Dominikana last minute
stamp

Puerto Plata wakacje

Brama Nowego Świata

28

Temp. powietrza w listopadzie


28

Temp. wody w listopadzie

Puerto Plata wczasy

Lasy namorzynowe, piaszczyste plaże, lazurowa woda, plantacje trzciny – tak prezentują się wakacje w Puerto Plata.

Kurort na Dominikanie zachwyca różnorodnością oraz przyciąga przepięknym krajobrazem. Okolica to również raj dla nurków i wielbicieli sportów wodnych. Na terenie można zobaczyć pochodzące z XV wieku ślady pierwszych osadników oraz efektowną architekturę z czasów wiktoriańskich. Wczasy w Puerto Plata polecane są też amatorom górskich wędrówek. Podczas pobytu można skorzystać z kolejki na szczyt górski Pico Isabel de Torres. Wieczorem warto odwiedzić natomiast lokalne restauracje, aby spróbować tutejszych specjałów kulinarnych. Turyści uwielbiają również spacerować po promenadzie.

Puerto Plata 2023

Jeśli marzą Ci się niezapomniane wakacje Puerto Plata to wymarzony kierunek podróży. Oprócz niesamowitej przyrody region zachwyca interesującymi zabytkami. Wśród najciekawszych warto wymienić Fort Św. Filipa z 1577 r. oraz estradę La Glorieta (zrekonstruowaną na wzór XIX-wiecznego obiektu z Belgii). Oryginalnie prezentuje się także przepiękna Katedra Świętego Filipa Apostoła. Wśród innych atrakcji Puerto Plata 2023 należy wymienić Muzeum Bursztynów oraz latarnię morską z 1870 r.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Regiony w Puerto Plata

Do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Puerto Plata należą: Playa Dorada i Costa Dorada. Obszary wyróżniają się pięknymi plażami i wspaniałymi warunkami do nurkowania.

Last Minute Dominikana 1

Pogoda

Klimat w Puerto Plata

W Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy gorący. Średnie temperatury dobowe w ciągu roku wahają się od 20 do ponad 30 st. C. Najcieplej jest w maju i październiku. Charakterystycznymi elementami pogody są pory deszczowe, które występują w okresach od maja do sierpnia lub od listopada do grudnia. Jeśli chcesz odwiedzić Puerto Plata wczasy zaplanuj jesienią i zimą. To pory, w których nie doskwierają uciążliwe upały, dlatego można spokojnie podziwiać lokalne obiekty turystyczne.


Odkryj Dominikanę

Last Minute Dominikana 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • 10- 11 godzin
alt

Paszport  lub wiza

 • wymagana jest karta turystyczna (wliczona w cenę imprezy). Karta jest ważna 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej na czas pobytu na Dominikanie.
alt

Język

 • hiszpański, w kurortach turystycznych – angielski
alt

Waluta

 • dominikańskie peso, w wybranych miejscach można płacić w dolarach amerykańskich, rzadziej w euro.
alt

Czas lokalny

 • latem jest to -6 godzin w stosunku do czasu polskiego, a zimą -5 godzin
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 110 v, gniazdka dwubolcowe typu amerykańskiego – potrzebna jest przejściówka z transformatorem
 • Religia: katolicyzm
 • Powierzchnia: 48 tys. km kw
 • Ludność: 11 mln
 • Zwyczaje i kuchnia: Dominikana to kraj o bogatej kulturze i tradycjach. Wśród najważniejszych zwyczajów należy wymienić sjestę, czyli tradycyjne przerwy w godzinach popołudniowych, podczas których większość sklepów i instytucji jest zamknięta. Popularne gatunki muzyczne to merengue, bachata i salsa. Kuchnia dominikańska jest mieszanką wpływów europejskich, afrykańskich i indiańskich. Do najpopularniejszych potraw należą: sancocho, pastel en hoja, moro, mofongo, locrio i la bandera
 • Stolica: Santo Domingo (2,5 mln mieszkańców)

Polecane hotele

Miasto w Dominikanie to również rozbudowana baza hotelowa. Jeśli chcesz spędzić niesamowite wczasy Puerto Plata jest bez wątpienia miejscem godnym polecenia. W obiektach turystycznych znajdują się baseny, sauny, bary. Można też skorzystać z animacji dla dzieci.