wakacje w indonezji
INDONEZJA

Wakacje w Indonezji

Jeśli chcesz spędzić naprawdę niezapomniane egzotyczne wakacje Indonezja oraz Bali z pewnością cię nie zawiodą. Zaplanuj wypoczynek tak, jak lubisz. Zrelaksuj się na plaży w Lovinie, obserwując dokazujące delfiny lub skorzystaj z możliwości podglądania podwodnego świata, nurkując i snurkując u indonezyjskich brzegów. Poznaj kulturę i zwyczaje mieszkańców Bali, odwiedzając Park Kulturowy Garuda Wisnu Kecana albo Tanganan – tradycyjną wioskę balijską, gdzie znajdują się zabytkowe budynki.


Indonezja wczasy

Szukasz urzekających widoków, które na zawsze pozostaną w twojej pamięci? Wybierz się w rejs na oddaloną od Bali o 90 minut wysepkę Nusa Penida, która słynie z niezwykłych zatoczek, imponujących skalistych klifów i uprawy alg. Przekonaj się, jak wiele wspaniałych atrakcji i pięknych miejsc do zwiedzenia oferuje Indonezja wakacje w tym rajskim zakątku świata to gwarancja niezapomnianych przeżyć.

Indonezja 2023

Zapoznaj się z naszą ofertą, by przekonać się, jakie ciekawe egzotyczne wyjazdy przygotowaliśmy z myślą o tobie i twojej rodzinie na lato 2023. Najpiękniejsze kurorty na Bali, nowoczesne hotele z wszelkimi wygodami, komfortowe połączenia lotnicze oraz opieka naszych partnerów z Wita Tour, którzy zajmują się między innymi sprzedażą biletów, rezerwacją hoteli oraz organizacją lokalnych wycieczek na Bali i w całej Indonezji – to przepis na cudowny wypoczynek. W naszej ofercie znajdziesz wakacje w Indonezji w takich kurortach jak Kuta, Seminyak czy Nusa Dua – zarówno w hotelach ekskluzywnych, jak i ekonomicznych.

Indonezja - mapa
Kursy walut
04.10.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.63 zł
dolar amerykański
USD 4.42 zł
rupia indonezyjska
IDR 0.0003 zł

Przydatne informacje o Indonezji

  • WIZA: Polacy przybywający do Indonezji w celach turystycznych nie muszą starać się o wizę. Zdarza się, że turyści są proszeni o okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż. Paszport powinien mieć co najmniej półroczny okres ważności i jedną pustą stronę na wstawienie pieczątki.
  • PRZELOT: ok. 16-17 godzin, połączenie Warszawa – Denpasar.
  • STREFA CZASOWA: latem +6 godzin, a zimą +7 godzin w stosunku do czasu polskiego.
  • JĘZYK URZĘDOWY: indonezyjski, jednak w kurortach turystycznych powszechny jest angielski.
  • WALUTA: rupia indonezyjska. Istnieje możliwość dokonania wymiany w kantorach, ale przyjmowane są tylko nowe i niezniszczone banknoty.
  • NAPIĘCIE: 220 V, wtyczki takie jak w Polsce.
  • ZDROWIE: szczepienia nie są wymagane; zalecane szczepienia to: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec, błonica, dur brzuszny. By uniknąć problemów żołądkowych, warto pić wodę butelkowaną.
  • KOMUNIKACJA: w Indonezji obowiązuje lewostronny ruch drogowy. Międzynarodowe prawo jazdy jest honorowane. Popularnym sposobem przemieszczania się po wyspie jest jazda na skuterze. Pojazdy można wypożyczyć na miejscu, ale warto skontrolować ich stan techniczny. Korzystając z taksówek, należy upewnić się, że kierowca załączył taksometr.
  • BAGAŻ: Do Indonezji można wwieźć: kwotę pieniężną nie większą niż 10 000 USD, 200 sztuk papierosów, 25 cygar, 100 g tytoniu, 1 litr alkoholu. Obowiązuje całkowity zakaz wwożenia narkotyków. Bagaż warto uzupełnić o skuteczne środki odpędzające komary.

Klimat w Indonezji

Klimat równikowy wilgotny, w którego strefie leży Indonezja, odpowiada za bardzo wysokie temperatury i wilgotność powietrza. Takie warunki panują praktycznie przez cały rok, więc na wczasy w Indonezji można się wybrać zarówno zimą, jak i latem. Okres od maja do października to w Indonezji pora sucha. Trwająca od listopada do kwietnia pora deszczowa przynosi krótkotrwałe oraz gwałtowne ulewy. Temperatury na Bali rzadko kiedy spadają w dzień poniżej 30 stopni Celsjusza, a woda ma temperaturę ok. 28-29 stopni. To prawdziwie tropikalne warunki!

Polecane oferty w Indonezji
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Regiony w Indonezji

Wśród tysięcy indonezyjskich wysp i wysepek największym zainteresowaniem turystów cieszą się Jawa, Sumatra oraz niewielka, ale niezwykle urodziwa oraz klimatyczna Bali. Najlepiej rozwiniętym turystycznie regionem Bali jest południe wyspy, gdzie znajdują się takie kurorty jak Kuta czy Nusa Dua. Położone we wschodniej części wyspy Amed oferuje doskonałe warunki do nurkowania, a także snurkowania. Południowo-wschodnia Bali to Ubud, wyśmienita baza dla wycieczek na pola ryżowe i do okolicznych świątyń.

Polecane hotele w Indonezji

Jeśli chcesz zaplanować egzotyczne wczasy Indonezja sprawdzi się idealnie, bo baza hotelowa i gastronomiczna stoi tu na naprawdę wysokim poziomie. The St. Regis Bali Resort w Nusa Dua czy Intercontinental Bali Resort w Jimbaran? Wybieraj spośród dziesiątek hoteli ekonomicznych i ekskluzywnych.

Polecane last minute w IndonezjiLAST MINUTE

Zapoznaj się z przygotowaną ofertą wyjazdów do Indonezji i zaplanuj niezapomniane wakacje na rajskich wysepkach!