oczywiście na zakupy. Tradycyjne targowisko, a może nowoczesny supermarket? Wakacje w Ras Al Khaimah sprawiają, że nie trzeba rezygnować z żadnej z tych opcji.

Przydatne informacje o Ras Al Khaimah

  • Geografia: Ras Al Khaimah to jeden z emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Położony jest na północy kraju.
  • Stolica: Ras Al Khaimah.
  • Powierzchnia: emirat zajmuje obszar 1700 km kw.
  • Ludność: ok. 250 000.
  • Język: arabski, a w centrach turystycznych także angielski.
  • Czas: +3 godziny w stosunku do czasu polskiego.
  • Przelot z Polski: ok. 5 godzin.
  • Wiza: polscy turyści są zwolnieni z obowiązku wizowego, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni. Niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do ZEA.
  • Waluta: dirham.
  • Religia: religią państwową jest islam.
Ras Al Khaimah - mapa
Ras Al Khaimah - pogoda

Klimat w Ras Al Khaimah

Osoby planujące w Ras Al Khaimah wakacje, powinny przygotować się na pogodę charakterystyczną dla suchego klimatu zwrotnikowego. Lata są tu upalne, dlatego najlepszą porą na odwiedzenie regionu jest zima – temperatura powietrza przekracza wtedy 20 stopni, a jednocześnie ciepłe wody Zatoki Perskiej pozwalają na kąpiele.

Regiony w Ras Al Khaimah

W emiracie najważniejszym miejscem jest jego stolica o tej samej nazwie. Wypoczynek umożliwia linia brzegowa z piaszczystymi plażami. Interesująca jest także znajdująca się niedaleko miejscowość Khatt.

Polecane hotele w Ras Al Khaimah

Każdy, kto chce poznać region, znajdzie tu odpowiedni nocleg dla siebie. Nie brakuje tu hoteli, a oferowane udogodnienia czynią wczasy w Ras Al Khaimah w pełni komfortowymi.

Polecane last minute w Ras Al KhaimahLAST MINUTE

Ras Al Khaimah jest najpiękniejszym z emiratów, a jego krajobrazy na długo pozostają w pamięci. To najlepsze miejsce, by poznać bardziej kameralne oblicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i dowiedzieć się, jak toczy się życie poza Dubajem.