hero
stamp

Krabi Wakacje 2024

Królestwo uśmiechu

31°C

Temp. powietrza w lutym


29°C

Temp. wody w lutym

Krabi wakacje 2024

Nie jest to najbardziej popularny turystycznie region, dzięki czemu wzdłuż wybrzeża można znaleźć niezatłoczone, spokojne plaże pozwalające w pełni cieszyć się tropikalnym klimatem i bajkowymi krajobrazami.

Jeśli zastanawiasz się, w jakim egzotycznym kraju spędzić najbliższe wakacje Krabi – urokliwa prowincja w Tajlandii – nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Obszar ten słynie z lazurowych lagun, z których często wyrastają charakterystyczne formacje skalne stanowiące świetną bazę do uprawiania sportów wspinaczkowych. Na plażach z kolei panują bardzo dobre warunki przyciągające amatorów sportów wodnych, zwłaszcza nurkowania i snorkelingu. Ponadto, decydując się na wyjazd do tak różnorodnego miejsca jak Krabi wczasy należy zaplanować z myślą o zwiedzaniu okolicy. Stolica prowincji, czyli miasto Krabi, nie ma zbyt dużej powierzchni, dlatego warto wybrać się na niejeden spacer – np. do Kaew Grovaram Temple, świątyni ozdobionej rzeźbami złotych smoków umiejscowionych wzdłuż długich schodów. Dodatkową atrakcją dla turystów są bazary z egzotycznymi owocami, przyprawami i warzywami. Będąc na dłużej na Krabi wakacje można częściowo spędzić na pobliskich wyspach. Na miejscu możesz zdecydować się choćby na wycieczki organizowane przez lokalne firmy, które zazwyczaj proponują zwiedzanie kilku wysepek podczas jednej wyprawy. Warto też popłynąć na jedną z najbardziej znanych plaż – Railay Beach.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wakacje Krabi 2024 - wyjątkowe oferty

Tajlandia wakacje 2023

Krabi wczasy

KRABI to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tajlandii. Cudne krajobrazy, białe kilometrowe plaże i orzeźwiający turkus
zapraszają do relaksu. Atrakcją będzie też wizyta w samym mieście Krabi, które zachowało swój lokalny charakter. Rzeką leniwie płyną kolorowe kutry rybackie, przywożące świeże połowy. Warto wybrać się też do rezerwatu przyrody
i zobaczyć Emerald Pool Krabi. To piękna i naturalnie kryształowa laguna położona w lesie deszczowym. Jednym z cudów przyrody jest labirynt jaskiń, który znajduje się w dżungli i jest domem dla mnichów. Legenda głosi, że kiedyś mieszkał tu tygrys i stąd wzięła się nazwa świątyni Tiger Cave Temple. Po wspinaczce w górę po 1237 stopniach nagrodą będzie widok na bajeczne wyspy

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki Krabi 2024 

W ramach oferty wakacyjnej i last minute Krabi 2023 szczególnie polecamy pobyt w luksusowych apartamentach, gwarantujących komfortowy wypoczynek. Jednym z naszych priorytetów jest współpracowanie wyłącznie ze sprawdzonymi, zaufanymi hotelami, dzięki czemu nawet w tak dalekim zakątku świata, jakim jest Krabi jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną obsługę klienta, pełne wsparcie rezydentów i wygodne, czyste noclegi. Dbamy również o atrakcje dla najmłodszych. Wyjeżdżając więc z nami na wczasy Krabi zaoferuje Tobie i Twoim bliskim o wiele więcej możliwości niż podczas wycieczek samodzielnych czy organizowanych przez mniej doświadczone biura. Zachęcamy także do skorzystania z opcji all inclusive, której największy atut stanowią urozmaicone posiłki bazujące na lokalnych produktach, o smakach często zaskakujących dla Europejczyków. W ramach noclegów zyskasz też dostęp do dodatkowych usług w hotelach, takich jak np. baseny, sale fitness, siłownie, wypożyczalnie leżaków. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wakacje na Krabi będą niezapomnianą przygodą i być może spowodują, że zechcesz wrócić tutaj na kolejny urlop. Trudno nie zakochać się w Tajlandii!

Wakacje Tajlandia 1

Pogoda

Klimat w Krabi

Na Krabi najlepiej pojechać jesienią, zimą lub wiosną – można się wtedy spodziewać wyjątkowo słonecznej pogody i temperatur sięgających ok. 25 – 35 stopni Celsjusza. Najwyższe temperatury są notowane w marcu i kwietniu (nawet 40 stopni w ciągu dnia, 25 – w nocy). W okresie wakacyjnym w Tajlandii trwa natomiast pora deszczowa, często jednak nie jest ona tak dokuczliwa, by uniemożliwić zwiedzanie okolicy. Temperatura wody przez cały rok jest bardzo wysoka i sięga do 30 stopni Celsjusza.

Odkryj Tajlandię

Wakacje Tajlandia 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 12 h
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - tajski
alt

Waluta

 • tajski bat (THB)
alt

Czas lokalny

 • + 6 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v,
 • Religia: buddyzm
 • Ludność: 67 mln
 • Stolica: Bangkok
 • Powierzchnia: około 513 tys. km kw.
 • Wiza: polscy obywatele mogą przekraczać granicę bez wizy, ale pod warunkiem, że spędzą w Tajlandii do 30 dni. Należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy, licząc od daty przylotu.

Polecane hotele

Wczasy na Krabi będą wyjątkowo udane nie tylko ze względu na malownicze krajobrazy, ale także w związku z możliwością spędzenia urlopu w hotelach o wysokim standardzie. W zależności od oferty, na którą się zdecydujesz, zapewnimy też smaczne posiłki i świetną zabawę w hotelowych basenach oraz strefach sportowych i SPA.