Słoneczny Brzeg Wakacje All inclusive
BURGAS
Słowiańska dusza i bałkański temperament to siła Bułgarów!

Wakacje w Słonecznym Brzegu

Witajcie w krainie pachnącej różami pośród mieniących się złotem plaż. Zaledwie 2 h lotu dzielą Was od bułgarskich wakacji marzeń w jednym z dwóch najpopularniejszy nadmorski kurortów turystycznych. Słoneczny Brzeg, bo o nim mowa, to nowoczesny i najbardziej rozrywkowy kurort regionu, cieszący się ogromną popularnością wśród odwiedzających go turystów z całego świata. Piękne, szerokie plaże, ciągnące się kilometrami, pozwolą cieszyć się błogim lenistwem w promieniach bułgarskiego słońca przy akompaniamencie szumu fal Morza Czarnego.


Słoneczny Brzeg wczasy

Rozkoszuj się promieniami słońca na najpiękniejszej i najdłuższej plaży w Słonecznym Brzegu, która została oznaczona Błękitną Flagą, symbolizującą  jedną z najczystszych plaż w Europie. Rozpościera się ona na długości aż 8 km linii brzegowej, tworząc półksiężyc otoczony wydmami i hotelami. Słoneczny Brzeg to idealne miejsce na wakacje dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Znajdziecie tu wiele atrakcji dla amatorów sportów wodnych takich jak windsurfing, narty wodne, parassailing, nurkowanie, czy jazda rowerem po wytyczonych szlakach.  Będąc na wakacjach w Słonecznym Brzegu poświęćcie nieco czasu na zwiedzenie okolicy. Przejdźcie się wąskimi uliczkami bajkowego miasta Nessebar z imponującymi zabytkami. Odwiedźcie również miasto portowe Burgas, malowniczo położone między trzema jeziorami lagunowymi: Mandreńskim, Burgaskim i Atanasowkim. A jeżeli będziecie mieć już dość zwiedzania. Na małych i dużych podróżników czeka tu najbardziej znany park wodny Aqupark Action z ponad 30 wodnymi atrakcjami. Amatorzy wodnych szaleństw znajdą tu rwącą rzekę, basen ze sztuczną falą, fontanny i zakręcone zjeżdżalnie. Najwyższa z nich ma aż 18 m wysokości, a najdłuższa 120 m długości. Koneserzy nocnego życia również znajdą tu coś dla siebie. Wiele barów, dyskotek oraz wszech obecnych kasyn działających do białego rana - w końcu nie bez przyczyny miasto nazywane jest Las Vegas Wschodniej Europy. Podczas wakacji w Słonecznym Brzegu możecie się raczyć licznymi miejscowymi specjałami. Kuchnia bułgarska łączy w sobie elementy kuchni słowiańskiej z elementami śródziemnomorskimi tradycjami. Najpopularniejszym pośród bułgarskich dań jest sławetna sałatka szopska, gulasz gjuwecz z aromatycznym sosem, podawany w glinianym naczyniu oraz idealny na upalny dzień tarator – chłodnik przyrządzony z doprawionego kroplą oliwy naturalnego jogurtu, siekanych ogórków, czosnku i orzechów włoskich. Wczasy w Bułgarii to nie tylko piękne plaże, wyśmienita kuchnia czy zabytkowe miasta, ale i królestwo różanych olejków, które zwane są płynnym złotem Bułgarii.  

Słoneczny Brzeg 2021

Złoty, delikatny piasek, plaże z łagodnym zejściem do błękitnego morze oraz rozwinięta baza hotelowa to właśnie znajdziecie w naszej ofercie coralowych wakacji w Słonecznym Brzegu, gdzie oferujmy hotele od 2* do 5*, w tym 6 hoteli z konceptu Wezyr Family, z polskimi animacjami dla dzieci.  

Burgas - mapa
Burgas - pogoda

Przydatne informacje

  • Czas przelotu: ok. 2 godz.  (Burgas),
  • Czas: w stosunku do Polski +1 godzina,
  • Waluta: lew bułgarski (BGN)
  • Elektryczność: 220 V, gniazdka takie jak w Polsce.
  • Język: bułgarski, 
  • Religia: prawosławie,
  • Przepisy wyjazdowe: Wjazd na podstawie paszportu lub dowodu osobistego dla członków  Unii Europejskiej.
  • Zdrowie: Napis Auteka oznacza aptekę, w większych miastach są one otwarte całą dobę. 
  • Zwyczaje: pamiętać należy, że odwrotnie niż w Polsce kręcenie głową na boki oznacza „tak”, a potakiwanie głową oznacza „nie”.

Klimat w Słonecznym Brzegu

Panująca w Słonecznym Brzegu pogoda jest jednym z powodów popularności tego regionu pośród podróżników z całego świata. Klimat panując w Słonecznym Brzegu określany jest jako śródziemnomorski z gorącym latem i łagodną zimą, a średnia temperatura powietrza w sezonie letnim wynosi około 26°C. Długie złote plaże i ciepłe morze, którego temperatura osiąga wysokość nawet 20°C w sezonie letnim to kwintesencja udanych wakacji, również tych last minute. 

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.