Złote Piaski widok na morze
ZŁOTE PIASKI
Złote Piaski - letnia stolica Bułgarii

Wakacje Złote Piaski

Marzysz o słonecznych wakacjach wśród złotych plaż? Zapraszamy na wakacje do Złotych Piasków drugiego pod względem popularności kurortu turystycznego w Bułgarii. Łączy w sobie piękno stuletnich drzew i obszarów leśnych ze złotym gorącym nadmorskim piaskiem. W okolicy znajdują się również źródła termalne, w których można oddać się błogiemu lenistwu. Wczasy w tym nadmorskim kurorcie oferują dobrą zabawę dla wszystkich niezależnie od wieku i upodobań. Przytulne restauracje, tawerny i kluby z widokiem na morze, oferują znakomite bułgarskie dania i wina, których koniecznie musisz skosztować, a to wszystko przy akompaniamencie skocznej bułgarskiej muzyki.


Wczasy Złote Piaski

Kilometry szerokich plaż, pokrytych mieniącym się w promieniach słońca kolorem złota oraz łagodny klimat to jedynie kilka z wielu atrakcji Złotych Piasków. Wczasy w Złotych Piaskach polecamy szczególnie osobom, które cenią sobie spędzanie wolnego czasu na  łonie natury. Miejscowe lasy oraz Park Przyrodniczy, który ciągnie się wzdłuż tutejszych plaż są wręcz idealnym miejsce na długie romantyczne spacery pośród zieleni. Miłośnikom sztuki polecamy odwiedzenie rezerwatu Kamienny Las, ze skupiskiem malowniczych skał, który znajduje się nieopodal kurortu. Nie lada atrakcją jest również Monastyru Aładż, którego pomieszczenia zostały wykute w skale.
Złote Piaski to także świetna baza wypadowa do oddalonej zaledwie o 30 km Varny, która jest najstarszym miastem na bułgarskim wybrzeżu. Odpoczywając w Złotych Piaskach warto również odwiedzić malowniczą miejscowość Balchik położoną nad samym morze, otoczoną wapiennymi skałami,  z przepięknym ogrodem botanicznym oraz dawną letnią rezydencją rumuńskiej królowej Marii. Ogród w Balchiku jest drugim co do wielkości ogrodem botanicznym w Europie, gdzie rośnie około 3000 gatunków roślin. Urzeka pięknem i bogactwem roślinności. Wypoczywając w Złotych Piaskach możesz również bliżej poznać bułgarski folklor, w jednej z typowych bułgarskich wiosek podczas bułgarskiego wieczoru. W czasie wspomnianego wieczoru będziecie mogli podziwiać folklorystyczny pokaz z muzyką i tańcem na żywo, a dla śmiałków polecamy taniec nestinari, który zamiast na parkiecie wykonuje się na rozżarzonych węglach.  Dla fanów wodnych szaleństw polecamy park wodny Aquapoli. Na amatorów wodnych atrakcji czeka tu między innymi 300 metrowa sztuczna rzeka Niagara, po której będziemy płynąć w pontonach z prędkością nawet 50 km na godzin. 

Złote Piaski 2023

Na Coralove Lato 2023, w regionie Złote Piaski przygotowaliśmy dla naszych klientów, szeroki wybór hoteli od 2* do 5*, z bogatą infrastrukturą hotelową. Do Varny latamy z 6 lotnisk w Polsce, oferując naszym klientom pobyty 7 i 14 dniowe. 

Varna - mapa
Varna - pogoda

Przydatne informacje

  • Czas przelotu: ok. 2 godz.  (Burgas),
  • Czas: w stosunku do Polski +1 godzina,
  • Waluta: lew bułgarski (BGN)
  • Elektryczność: 220 V, gniazdka takie jak w Polsce.
  • Język: bułgarski, 
  • Religia: prawosławie,
  • Przepisy wyjazdowe: Wjazd na podstawie paszportu lub dowodu osobistego dla członków  Unii Europejskiej.
  • Zdrowie: Napis Auteka oznacza aptekę, w większych miastach są one otwarte całą dobę. 
  • Zwyczaje: pamiętać należy, że odwrotnie niż w Polsce kręcenie głową na boki oznacza „tak”, a potakiwanie głową oznacza „nie”.

Klimat w Złotych Paiskach

Idealny czas na słoneczne wakacje na złotych plażach w Złotych Piaskach to okres od czerwca do września.  

Polecane oferty
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.

Polecane hotele w Varnie

Dla waszej wygody i aby ułatwić wam wybór wakacji marzeń w Złotych Piaskach, przygotowaliśmy bogatą ofertę hoteli dla par, grup przyjaciół, jak i dla rodzin z dziećmi. Do wyboru są hotele w dowolnym standardzie i z wieloma udogodnieniami. 

SHIPKA Bułgaria Varna
Bułgaria Varna
SHIPKA
BRAK OFERT
,
LJULJAK Bułgaria Varna
Bułgaria Varna
LJULJAK
BRAK OFERT
,
GLADIOLA STAR Bułgaria Varna
Bułgaria Varna
GLADIOLA STAR 4*
BRAK OFERT
,