Sharjah wczasy

Spokojny emirat, w którym do dziś obowiązuje prawo szariatu, to najlepsza lokalizacja dla osób pragnących połączyć zwiedzanie ze spokojnym wypoczynkiem. Podczas pobytu w Sharjah wakacje można spędzić na wiele interesujących sposobów, a wizyta w położonym niedaleko futurystycznym Dubaju to zaledwie jedna z propozycji. Nie brakuje tutaj także muzeów i zabytków. Warto je zobaczyć, by podczas wyjazdu Sharjah 2022 lepiej poznać kulturę muzułmańską.


Sharjah 2022

W regionie znajdują się przepiękne plaże, chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. To dobre miejsce do odpoczynku i uprawiania sportów wodnych. Turyści spędzający wakacje w Sharjah mogą ponadto udać się na wycieczkę na pustynię lub do oceanarium, a także wsiąść na Eye of the Emirates, by podziwiać piękną panoramę okolicy. W stolicy kultury arabskiej warto też zrobić zakupy na tradycyjnym bazarze lub w licznych sklepikach.

Przydatne informacje o Sharjah

  • Geografia: wyżynno-nizinny Sharjah jest jednym z emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma dostęp do Zatoki Perskiej i Zatoki Osmańskiej.
  • Stolica: Sharjah.
  • Wiza: wiza nie jest wymagana, konieczny jest jedynie aktualny paszport.
  • Język: arabski.
  • Waluta: dirham.
  • Powierzchnia: 235 km kw.
  • Czas: +3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego.
  • Religia: islam.
Sharjah - mapa
Sharjah - pogoda

Klimat w Sharjah

Klimat zwrotnikowy suchy powoduje, że jeżeli chodzi o wczasy Sharjah najlepiej odwiedzić zimą. Temperatury powietrza powyżej 20 stopni zapewniają wtedy komfortowe warunki do plażowania i zwiedzania.

Regiony w Sharjah

Najważniejszym miejscem, które trzeba odwiedzić, spędzając w Sharjah wczasy, jest jego stolica o takiej samej nazwie. Do popularnych ośrodków wypoczynkowych należy też Chur Fakkan.

Polecane hotele w Sharjah

Osobom przyjeżdżającym na wakacje Sharjah oferuje szeroki wybór luksusowych hoteli oraz różne opcje pobytu.

Polecane last minute w SharjahLAST MINUTE

Wczasy w Sharjah są idealną okazją, by zwiedzić ciekawe miejsca w ZEA. Oferta last minute to propozycja dla każdego pasjonata kultury arabskiej.