hero
stamp

Meksyk Wakacje 2024

Pełnia kolorytu

23°C

Temp. powietrza w lutym


26°C

Temp. wody w lutym

Meksyk wczasy

Góry i plaże, wodospady, obszary pustynne pełne sukulentów i wilgotne lasy równikowe – to wszystko można podziwiać w Meksyku.

Ten niesamowity pod wieloma względami kraj to gratka dla wszystkich, którzy pragną na własne oczy poznać kawałek światowego dziedzictwa. Właśnie tutaj, gdzie dziś wśród nowoczesnych miejskich budynków tętnią życiem bary, puby i centra turystyczne, żyły niegdyś prekolumbijskie cywilizacje, z Majami i Aztekami na czele.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wakacje Meksyk 2024 - wyjątkowe oferty

Meksyk wakacje 2023

Meksyk wczasy 2024

Wybierając się na wakacje Meksyk, nie sposób ominąć Teotihuacan, gdzie wznoszą się azteckie piramidy, oraz Chichen Itza – miasta założonego przez Majów. Przechadzając się pośród ruin, świątyń i stanowisk archeologicznych, których w Meksyku nie brakuje, każdy poczuje tajemniczą atmosferę zamierzchłych czasów. Turystom preferującym aktywne wczasy Meksyk oferuje także wiele innych atrakcji – nurkowanie i snorkeling w lagunie Yalku lub podwodnych jaskiniach, windsurfing, spływ podziemną rzeką, pływanie z delfinami lub z rekinami. Wspomniane aktywności to tylko niektóre z możliwości spędzania czasu. Półwysep Jukatan z pięknym wybrzeżem, kurortami i pozostałościami dawnych kultur, Acapulco ze złotą plażą, luksusowymi hotelami, barami i restauracjami oraz oszałamiające Mexico City pełne kolorów, zapachów i dysonansów najpełniej oddają atmosferę tego niezwykłego kraju.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki Meksyk 2024 

Udany pobyt w Meksyku zapewniają nowoczesne hotele, które poza noclegiem oferują najczęściej wyżywienie w opcji all inclusive – w doskonałych restauracjach można skosztować m.in. tradycyjnych dań kuchni meksykańskiej, która została wpisana na Listę Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Obiekty zlokalizowane są tuż przy przepięknych plażach, posiadają także własne baseny, centra SPA, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych oraz atrakcje dla dzieci. Zakwaterowanie w jednym z takich ośrodków gwarantuje łatwy dostęp do wielu popularnych atrakcji turystycznych, a także pozwala na miłe spędzenie czasu, np. podczas degustacji tradycyjnej meksykańskiej tequili, na kursie tańca lub gotowania bądź na rejsie połączonym z łowieniem ryb. Wakacje w Meksyku z pewnością umili także niezwykła gościnność i życzliwość rdzennych jego mieszkańców oraz występy popularnych mariachi. Podczas wakacyjnej podróży po Meksyku nie można zapomnieć też o zakupach – spacer po tutejszych targowiskach, wśród licznych kramików to najlepsza okazja, by kupić pamiątki i poznać część meksykańskiej kultury.


Wycieczki fakultatywne Meksyk


Chichen Itza

Całodniowa wycieczka do prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów na półwyspie Jukatan w IV-VIIw. Pochodzące z VIIw. budowle prezentują się w stanie niemalże doskonałym, stanowiąc przykład kunsztu architektonicznego tego legendarnego plemienia W 1988r. stanowisko archeologiczne w Chichén Itzá wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaś w 2007r. obiekt został ogłoszony jednym z Siedmiu nowych Cudów Świata. Dziś jest to najczęściej odwiedzana przez turystów atrakcja Meksyku.Wizyta w Parku Ekologicznym Xcaret, to jedna z najciekawszych atrakcji okolic Cancun. Jest to ciekawa kombinacja zoo, centrum rekreacyjnego i nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego. Główną atrakcją Parku jest pływanie z delfinami. Oprócz tego Park oferuje takie atrakcje jak: Wyspa Jaguarów, Valadores de Papantla, spływ podziemną rzeką, wypoczynek na plaży, nurkowanie powierzchniowe, rajska rzeka, flamingi, spektakle artystyczne na świeżym powietrzu, małpi gaj, cmentarz Majów, żółwie, delfiny, manaty, ogród botaniczny, kolekcje motyli, uprawy orchidei, akwarium raf koralowych, wioska i strefa archeologiczna Majów. Nie można też przegapić wielkiego wieczornego show "Mexico Espectacular" nt. historii i kultury Meksyku, w którym bierze udział ponad 300 artystów.

Park Ekologiczny Xcaret

Wizyta w Parku Ekologicznym Xcaret, to jedna z najciekawszych atrakcji okolic Cancun. Jest to ciekawa kombinacja zoo, centrum rekreacyjnego i nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego. Główną atrakcją Parku jest pływanie z delfinami. Oprócz tego Park oferuje takie atrakcje jak: Wyspa Jaguarów, Valadores de Papantla, spływ podziemną rzeką, wypoczynek na plaży, nurkowanie powierzchniowe, rajska rzeka, flamingi, spektakle artystyczne na świeżym powietrzu, małpi gaj, cmentarz Majów, żółwie, delfiny, manaty, ogród botaniczny, kolekcje motyli, uprawy orchidei, akwarium raf koralowych, wioska i strefa archeologiczna Majów. Nie można też przegapić wielkiego wieczornego show "Mexico Espectacular" nt. historii i kultury Meksyku, w którym bierze udział ponad 300 artystów.

Tulum/Park Ekologiczny Xel - ha


Całodniowa wycieczka łącząca historię ze wspaniałą przyrodą. Na początek wizyta w Tulum – jednym z najlepiej zachowanych historycznych pamiątek po Majach. Większość świątyń Majów i konstrukcji tego prekolumbijskiego miasta jest wciąż w bardzo dobrym stanie. Następnie przejazd do Parku Ekologicznego Xel-ha. W języku Majów Xel-Ha oznacza: Miejsce Gdzie Narodziła Się Woda, co doskonale oddaje charakter kompleksu wypoczynkowego. Miejsce składa się z obszernego kompleksu wodnego będącego naturalnym akwarium pełnego różnorodnych gatunków fauny i flory. Park otoczony jest lagunami, wodami krystalicznie czystej rzeki wypływającej z mangrowcowych zarośli, oraz mniejszych oczek wodnych (tzw. cenotes), ukrytych pośród tropikalnej roślinności, do których wiodą liczne biegnące na terenie parku ścieżki. Trasę można pokonać piechotą, rowerem lub specjalnym pociągiem zwanym trenecito. Wzdłuż ścieżek spacerowych otaczających kompleks czekają naturalne atrakcje, liczne hamaki i leżaki dostępne w wielu miejscach, kilka plaż przy lagunach oraz główna plaża nad otwartym morzem, a także liczne sklepy z pamiątkami oraz kilka restauracji i mniejszych barów. Dla odważnych spacer dookoła kompleksu i przejście Ścieżką Wiatrów, czyli ruchomym pomostem na wodzie.

Isla Mujeres

Całodniowa wyprawa katamaranem na Isla Mujeres czyli Wyspę Kobiet, która kusi rajskimi plażami i turkusem otaczającego ją Morza Karaibskiego. Rejs uprzyjemni muzyka i podziwianie widoków Przypłynięcie do Parku Narodowego Garaffon – czas wolny. Obiad przy plaży z palmami serwowany w formie bufetu. Dla chętnych przejazd rowerami po wyspie lub zwiedzanie pozostałości świątyni poświęconej czczonej przez Majów bogini księżyca i płodności Ixchel. Czas wolny na relaks i odpoczynek. Kąpiel w basenie usytuowanym nad brzegiem Morza Karaibskiego, odpoczynek na hamakach, leżakach, pływanie kajakami. Nurkowanie powierzchniowe na rafie koralowej wokół wyspy. Powrót promem do Cancun i transfer do hotelu.

Park Xplor


Świetna propozycja dla osób lubiących przygodę. Przejazdy 11 tyrolkami umiejscowionymi na rożnych wysokościach, mosty wiszące, rafting w cenocie, pływanie podziemną rzeką w krainie stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów, spacer po jaskiniach, podziwianie fauny i flory dżungli jukatańskiej, 5 km podroż amfibią przez dżungle, jaskinie i spektakularne szlaki pozwalające poznać piękno Jukatańskiej przyrody, zjeżdżalnie wodne - to tylko niektóre atrakcje oferowane przez bogaty pakiet Parku Xplor.

Merida/Uxmal - Riviera Maya

Całodniowa lub 2-dniowa wycieczka dla miłośników historii. Na początek wizyta w Meridzie czyli Białym Mieście. W programie zwiedzanie Pałacu Gubernatora z freskami z historii Jukatanu, Katedra, Pałac de Montejo. Czas wolny na spacer po mieście. Obiad w restauracji meksykańskiej. Przejazd do Uxmal, najpiękniejszego przykładu baroku Majów - wpisanego w 1996 roku na listę UNESCO. Zwiedzanie stolicy szlaku Puuc Uxmal: Pałac Namiestnika, Czworokąt Mniszek, Wielka Piramida, Piramida Wróżbity, Boisko do Gry w Pelotę, Gołębnik. Możliwość wejścia na piramidę. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Wakacje Meksyk 1

Pogoda

Klimat w Meksyku

Klimat w Meksyku jest zróżnicowany, co wynika z dużej rozciągłości szerokości geograficznej oraz ukształtowania terenu. Północ kraju jest gorąca latem i chłodniejsza zimą, natomiast w regionach zlokalizowanych na południe od zwrotnika Raka zarówno lata, jak i zimy są ciepłe, co sprzyja wycieczkom przez cały rok – należy jednak pamiętać, że w okresie od maja do października przypada w tym rejonie pora deszczowa. Jeśli chodzi o temperaturę wody, nie spada ona poniżej 20 stopni, pozwalając na kąpiele o każdej porze roku.

Odkryj Meksyk

Wakacje Meksyk 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 13 h
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - hiszpański
alt

Waluta

 • peso meksykańskie
alt

Czas lokalny

 • - 7 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v, wtyczki typu europejskiego A,C,D. Może być potrzebna przejściówka.
 • Religia: dominuje katolicyzm
 • Ludność:124 574 795 mln
 • Powierzchnia:  1 972 550 km kw.
 • Stolica: Meksyk (Mexico City) – jedno z największych miast na świecie.
 • Geografia: Meksyk jest krajem wyżynno-górskim, położonym w Ameryce Północnej, gdzie sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą, Belize, Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską oraz Morzem Karaibskim.

Polecane hotele w Meksyku

W kraju takim jak Meksyk wakacje najlepiej zarezerwować w jednym z eleganckich hoteli. Na Jukatanie można zatrzymać się w obiektach o różnym standardzie, wśród których warto wyróżnić np. Beach Palce Resort, Grand Velas czy zaprojektowany w stylu meksykańskim Catalonia Playa Maroma.