hero
stamp

Mauritius Wakacje

Pełnia kolorytu

28

Temp. powietrza w grudniu


26

Temp. wody w grudniu

Mauritius wczasy

Wakacje na Mauritiusie to propozycja dla osób, które chcą przeżyć wyjątkowy czas.

 Wyspa zachwyca różnorodnością. Ogromną rolę w budowaniu dziedzictwa narodowego odegrały czasy kolonialne. Przez wieki teren znajdował się pod wpływami Holendrów, Francuzów, Brytyjczyków. Do dziś można podziwiać obiekty architektoniczne z tamtego okresu. Kolonizatorzy pozostawili po sobie piękne budowle – jedną z ciekawszych jest zamek Chateaux de Labourdonnais. Teren stanowi także swoistą mieszankę wyznań, kultur, tożsamości. Mieszkańcy posługują się różnymi językami, m.in. angielskim, chińskim, kreolskim, francuskim, hinduskim. Otwarta i kosmopolityczna społeczność, która chętnie gości turystów, to niewątpliwa zaleta tego miejsca.

Wakacje Mauritius 2023 - wyjątkowe oferty

Mauritius wakacje 2023

Mauritius wakacje

Mauritius 2023 to również piękne krajobrazy: czyste plaże, przejrzysta woda, efektowne rafy koralowe, dojrzewające plantacje trzciny cukrowej i herbaty. Wielbicielom natury do gustu przypadną miejscowe rezerwaty przyrody oraz tropikalna dżungla. Region przyciąga także lokalnymi specjałami kulinarnymi. Warto spróbować m.in. świeżych i dobrze przyprawionych owoców morza.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Mauritus 2023

Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane wakacje Mauritius to dobry wybór. Nasi pracownicy od lat zajmują się organizacją egzotycznych wyjazdów. Współpracujemy z zaufanymi menedżerami i koordynatorami. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, które zlokalizowane są w popularnych kurortach turystycznych znajdujących się na wybrzeżach: Wschodnim, Zachodnim, Północno-Zachodnim, Południowo-Zachodnim.

Wczasy na Mauritiusie to także wiele ciekawych zabytków. W stolicy państwa wyspiarskiego, Port Louis, uwagę przyciągają liczne meczety oraz muzea, a także największy na południowej półkuli ogród botaniczny – Pampleousses. Warto odwiedzić również Trou aux Crefs – uśpiony wulkan z kraterem o długości 80 m. Polecamy również wyprawę do rezerwatu przyrody La Vanille, w którym można zobaczyć zwierzęta mieszkające na wyspie, jak np. żółwie, krokodyle. Ciekawym punktem jest Park Ekologiczny Casela, gdzie turyści przebywają i spacerują z lwami. Osobom ceniącym aktywny wypoczynek z pewnością spodobają się: rejs katamaranem lub pobyt w parku liniowym.
Wakacje Mauritus 1

Pogoda

Klimat na Mauritiusie

Na Mauritiusie dominuje klimat zwrotnikowy wilgotny. Przez cały rok odnotowuje się wysokie temperatury, a na atmosferę wpływają prądy morskie. Od maja do listopada występuje okres letni – wówczas wartości słupka rtęci oscylują w granicach od 22 do 36 st. C. Pod koniec maja rozpoczyna się okres zimowy – temperatury wahają się od 18 do 26 st. C. We wrześniu mogą zdarzyć się cyklony tropikalne. Z kąpieli w ocenie można korzystać niezależnie od pory roku, jednak od grudnia do marca woda jest najbardziej przejrzysta – to idealne warunki dla wielbicieli nurkowania. Jeśli interesuje Cię wyjazd na Mauritius wczasy zaplanuj od maja do grudnia, kiedy nie doskwierają upały i prawdopodobieństwo opadów jest znacznie mniejsze. To okres, kiedy na spokojnie obejrzysz lokalne atrakcje i zabytki, a w godzinach południowych odpoczniesz na plaży. Pamiętaj jednak, że zimowe wieczory bywają chłodniejsze, dlatego warto zabrać ze sobą ciepły sweter.

Odkryj Mauritius

Wakacje Mauritius 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 13 h
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - angielski
alt

Waluta

 • rupia maurytyjska
alt

Czas lokalny

 • +3  godz.w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 230 V
 • Religia: obowiązuje pluralizm wyznaniowy. Prawie połowa mieszkańców to wyznawcy hinduizmu, około 30% to chrześcijanie.
 • Powierzchnia: przeszło 2 tys. km kw.
 • Kontynent: Afryka.
 • Ludność: około 1,35 mln.
 • Geografia: państwo wyspiarskie znajduje się na terenie archipelagu Maskarenów (w południowozachodniej części Oceanu Indyjskiego), 900 km od Madagaskaru i 2000 km od południowo•wschodnich wybrzeży Afryki. Większość wyspy ma charakter wyżynny.
 • Stolica: Port Louis.

Polecane hotele na Mauritiusie

Zapewniamy oferty All Inclusive. Jeśli szykujesz się do wyjazdu na Mauritius wakacje spędzisz w hotelach o wysokiej renomie, jak np.: La Pirogue Mauritius, Hilton Mauritus Resort & Spa, Sofitel So Mauritius, St Regis Mauritius, Le Mauricia Hotel, Long Beach Mauritius, Le Meridien Mauritius.