hero
stamp

Hurghada Wakacje 2024

Wczasy w wielkim błękicie

23°C

Temp. powietrza w lutym


22°C

Temp. wody w lutym

Wakacje Hurghada all inclusive 2024

Skarby Egiptu sprawiły, że ze skrawka pustyni jaki rozciągał się w tym miejscu powstała uwielbiana przez turystów z całego świata, całoroczna miejscowość turystyczna.

Dawniej mała wioska rybacka, dziś jeden z największych egipskich kurortów turystycznych. Na fanów słonecznych kąpieli czeka tu ponad 40 km linii brzegowej Morza Czerwonego, osnutej wiecznie słonecznym niebem, bajecznie kolorowe rafy koralowe i strzeliste palmy. Turystów kusi też bogactwo życia nocnego: dyskoteki, puby i restauracje. Hurghada to również rewelacyjne miejsce wypadowe dla tych z Was, którzy chcą się zatopić w bajce z 1000 i jednej nocy i poznać skarby starożytnego Egiptu.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wczasy Hurghada 2024 - oferty

Wakacje Hurghada all inclusive 2023
Hurghada 2024
Skarby Egiptu sprawiły, że ze skrawka pustyni jaki rozciągał się w tym miejscu powstała uwielbiana przez turystów z całego świata, całoroczna miejscowość turystyczna – Hurghada. Dawniej mała wioska rybacka, dziś jeden z największych egipskich kurortów turystycznych. Na fanów słonecznych kąpieli czeka tu ponad 40 km linii brzegowej Morza Czerwonego, osnutej wiecznie słonecznym niebem, bajecznie kolorowe rafy koralowe i strzeliste palmy. Turystów kusi też bogactwo życia nocnego: dyskoteki, puby i restauracje. Hurghada to również rewelacyjne miejsce wypadowe dla tych z Was, którzy chcą się zatopić w bajce z 1000 i jednej nocy i poznać skarby starożytnego Egiptu.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wczasy w Hurghadzie

Piaszczyste, łagodnie chylące się ku morzu plaże, przyjaźni mieszkańcy oraz naturalne bogactwo Egiptu, jakim jest słońce i morze z niepowtarzalną rafą koralową czynią wakacje w Hurghadzie marzeniem każdego, kto potrzebuje nieco oddechu od zgiełku 21 wieku. Znakomite warunki naturalne sprawiły, że skrawek pustyni, jaki rozciągał się w tym miejscu powstał jeden z największych, całorocznych kurortów wypoczynkowych. Hurghada, która dawniej była małą osadą rybacką, dziś jest ulubioną miejscowością turystów z całej Europy. Jeżeli pierwszy raz jesteście w Hurghadzie, warto przeznaczyć nieco czasu na jej zwiedzenie. W starej dzielnicy miasta – Dahab, poznacie miejscowy folklor paląc fajkę wodną w jednej z miejscowych knajpek, a pasjonaci zakupów będą mogli odwiedzić miejscowy bazar – suk, pełen orientalnych przypraw i miejscowego kolorytu. Przejdźcie się uliczkami dzielnicy Saqala, która zaprowadzi Was do miejscowej mariny, otoczonej kawiarenkami, restauracjami oraz szisza barami. 

Wycieczki fakultatywne Hurghada

Luksor

Zapraszamy na zwiedzanie jednego z najważniejszych miast Egiptu. Niegdyś starożytne Teby, dziś Luksor nazywany jest największym muzeum świata na świeżym powietrzu. Miasto i jego imponujące świątynie na pewno zachwycą każdego. Zobaczymy kompleks świątyń Amona Ra w Karnaku, które do dziś imponuje swoim majestatem. Zwiedzimy Kolosy Memnona, czyli dwa masywne, 18-metrowe posągi, przedstawiające faraona Amenhotepa III. Odwiedzimy również Dolinę Królów i niezwykłą Świątynię Królowej Hatszepsut, będzie też przeprawa łodzią motorową przez rzekę Nil. W fabryce alabastru zobaczymy proces produkcji drogocennego kamienia. Wycieczka do Luksoru to niesamowita podróż w czasie, do starożytnego świata z czasów faraonów.

Kair i Aleksandria - z wizytą u królowej Kleopatry (2 dni)

To propozycja dla tych, którzy chcą nie tylko stanąć twarzą w twarz z piramidami, ale korzystając z okazji, odwiedzić miasto Kleopatry – Aleksandrię, nazywaną „Perłą Morza Śródziemnego”. Pierwszy dzień wycieczki prowadzony jest według takiego samego planu jak 1 dniowa wycieczka do Kairu, a jego zwieńczeniem jest krótki rejs po Nilu. Po noclegu w 5* hotelu przejedziemy do Aleksandrii. Czeka tu nas wycieczka po mieście, zwiedzanie Pałacu Montazah – dawnej letniej rezydencji króla Faruka. W programie jest także XV-wieczna cytadela Quaitbay, monumentalna kolumna Pompejusza, a także ruiny Amifteatru Rzymskiego. Aleksandria to mieszanka Egiptu i rzymsko-greckiej cywilizacji a jednocześnie fascynująca współczesna metropolia.

Rejs łodzią ze szklanym dnem

Jedyna w swoim rodzaju możliwość okrycia się morskich głębin bez wchodzenia do wody - będziesz w samym sercu podwodnego świata! Wycieczka łodzią Sea Scope to doskonała wyprawa dla wszystkich osób, które chcą podziwiać uroki podwodnego świata nie nurkując.

Rejs na wyspę Paradise - wyspa Giftun

Rejs na wyspę Paradise to niezapomniane widoki, krystalicznie lazurowa woda, ciepłe morze i piękna plaża. Paradise to wydzielona część wyspy Giftun, z bardzo dobrze zagospodarowaną plażą dla turystów. W czasie rejsu na wyspę nasz statek dwukrotnie zatrzyma się przy rafach koralowych na snoorkeling. Dzięki bardzo dobrej przejrzystości wody będzie szansa zobaczyć wszystko to, co kryje pod powierzchnią wody Morze Czerwone. Podczas wycieczki będzie serwowany przepyszny lunch w restauracji na wyspie. Wspaniałe widoki podczas rejsu, a przede wszystkim doskonały odpoczynek sprawiają, że wycieczka ta na długo zostanie w Waszej.

Kair - twarzą w twarz z piramidami

Kair to serce kraju i obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty, który odwiedza Egipt. Nazywany „Matką Świata”, jest największym miastem Afryki i Bliskiego Wschodu. Jednocześnie to tętniąca życiem metropolia, łącząca w sobie ślady najstarszej cywilizacji ze zdobyczami nowoczesnej kultury. Oczywiście wizyta w Kairze nie może odbyć się bez zwiedzania należących do 7 cudów starożytnego świata, wielkich piramid: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz słynnego posągu Sfinksa. W Muzeum Egipskim, zobaczymy zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, m.in. skarby z grobowca Tutenchamona (złota maska, biżuteria i różne sprzęty użytkowe). Kair to symbol tego, co starożytne i tajemnicze – nie możesz go przegapić.Wakacje Hurghada all inclusive 2023

Pogoda Hurghada 2024

Klimat w Hurghadzie

Klimat w tym obszarze jest pustynny. Przez cały rok, praktycznie nie ma opadów. Średnioroczna temperatura wynosi 22.9 °C. w mieście Hurghada. W tym obszarze średnioroczne opady to 3 mm. W Hurghadzie panuje klimat subtropikalny, dzięki czemu nie musicie się tu obawiać o pogodę. Prawie przez cały rok panuje tutaj wysoka temperatura i świeci słońce, ponieważ Hurghda ma klimat zwrotnikowy suchy.

Odkryj Egipt

Wakacje Hurghada Egipt

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 4 h 15 min.
alt

Paszport  lub wiza

 • wiza (można ją otrzymać po dokonaniu opłaty w Ambasadzie Egiptu w Warszawie lub na lotnisku w Egipcie)

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
alt

Waluta

 • funt egipski (EGP)
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 V, gniazdka takie, jak w Polsce
 • Religia: islam
 • Ludność: 82,5 mln
 • Stolica: Kair (9,5 mln mieszkańców)
 • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia.
 • Zwyczaje i kuchnia: W Egipcie pamiętajcie o targowaniu, jest to nieodzowny punkt wszelkich zakupów a także o tzw. bakszyszu, czyli napiwku.

Polecane hotele w Hurghadzie

Na all inclusive w Hurghadzie zapraszamy m.in. do luksusowego Royal Lagoons Aqua Park & Resorts bądź do King Tut Aqua Park z wieloma atrakcjami dla dzieci. Przygotowana przez nas oferta hotelowa jest zróżnicowana pod względem dodatkowych usług (m.in. w kontekście wakacji dla rodzin, par, znajomych), ale wszystkie noclegi zapewniają udane wakacje o każdej porze roku.