mauritius wakacje coral travel
MAURITIUS

Wakacje na Mauritiusie

Wakacje na Mauritiusie to propozycja dla osób, które chcą przeżyć wyjątkowy czas. Wyspa zachwyca różnorodnością. Ogromną rolę w budowaniu dziedzictwa narodowego odegrały czasy kolonialne. Przez wieki teren znajdował się pod wpływami Holendrów, Francuzów, Brytyjczyków. Do dziś można podziwiać obiekty architektoniczne z tamtego okresu. Kolonizatorzy pozostawili po sobie piękne budowle – jedną z ciekawszych jest zamek Chateaux de Labourdonnais. Teren stanowi także swoistą mieszankę wyznań, kultur, tożsamości. Mieszkańcy posługują się różnymi językami, m.in. angielskim, chińskim, kreolskim, francuskim, hinduskim. Otwarta i kosmopolityczna społeczność, która chętnie gości turystów, to niewątpliwa zaleta tego miejsca.


Mauritius wczasy

Mauritius 2022 to również piękne krajobrazy: czyste plaże, przejrzysta woda, efektowne rafy koralowe, dojrzewające plantacje trzciny cukrowej i herbaty. Wielbicielom natury do gustu przypadną miejscowe rezerwaty przyrody oraz tropikalna dżungla. Region przyciąga także lokalnymi specjałami kulinarnymi. Warto spróbować m.in. świeżych i dobrze przyprawionych owoców morza.

Mauritius 2022

 

Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane wakacje Mauritius to dobry wybór. Nasi pracownicy od lat zajmują się organizacją egzotycznych wyjazdów. Współpracujemy z zaufanymi menedżerami i koordynatorami. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, które zlokalizowane są w popularnych kurortach turystycznych znajdujących się na wybrzeżach: Wschodnim, Zachodnim, Północno-Zachodnim, Południowo-Zachodnim.

Wczasy na Mauritiusie to także wiele ciekawych zabytków. W stolicy państwa wyspiarskiego, Port Louis, uwagę przyciągają liczne meczety oraz muzea, a także największy na południowej półkuli ogród botaniczny – Pampleousses. Warto odwiedzić również Trou aux Crefs – uśpiony wulkan z kraterem o długości 80 m. Polecamy również wyprawę do rezerwatu przyrody La Vanille, w którym można zobaczyć zwierzęta mieszkające na wyspie, jak np. żółwie, krokodyle. Ciekawym punktem jest Park Ekologiczny Casela, gdzie turyści przebywają i spacerują z lwami. Osobom ceniącym aktywny wypoczynek z pewnością spodobają się: rejs katamaranem lub pobyt w parku liniowym.

Mauritius - mapa
Kursy walut
29.03.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.68 zł
dolar amerykański
USD 4.29 zł
rupia Mauritiusu
MUR 0.09 zł

Przydatne informacje o kraju

 • Czas: + 3 godz. w porównaniu do polskiej strefy czasowej.
 • Wiza: polscy obywatele mogą przekroczyć granicę bez wizy (pod warunkiem, że spędzą na wyspie do 90 dni). Muszą mieć jednak bilet powrotny oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od terminu wyjazdu.
 • Czas przelotu z Polski: około 13 godzin.
 • Język: angielski (urzędowy), powszechnie stosowane są języki francuski i kreolski.
 • Waluta: rupia maurytyjska (MUR).
 • Religia: obowiązuje pluralizm wyznaniowy. Prawie połowa mieszkańców to wyznawcy hinduizmu, około 30% to chrześcijanie.
 • Powierzchnia: przeszło 2 tys. km kw.
 • Kontynent: Afryka.
 • Ludność: około 1,35 mln.
 • Geografia: państwo wyspiarskie znajduje się na terenie archipelagu Maskarenów (w południowozachodniej części Oceanu Indyjskiego), 900 km od Madagaskaru i 2000 km od południowo•wschodnich wybrzeży Afryki. Większość wyspy ma charakter wyżynny.
 • Stolica: Port Louis.

Klimat na Mauritiusie

Na Mauritiusie dominuje klimat zwrotnikowy wilgotny. Przez cały rok odnotowuje się wysokie temperatury, a na atmosferę wpływają prądy morskie. Od maja do listopada występuje okres letni – wówczas wartości słupka rtęci oscylują w granicach od 22 do 36 st. C. Pod koniec maja rozpoczyna się okres zimowy – temperatury wahają się od 18 do 26 st. C. We wrześniu mogą zdarzyć się cyklony tropikalne. Z kąpieli w ocenie można korzystać niezależnie od pory roku, jednak od grudnia do marca woda jest najbardziej przejrzysta – to idealne warunki dla wielbicieli nurkowania. Jeśli interesuje Cię wyjazd na Mauritius wczasy zaplanuj od maja do grudnia, kiedy nie doskwierają upały i prawdopodobieństwo opadów jest znacznie mniejsze. To okres, kiedy na spokojnie obejrzysz lokalne atrakcje i zabytki, a w godzinach południowych odpoczniesz na plaży. Pamiętaj jednak, że zimowe wieczory bywają chłodniejsze, dlatego warto zabrać ze sobą ciepły sweter.

Polecane oferty na Mauritiusie
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Regiony na Mauritiusie

Podział administracyjny Mauritiusu obejmuje 3 terytoria zależne i 9 dystryktów: Black River, Flacq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhems, Port Louis, Rivière du Rempart, Savanne. Warto odwiedzić również większe miasta, jak Port Louis, Vacoas-Phoenix lub Curepipe.

Polecane hotele na Mauritiusie

Zapewniamy oferty All Inclusive. Jeśli szykujesz się do wyjazdu na Mauritius wakacje spędzisz w hotelach o wysokiej renomie, jak np.: La Pirogue Mauritius, Hilton Mauritus Resort & Spa, Sofitel So Mauritius, St Regis Mauritius, Le Mauricia Hotel, Long Beach Mauritius, Le Meridien Mauritius.

Polecane Last Minute na MauritiusieLAST MINUTE

Organizujemy pobyt dla rodzin z dziećmi, singli, par, grup zorganizowanych. Nasi goście mogą skorzystać z wielu atrakcji dostępnych na terenie hotelu. Jeśli chcesz wspominać wyjątkowe wczasy Mauritius spełni Twoje oczekiwania. Miejsce zachwyca pięknymi krajobrazami, a także ciekawymi zabytkami.