w górę w górę
indie wakacje all inclusive
INDIE

Wakacje w Indiach

Szukasz miejsca, które będziesz wspominać do końca życia? Spędź wakacje w Indiach. Malowniczy krajobraz ujmuje pięknymi plażami, lazurową i ciepłą wodą. Obszar zachwyca różnorodnością – pełno w nim kolorów i dźwięków. Dominują barwne stroje z kwiatowymi motywami. Charakterystycznym elementem kobiecej garderoby jest sari – długi pas materiału, który owija się wokół talii. Koneserów dobrych brzmień z pewnością zachwycą rytmiczne utwory o pojedynczej linii melodycznej. Indie to nie tylko raj dla turystów, ale również istotny ośrodek kultu religijnego. To właśnie tu rozwinęły się trzy wielkie doktryny – braminizm, hinduizm, buddyzm.


Indie wczasy

Kraj wyróżnia się także wykwitną kuchnią. Posiłki, inspirowane lokalnymi tradycjami kulinarnymi, można spotkać w czołowych restauracjach na świecie. Dania doprawia się charakterystycznymi przyprawami. Do najważniejszych należą: curry, imbir, kolendra, kardamon, czerwona papryka, chili. Do potraw często serwuje się chleb chapati, który moczy się w sosach. Do przygotowania posiłków używa się warzyw, mięsa drobiowego, ryb, orzechów. Jedzenie podaje się na dużych, okrągłych tacach, a w niektórych regionach – na liściach bananowca. Jeśli chcesz spędzić niesamowite wakacje Indie spełnią Twoje oczekiwania.

Indie 2019

Teren jest niezwykle interesujący i pełen atrakcji. Wczasy w Indiach to przede wszystkim piękne zabytki, z których część zapisana jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić Tadż Mahal. To mauzoleum, które zostało wybudowane na polecenie cesarza Szahdżahana z dynastii Wielkich Mongołów. Przywódca chciał w ten sposób upamiętnić śmierć swojej małżonki. Innym miejsce godnym uwagi jest kompleks budynków o nazwie Czerwony Fort, a jednocześnie symbol odzyskania niepodległości. Na terenie Indii rozlokowane są także liczne rezerwaty przyrody, w których można podziwiać setki gatunków roślin i zwierząt.

Wiele obiektów architektonicznych nawiązuje do religii. Jeśli chcesz zwiedzić Indie wakacje dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. Jednym z ważniejszych punktów dla wyznawców sikhizmu jest świątynia Golden Temple w Punjabie. Ważnym miejscem dla buddystów jest Bodh Gaya – to właśnie tam Budda doznał oświecenia. Interesująco prezentują się także budowle hinduistyczne w Khajuraho, które wyróżniają się ciekawymi rzeźbieniami. W Radżastanie mieści się efektowna świątynia stworzona z marmuru. Istotnym obszarem jest także Waranasi znajdujące się w pobliżu rzeki Ganges. To najstarsze miasto na świecie o kluczowym znaczeniu dla przedstawicieli hinduizmu i buddyzmu. 

Indie - mapa
Kursy walut
29.05.2020
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.45 zł
dolar amerykański
USD 4 zł
rupia indyjska
INR 0.05 zł

Przydatne informacje o Indiach

• Zasady związane z przekraczaniem granicy: aby dostać się do Indii, należy mieć waży paszport oraz wizę, którą od 2015 można nabyć elektronicznie.

• Strefa czasowa: + 5,30 godz. w porównaniu do polskiego czasu.

• Waluta: rupia indyjska (INR).

• Powierzchnia: 3 287 590 km kw.

• Geografia: Indie leżą w Azji Południowej. Sąsiadują z Pakistanem, Chinami, Bhutanem, Bangladeszem, Birmą, Nepalem. Kraj otaczają: Zatoka Bengalska, Morze Arabskie, Morze Andamańskie, a także łańcuchy górskie (Himalaje oraz Karakorum). Ośmiotysięcznik Kanczendzonga to najwyższe wzniesienie.

• Stolica: Nowe Delhi.

• Przelot z Polski: 8 godzin.

• Ludność: 1 281 935 911 (to drugie pod względem liczby ludności państwo na świecie).

• Języki: angielski, hindi, ale w poszczególnych stanach dopuszcza się inne języki konstytucyjne, np. asamski, bodo, bengalski, dogri, nepalski.

• Religia: Indie to mieszanka wielu wyznań. Do najczęściej spotykanych należą: hinduizm, buddyzm, dżinizm, sikhizm.

Klimat w Indiach

W Indiach dominuje klimat zwrotnikowy, a w rejonach Himalajów i Karakorum – podzwrotnikowy górski. Do częstych zjawisk atmosferycznych zaliczają się cyklony. Występują też obfite ulewy, które są szczególnie dokuczliwe od czerwca do sierpnia. Jeśli w tym czasie będziesz chciał odwiedzić Indie wczasy zaplanuj w rejonach Radżastanu lub Pendżabu – na tych terenach pora monsunowa nie jest tak uciążliwa. Najlepszym momentem na wyjazd jest termin od października do marca, kiedy nie doskwierają upały. Maj to najcieplejszy miesiąc – na większości obszaru słupek rtęci wskazuje ponad 27 st. C, a na terenach Delhi i pustyni Thar temperatury są jeszcze wyższe (dochodzą nawet do 45 st. C).

Polecane oferty w Indiach
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Regiony w Indiach

Indie 2019 są bardzo różnorodne. Jeśli chcesz podróżować na wielbłądzie oraz zwiedzać interesujące obiekty architektoniczne, udaj się do Radżastanu. Wielbicielom wypoczynku na plaży polecamy region Goa położony nad morzem Arabskim.

Polecane hotele w Indiach

Oferujemy pobyt w renomowanych hotelach z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji gości są m.in. baseny, restauracje, puby. Turyści mogą także skorzystać z zabiegów spa oraz pozwolić sobie na chwilę relaksu w saunie.

Polecane w ofercie LAST MINUTE

Jeśli szukasz pomysłu na wczasy Indie to bardzo dobry wybór. Okolica jest bardzo malownicza i prezentuje się zjawiskowo. Organizujemy wyjazdy dla rodzin z dziećmi, grup, a także singli. Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu.