hero
stamp

Djerba Wakacje 2024

Wyspa łagodności

15°C

Temp. powietrza w lutym


15°C

Temp. wody w lutym

Wakacje Djerba all inclusive 2024

Śródziemnomorska Wyspa Djerba już od czasów Homera fascynuje turystów.

To właśnie tu Odyseusz, wracający spod Troi wraz ze swoją załogą skosztował delikatnego owocu, kwiatu lotosu, który sprawił, że zapomniał o powrocie do domu i rozkoszował się pobytem na słonecznej wyspie. Dlatego i Ty daj się zachwycić łagodnym krajobrazom Djerby, idealnie komponującym się z tradycyjną architekturą tego regionu. Łagodny klimat i wyjątkowa atmosfera, którą możesz spotkać również w sąsiadującym regionie Zarzis, na kontynencie, wprost oczarowuje wypoczywających tu turystów. Dzięki niej wyspa zwana jest „wyspą łagodności”.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wczasy Djerba 2024 - oferty

Wakacje Djerba all inclusive 2023
Djerba wczasy
W naszej ofercie lato 2024 przygotowaliśmy szeroki wybór hoteli od ekonomicznych 3* po hotele 5* z rozbudowaną infrastrukturą dla dorosłych i dzieci, w tym szeroki wybór basenów, aquaparków oraz bogaty koncept All Inclusive. Oferowane przez nas regiony to: Djerba i Zarzis, gdzie latamy z Katowic, na 7 i 14 dniowe pobyty.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Djerba 2024

Śródziemnomorska Wyspa Djerba już od czasów Homera fascynuje turystów. To właśnie tu Odyseusz, wracający spod Troi wraz ze swoją załogą skosztował delikatnego owocu, kwiatu lotosu, który sprawił, że zapomniał o powrocie do domu i rozkoszował się pobytem na słonecznej wyspie. Dlatego i Ty daj się zachwycić łagodnym krajobrazom Dżerby, idealnie komponującym się z tradycyjną architekturą tego regionu. Łagodny klimat i wyjątkowa atmosfera, którą możesz spotkać również w sąsiadującym regionie Zarzis, na kontynencie, wprost oczarowuje wypoczywających tu turystów. Dzięki niej wyspa zwana jest „wyspą łagodności”.

Wycieczki fakultatywne Djerba2- dniowa wycieczka na Saharę 

Zapraszamy do odwiedzenia regionu Douz na Saharze w południowej Tunezji, gdzie odkryjesz skaliste płaskorzeźby osad koczowniczych plemion i niemal niekończące się wydmy. Południe Tunezji to niesamowity świat, który zaskoczy Cię swoją historią, przyrodą i rozległą piaszczystą pustynią. Obserwuj góry, odkryj oazę i domy berberyjskie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na długą przejażdżkę na wielbłądzie, czy zatrzymasz się w wygodnym hotelu, wschód słońca nad wydmami pozostawi niezapomniane wspomnienia. Spacer pod rozgwieżdżonym niebem wśród rozległych pustynnych wydm, degustacja tradycyjnego chleba nomadów, odpoczynek pod palmami pośrodku niczego... Sahara to magiczne przeżycie. W cenę wliczony jest także nocleg oraz kolacja i śniadanie w hotelu.

Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Zapraszamy do odkrycia fascynującego śródziemnomorskiego piękna podczas wycieczki do Kartaginy - legendarnego stanowiska archeologicznego i pięknego miasta Sidi Bou Said - starożytnego dziedzictwa Tunezji. Kartagina, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest wspaniałym historycznym miastem zbudowanym przez Fenicjan wraz z lokalnymi plemionami Berberów, a niektóre ważne ruiny tego starożytnego miasta istnieją do dziś i pokazują idealną mieszankę elementów fenickich i afrykańskich. W programie także zwiedzanie Tunisu - stolicy Tunezji.

ZOO Friguia

Zapraszamy do odwiedzenia Zoo Friguia w Bouficha, w którym można podziwiać m. in. tygrysy, krokodyle, foki, flamingi, żyrafy, lwy, słonie, surykatki i delfiny. Ogród zajmuje powierzchnię 36 hektarów i jest domem dla około 400 zwierząt z 62 gatunków. Znajduje się tutaj jedyne delfinarium w kraju.

Rejs na wyspie Djerba

Śródziemnomorska i jednocześnie saharyjska wyspa Djerba jest źródłem fascynacji od czasów Homera. To właśnie tam Odyseusz skosztował kwiatu lotosu, który sprawia, że zanika chęć powrotu. Do dzisiaj wszyscy odwiedzający czują się oczarowani wyjątkowymi krajobrazami i unikalną atmosferą tego miejsca. Zapraszamy na statek piracki, który który zabierze was na fantastyczną wyprawę na tę urokliwą wyspę. Wycieczka szczególnie polecana rodzinom z dziećmi.

Półwysep Cap Bon

Zapraszamy do zwiedzania tunezyjskiego półwyspu Cap Bon. Wycieczka zaczyna się od Medyny - Starego Miasta w Hammamet. Następnie udajemy się do prowincji Nabeul, która jest najlepszym miejscem na znalezienie ręcznie wykonanej tunezyjskiej kolorowej ceramiki. W Nabeul odwiedzimy rynek pełen sklepów i warsztatów rzemieślników, którzy zadziwiają swoimi umiejętnościami w zakresie kowalstwa, produkcji mat trzcinowych, haftu i rzeźby. Pod koniec wycieczki będziesz miał okazję skosztować lokalnego wina produkowanego z tunezyjskich winogron.

Dougga i Thuburbou Maius

Odkryj ruiny miast Dougga i Thuburbou-Maius, które łączyły Cesarstwo Rzymskie z Saharą. Zostały one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i są uważane za jedne z najlepszych rzymskich stanowisk archeologicznych w Afryce Północnej. W programie jest również wizyta w Świątyni Wody w Zaghouan, która była początkiem akweduktu ciągnącego się do Kartaginy (Tunisu). Wycieczka obowiązkowa dla miłośników archeologii i historii

El Jem

Małe miasteczko we wschodniej Tunezji, w którym znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO pozostałości największego koloseum z czasów rzymskich w Afryce Północnej. Amfiteatr dominuje we współczesnym mieście i pojawił się także w kilku scenach z Żywotu Briana i Gladiatora. Dwa tysiące lat temu El Jem było najważniejszym i najwspanialszym miastem rzymskiej Afryki, słynącym z produkcji oliwy z oliwek z największych ogrodów założonych przez cesarza Hadriana w okolicznych wsiach.


Wycieczka quadami

Quady to zdecydowanie najlepszy sposób na odkrywanie niedostępnych miejsc i podziwianie niesamowitych widoków. Trasa wycieczki wiedzie przez urokliwe gaje palmowe i strefy turystyczne, a uczestnicy mają okazję podziwiać przepiękne krajobrazy i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Wakacje Djerba all inclusive 2023

Pogoda Djerba 2024

Klimat na Djerbie

Tym, co przyciąga na Djerbę, bez wątpienia jest fantastyczna pogoda. Wyspę charakteryzuje suchy i stepowy mikroklimat. Oznacz to, że nawet zimą, w najchłodniejszych miesiącach, temperatury mogą sięgać około 20 st. C. Za to w lato Djerbę oplatają promienie słońca, które pozwoli się wygrzać. W lipcu i sierpniu średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 40 st. C.

Odkryj Tunezję

Wakacje Djerba Tunezja

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • ponad 3 godziny
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
 • w miejscach turystycznych angielski
  i francuski
alt

Waluta

 • dinar tunezyjski
alt

Czas lokalny

 • - 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 230 V, 50 Hz (gniazdka takie, jak
  w Polsce)
 • Religia: ponad 99% mieszkańców to wyznawcy islamu
 • Powierzchnia: blisko 164 tys. km kw.
 • Geografia: państwo mieści się w północnej części Afryki nad wodami Morza Śródziemnego. Wyróżnia się zróżnicowanym terenem. Na północy przeważają obszary górzyste i zalesione, na południu – pustynne.
 • Ludność: ponad 11 mln
 • Stolica: Tunis

Polecane hotele w Djerba

Djerba oferuje wszystko to, co niezbędne do wymarzonego wakacyjnego, wypoczynku. Białe plaże, cudowna pogoda, wysokie temperatury, szeroka oferta atrakcji oraz bogata baza hotelowa. Nic, więc dziwnego, że to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków europejskich turystów.