hero
stamp

Seszele wakacje 2024

Pełnia kolorytu

28°C

Temp. powietrza w lutym


29°C

Temp. wody w lutym

Seszele wczasy

Dziewicze plaże, które z jednej strony oblewane są turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, a z drugiej prowadzą w głąb tropikalnej roślinności stanowią znak rozpoznawczy Seszeli.

To właśnie ten kraj każdego roku obierają za swój cel tysiące turystów z całego świata. I trudno im się dziwić – wszystkim, którzy pragną spędzić rajskie wakacje Seszele oferują piękną pogodę, krystalicznie czysty piasek i wodę, egzotyczną florę i faunę oraz niezwykłą atmosferę, charakterystyczną jedynie dla miejsc, w których splatają się wieloetniczne korzenie mieszkańców. Naród kreolski, stworzony przez przybyszy ze wszystkich stron świata, żyje w harmonii, którą można odczuć na każdym kroku.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wakacje Seszele 2024 - wyjątkowe oferty

Seszele wakacje 2023

Seszele wczasy 2024

Błogi odpoczynek w iście niebiańskich zakątkach pozbawionych tłumów turystów pozwala poczuć beztroski klimat, jaki panuje wśród palm przez cały rok. Fantastyczna pogoda i przepiękne krajobrazy czynią wakacje na Seszelach niezapomnianymi. Bez względu na to, czy spędza się je na uprawianiu sportów wodnych, plażowaniu, czy zwiedzaniu. Czas urozmaicają tu także organizowane cyklicznie imprezy, możliwość zrobienia zakupów na licznych straganach pełnych aromatycznych przypraw, owoców morza i warzyw, wycieczki fakultatywne oraz atrakcje, które zapewnia wiele spośród hoteli.

Piękne plaże

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Seszele 2024

Turystom, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy Seszele na pewno dostarczą wyjątkowych wrażeń, a ich zapowiedź można poczuć już w hotelu. Świetna baza noclegowa Seszeli to gwarancja najwyższego komfortu – do wyboru są pokoje o różnym standardzie, a nawet wille z prywatnymi basenami i urzekającymi widokami. W ofercie poszczególnych obiektów znajduje się także all inclusive – opcja przygotowana specjalnie z myślą o najbardziej wymagających gościach. Po dniu spędzonym na windsurfingu, zwiedzaniu bajkowych ogrodów czy nurkowaniu na rafie, hotel zapewnia możliwość relaksu nie tylko we własnym pokoju, ale też w centrum SPA, na lekcjach jogi, przy barze lub muzyce na żywo. W poszczególnych obiektach atrakcje przygotowane są z myślą o dorosłych, a także o dzieciach – w kraju takim jak Seszele wakacje życia spędzą zarówno zakochane pary, jak i całe rodziny. Oprócz romantycznych widoków czekają tu na turystów fantastyczne rozrywki, np. nurkowanie powierzchniowe, rejsy katamaranem, łowienie ryb, wycieczki po niezwykłych ogrodach botanicznych i parkach, podglądanie żółwi, ptaków i rekinów wielorybich oraz zwiedzanie stolicy. A gości spragnionych nowych doznań kulinarnych zaspokoją specjały kuchni kreolskiej, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim smakoszom owoców morza i ryb.

Wycieczki fakultatywne 


Wycieczka dookoła wyspy Mahe

Ta całodniowa wycieczka to najlepszy sposób, aby zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca na wyspie Mahe. Na początek krótki spacer po ulicach stolicy wyspy Victorii oraz cas na zakupy. W programie znajdzie się wizyta w Parku Narodowym Morne Seychelles, zwiedzanie historycznych ruin Mission Lodge, następnie przejazd wzdłuż pięknych piaszczystych plaż z krótkim przystankiem w Baie Lazare gdzie pierwszy francuski statek przybił do brzegów Seszeli w 1742r. Następnie przystanek na plantacji przypraw i herbaty na zboczach Morne Blanc, wizyta w wiosce rękodzieła artystycznego oraz w warsztacie budowy modeli statków. W programie wycieczki typowy kreolski lunch.

Praslin & La Dique

Jedna z najciekawszych wycieczek. Na początek przeprawicie się Państwo katamaranem na wyspę Praslin, gdzie odwiedzicie Dolinę Mai (Valle de Mai), dziewiczy las wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który jest domem nie tylko dla rzedkich czarnych papug ale przede wszystkim dla 7 tysięcy palm Coco de Mer. Następnie rejs na wyspę La Dique, której powierzchnia wynosi tylko 10 km kw. Tutejsza plaża Anse Source d'Argent z charakterystycznymi formacjami granitowymi uchodzi za najczęściej fotografowaną plażę Seszeli. W programie wizyta w L’Union Estate, gdzie będziecie mogli m.in. podejrzeć spokojne życie słynnych seszelskich żółwi. W programie znajdzie się też wizyta na plantacji wanilii i cynamonu oraz typowy kreolski lunch. Wycieczka katamaranem!

Cousin, Curieuse & St. Pierre

Całodniowa wycieczka na wyspy Cousin, Curieuse & St. Pierre. Na początek rejs katamaranem na wyspę Praslin, następnie przejażdżka łodzią na wyspę Cousin. Na wyspie nie ma pomostu zatem trzeba być przygotowanym na opuszczenie łodzi prosto do morza. Czas na odpoczynek na plaży a następnie lunch barbeque na sąsiedniej wyspie Curieuse, gdzie w programie znajdzie się także wizyta w małej stacji badawczej badającej życie żółwi morskich. Na koniec transfer łodzią na wyspę St. Pierre, gdzie będzie okazja do pływania z rurką.

Wakacje Seszele 1

Pogoda

Klimat na Seszelach

Seszele można odwiedzać przez cały rok, na co pozwalają wysokie temperatury utrzymujące się w granicach 24-30 stopni Celsjusza. Jest to zasługą strefy klimatu równikowego wilgotnego, w której leży państwo. Od maja do listopada na Seszelach wieje południowo-zachodni wiatr – jest to dobra pora, by wypocząć na wyspach. Od grudnia do kwietnia jest tu najcieplej, ale należy pamiętać, że do końca lutego trwa tu również najbardziej deszczowa pora. Wysoką temperaturą charakteryzuje się także woda oblewająca wyspy, której temperatura przez cały rok oscyluje w granicach 25-29 stopni. Dzięki temu kąpielami w turkusowym oceanie można się cieszyć bez względu na sezon.

Odkryj Seszele

Wakacje Seszele 1

Informacje dla podróżnych

alt

Przelot z Polski

 • z przesiadkami
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - kreolski, angielski, francuski
alt

Waluta

 • rupia seszelska
alt

Czas lokalny

 • + 2 godz. latem/+ 3 godz. zimą w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v, wtyczki typu europejskiego A,C,D. Może być potrzebna przejściówka.
 • Religia: dominuje katolicyzm
 • Ludność:93 920 tyś., z czego niemal 90% zamieszkuje największą wyspę – Mahe.
 • Powierzchnia:  455 km kw.
 • Seszele to wyspiarskie państwo obejmujące 115 wysp na Oceanie Indyjskim, położone na północny wschód od Madagaskaru. Należą do niego Wyspy Wewnętrzne, stanowiące główny archipelag, oraz Wyspy Zewnętrzne. Wśród nich występują wyspy wulkaniczne o urozmaiconej rzeźbie terenu oraz wyspy koralowe, cechujące się wyrównaną powierzchnią.

Polecane hotele na Seszelach

Wczasy na Seszelach można zarezerwować w jednym z licznych hoteli – znajdują się tu obiekty zarówno dwu-, trzy-, cztero-, jak i pięciogwiazdkowe, spośród których każdy wybierze najbardziej odpowiednią propozycję. Największy wybór oferuje wyspa Mahe, stanowiąca kulturalne, gospodarcze i turystyczne centrum Seszeli.