Dominikana last minute
stamp

Cap Cana Wakacje

Brama Nowego Świata

28

Temp. powietrza w listopadzie


28

Temp. wody w listopadzie

Cap Cana Wczasy

Rajskie plaże wysypane jasnym piaskiem, błękitna, przejrzysta woda i tropikalna zieleń – to właśnie Dominikana i jeden z jej najpiękniejszych kurortów turystycznych.

Jeśli chcesz zaplanować niezapomniane, karaibskie wakacje Cap Cana sprawdzi się idealnie. Znajdziesz tu ekskluzywne hotele, restauracje oraz najlepsze pola golfowe. Szerokie plaże z łagodnym zejściem do wody pozwalają planować w Cap Cana wakacje dla całej rodziny.

Cap Cana All Inclusive

Przygotowując ofertę Cap Cana 2023, uwzględniliśmy zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Z myślą o Twojej wygodzie proponujemy dogodne połączenia lotnicze oraz komfortowe hotele all inclusive z licznymi atrakcjami i zajęciami rekreacyjno-sportowymi. Już dzisiaj złóż rezerwację, planując w Cap Cana wczasy życia!

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki Cap Cana

Wyspa Saona - poczuj się jak w raju. Całodniowa wycieczka katamaranem i motorówką na jedną z największych wysp w pobliżu Dominikany. Wśród licznych wodnych atrakcji - naturalny basen z rozgwiazdami, zwiedzanie wybrzeża wioski Bayahibe, czas wolny na złocistej plaży na wyspie, podziwianie egzotycznej flory i fauny. W cenie: napoje i lunch w formie bufetu oraz muzyka na katamaranie.

Catalina (magiczne snurkowanie) - odwiedź drugą co do wielkości wyspę Catalina. Relaksujący rejs na egzotyczną wyspę, okazja do opalania na wodzie, wakacyjnych sesji zdjęciowych oraz wisienka na torcie - snurkowanie na jednej z najładniejszych raf koralowych z setkami różnobarwnych ryb i innymi gatunkami morskich stworzeń. W programie wycieczki uwzględniono również zwiedzanie miasta Altos de Chavon, romantycznego miasta artystów zbudowanego z koralowca w stylu włoskim, muzeum, kościół, amfiteatr i wszystko to z przepięknym widokiem na rzekę Chavon.

Samana - jedna z najciekawszych wycieczek, podczas której zobaczymy tzw. Górę Czarownic - jedyne takie miejsce, które uważane jest
za najbardziej widowiskowy zakątek w całym kraju. Z kolei, Park Narodowy „Los Haitises” uchodzi za najpiękniejszy park na wyspie.
Tropikalna dżungla, palmy kokosowe, piękne góry i soczysta zieleń – to najlepszy prezent dla wielbicieli egzotycznej przyrody. Napoje i lunch w formie bufetu oraz muzyka na katamaranie.

Eco Caribe - podczas tej oryginalnej wycieczki odwiedzimy m.in szamankę, dominikański dom, plantację trzciny cukrowej oraz Higuey - miasto pielgrzymek, które słynie z największej bazyliki na Karaibach, Bazyliki Matki Bożej Altagracia – patronki Dominikany. Następnie zatrzymamy się na rancho, na którym zobaczymy cały proces produkcji cygar, kolorowy lokalny targ, a na koniec przewidziany będzie czas wolny na rajskiej plaży Macao. Świetna okazja, by poznać charakter lokalnego życia Dominikańczyków.
Wakacje Dominikana 1

Pogoda

Klimat w Cap Cana

Cap Cana leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, co wiąże się z występowaniem pory deszczowej od maja do sierpnia oraz od listopada do grudnia. Najwyższe temperatury oraz znaczna wilgotność powietrza utrzymują się od maja do września. Temperatura wody to 27-29 stopni Celsjusza. Na tropikalne wczasy Cap Cana nadaje się przez cały rok!

Odkryj Dominikanę

Wakacje Dominikana 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • 10- 11 godzin
alt

Paszport  lub wiza

 • wymagana jest karta turystyczna (wliczona w cenę imprezy). Karta jest ważna 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej na czas pobytu na Dominikanie.
alt

Język

 • hiszpański, w kurortach turystycznych – angielski
alt

Waluta

 • dominikańskie peso, w wybranych miejscach można płacić w dolarach amerykańskich, rzadziej w euro.
alt

Czas lokalny

 • latem jest to -6 godzin w stosunku do czasu polskiego, a zimą -5 godzin
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 110 v, gniazdka dwubolcowe typu amerykańskiego – potrzebna jest przejściówka z transformatorem
 • Religia: katolicyzm
 • Powierzchnia: 48 tys. km kw
 • Ludność: 11 mln
 • Zwyczaje i kuchnia: Dominikana to kraj o bogatej kulturze i tradycjach. Wśród najważniejszych zwyczajów należy wymienić sjestę, czyli tradycyjne przerwy w godzinach popołudniowych, podczas których większość sklepów i instytucji jest zamknięta. Popularne gatunki muzyczne to merengue, bachata i salsa. Kuchnia dominikańska jest mieszanką wpływów europejskich, afrykańskich i indiańskich. Do najpopularniejszych potraw należą: sancocho, pastel en hoja, moro, mofongo, locrio i la bandera
 • Stolica: Santo Domingo (2,5 mln mieszkańców)

Polecane hotele

Cap Cana to znakomicie rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna. Znajdziesz tu przytulne pokoje z pięknymi widokami otoczone bujną zielenią. W hotelach czekają baseny, restauracje i wszystko czego potrzebujesz, aby zaplanować cudowne wczasy na Cap Cana.