Umm Al Quwain Last Minute
UMM AL QUWAIN

Umm Al Quwain wczasy

Co przyciąga turystów na wakacje w Umm Al Quwain? To właśnie tutaj rozwija się sokolnictwo i organizowane są wyścigi wielbłądów. W jednym z najmniejszych emiratów uprawia się też daktyle oraz łowi ryby – przyjeżdżając tu na urlop, można poznać nowe oblicze ZEA. Ogromnym atut regionu stanowi również największy w kraju park wodny Dreamland. Ta niezwykła atrakcja sprawia, że każdy, kto spędza w Umm Al Quwain wczasy, będzie miał zagwarantowaną świetną zabawę.


Umm Al Quwain 2022

Choć emirat jest nieduży, mieści w sobie wszystko, czego można oczekiwać od regionu turystycznego. Na turystów planujących w Umm Al Quwain wakacje czekają przepiękne piaszczyste plaże oraz doskonałe warunki do nurkowania bądź żeglarstwa. Coś dla siebie znajdą tu fani turystyki pieszej, zakupów oraz zwiedzania – podczas podróży Umm Al Quwain 2022 można odwiedzić m.in. odrestaurowany fort z muzeum lub stocznię dhow.

Przydatne informacje o Umm Al Quwain

  • Religia: islam.
  • Geografia: na wschodzie Zatoki Perskiej, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Powierzchnia: 720 km kw.
  • Czas: +3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego.
  • Wiza: turyści z Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.
  • Stolica: Umm Al Quwain.
  • Waluta: dirham.
  • Język: arabski.
Umm Al Quwain - mapa
Umm Al Quwain - pogoda

Klimat w Umm Al Quwain

W regionie przez cały rok temperatury utrzymują się na poziomie ponad 20 stopni, a najlepszą porą na wczasy w Umm Al Quwain są miesiące zimowe – można wtedy uniknąć największych upałów.

Regiony w Umm Al Quwain

Miasto o tej samej nazwie jest stolicą emiratu. W pobliżu znajduje się też wiele wysp, wśród których największa to Al Seniah.

Polecane hotele w Umm Al Quwain

Turystom przyjeżdżającym na wakacje Umm Al Quwain udostępnia szeroki wybór noclegów w hotelach o zróżnicowanym standardzie.

Polecane last minute w Umm Al QuwainLAST MINUTE

Emirat jest świetną lokalizacją dla turystów pragnących spędzić urlop w ZEA i zwiedzić więcej niż tylko Dubaj. Jeśli chodzi o wczasy Umm Al Quwain z pewnością zadowoli miłośników arabskiej kultury.