hero
stamp

Side Wakacje 2024

Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością

12°C

Temp. powietrza w lutym


17°C

Temp. wody w lutym

Wakacje Side all inclusive 2024

Miasto na południu Turcji wyróżnia się długą historią, której ślady są widoczne do dziś.

Wakacje w Side to przede wszystkim możliwość zobaczenia pozostałości po starożytnych obiektach (nawiązujących do tradycji perskich, greckich, rzymskich). W czasach antycznych miejscowość była znaną siedzibą piratów. Handlowano tu niewolnikami. Obecnie region jest popularnym ośrodkiem turystycznym, który zachwyca niezwykłym krajobrazem. Przy wybrzeżu rozciągają się piaszczyste plaże, drzewa pomarańczy, a lazurowa woda to raj dla nurków i amatorów sportów wodnych. Wzdłuż wąskich uliczek rozmieszczone są liczne kawiarenki, restauracje, a także sklepy z pamiątkami i specjałami kulinarnymi. Wczasy w Side to okazja do spróbowania regionalnych dań, np. kebabów, pierogów z nadzieniem warzywnym lub mięsnym. W kuchni wykorzystuje się owoce i warzywa z miejscowych plantacji. Do powszechnych składników dań zaliczają się m.in.: papryki, pomidory, dynie, cukinie, figi, oliwki.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wczasy Side 2024 - oferty

Wakacje Side all inclusive 2023
Side 2024
Turcja to coraz popularniejszy kierunek. Jako doświadczeni organizatorzy zwracamy uwagę na wiele szczegółów, zapewniając pobyt w komfortowych warunkach. Jeśli chcesz spędzić magiczne wakacje Side to bardzo dobry wybór. Okolica kusi licznymi zabytkami. Znajdują się tu ruiny teatru, biblioteki, a także świątyni Ateny i Apollina. W mieście zlokalizowana jest również agora z wieloma kolumnami. Warto odwiedzić też Muzeum Starożytności, które mieści się w budynku po rzymskiej łaźni.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Side all inclusive

Turecki region stanowi również bazę do dalszych wycieczek. Jeśli planujesz urlop w Side, wczasy będziesz wspominał przez wiele kolejnych lat. Ponad 30 km od kurortu w mieście Aspendos znajdują się pozostałości po rzymskim amfiteatrze – obiekt jest dostosowany do potrzeb ok. 15 tys. osób. W jego sąsiedztwie utworzono nowoczesną arenę, gdzie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, m.in. Międzynarodowy Festiwal Opery i Baletu. Wielbicielom adrenaliny proponujemy spływ w pontonach i możliwość podziwiania Kanionu Koprulu. Ciekawym punktem jest także wizyta w delfinarium. To doskonała opcja szczególnie dla rodzin z dziećmi. Na uwagę zasługuje antyczna część miasta, znajdująca się nad brzegiem Morza Śródziemnego. Można tam zobaczyć m.in. pozostałości świątyni Apolla.

Wycieczki fakultatywne Side


Kapadocja 2 dni

Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 06:00 i kończy się ok. godziny 18:00 - 19:00 na drugi dzień.
Program wycieczki: Dzień 1: Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Śniadanie w drodze do Konyi w restauracji Zirve, przerwa w Aksaray, zwiedzanie podziemnego miasta Saratli, obiad w Kapadocji, następnie Skansen Zelve, przerwa na zdjęcia na Zamku Uçhisar. Przyjazd do hotelu w Kapadocji - zakwaterowanie, wyjazd z hotelu na wieczór turecki. Dzień 2: Wyjazd z hotelu, zwiedzanie Doliny Wielbłądów, przyjazd do Avanos i wizyta w sklepie z ceramiką. Przerwa na zdjęcia w Dolinie Miłości i Dolinie Gołębi, przerwa na lunch i zwiedzanie klejnotów onyksu, kolacja w restauracji Tınaztepe.

W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: odpowiednią odzież, buty, czapkę, szalik do Muzeum Mevlany, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, pieniądze na wydatki osobiste, kopię paszportu.

Kapadocja hipnotyzuje niewiarygodną magią jest to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Turcji ale i na świecie. Wycieczka z przewodnikiem, który posiada ogromną wiedzę na temat życia i kultury Turcji. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Aksaray z podziemnym miastem. Po przyjeździe do Kapadocji ujrzycie na własne oczy baśniowy krajobraz i wyrzeźbione formy skalne, niespotykane nigdzie indziej. Następnym punktem programu jest położone na otwartej przestrzeni muzeum Göreme, będące Parkiem Narodowym, zwiedzanie zamku Uchisar oraz wieczór folklorystyczny "Turecka Noc". Drugi dzień rozpoczyna się od lotu balonem nad Kapadocją. Lot trwa ok. 1 godziny i nie jest obowiązkowy (dodatkowo płatny). Później całą grupą przejedziemy do Doliny Wielbłądów, następnie odwiedziny sklepu garncarskiego w Avanos i Muzeum Mevlany w Konya.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.

Jeep Kaan - Green Conyon

Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 09:00 - 10:00 i kończy się ok. godziny 16:00 - 17:00.
Program wycieczki: Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Przejazd w Góry Taurus drogą leśną i terenową, wizyta w meczecie, Seleukia Antique City, przerwa na lunch. Odwiedzenie Zielonego Kanionu, rejs jachtem, możliwość pływania. W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: odpowiednie ubrania i buty, aparat fotograficzny, stroje kąpielowe, balsam do opalania, okulary przeciwsłoneczne, pieniądze na wydatki osobiste. Wszystkie napoje są dodatkowo płatne. Czas i kierunek wycieczki mogą ulec zmianie ze względu na liczbę uczestników i warunki pogodowe.
*Wycieczka organizowana z regionu Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.

Buggy Cross


Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 09:00 - 10:00 i kończy się ok. godziny 12:00 - 13:00.
Program wycieczki: Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Dojazd na miejsce zbiórki, udzielenie informacji o programie, jazda próbna wzdłuż lasu i toru wyścigowego, przerwa na zrobienie zdjęć. Powrót do miejsca spotkania. W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta.

Co ze sobą zabrać: strój kąpielowy, krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie buty i ubrania, nakrycie głowy, ręczniki, aparat fotograficzny, pieniądze na wydatki osobiste. Wszystkie napoje są dodatkowo płatne. Posiadanie karty uprawniającej do prowadzenia pojazdów nie jest obowiązkowe. Dzieci do 11 r.ż. nie mogą uczestniczyć w wycieczce, młodzież między 12 a 15 r.ż. może uczestniczyć jako osoba towarzysząca, osoby powyżej 17 roku życia mogą prowadzić pojazdy. Zabrania się prowadzenia pojazdów osobom pod wpływem alkoholu i w ciąży. Dla bezpieczeństwa obowiązuje kask i okulary. Jeśli ktoś jedzie niewłaściwie, nie przestrzegając przepisów, zostaje ostrzeżony lub zdyskwalifikowany. Jeśli komuś się nie powiedzie podczas jazdy próbnej, może uczestniczyć jako osoba towarzysząca.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.

Ticket - Sealanya - Swimming

Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 09:00 - 10:00 i kończy się ok. godziny 15:00 - 16:00.
Program wycieczki: Transfer nie jest wliczony w cenę. Przyjazd do Seaparku, oglądanie pokazu delfinów, możliwość zakupienia zdjęć i kuponu na pływanie z delfinami. Przerwa na lunch. Pływanie z Mantami lub w basenie interaktywnym. Dla chętnych możliwość popływania w basenie z rekinami. Godziny pokazu delfinów i godziny pływania z delfinami są zmienne. Zabrania się używania aparatu fotograficznego podczas pływania z delfinami. Osoby nieumiejące pływać, nie mogą pływać z delfinami. Dziecko w wieku 0-4 lat nie może pływać, dzieciom w wieku 5-7 lat powinni towarzyszyć rodzice. Zabrania się pływania osobom w ciąży i niepełnosprawnym. Każda grupa składa się z co najmniej z 7 osób i pływa tylko 1 delfin. Czas trwania to 25 min. Podczas pływania obowiązuje zakaz używania zegarków, biżuterii. Co ze sobą zabrać: aparat fotograficzny, odpowiednie ubrania i buty, pieniądze na wydatki osobiste, ubrania na zmianę.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
Wakacje Side all inclusive 2023

Pogoda Side 2024

Klimat w Side

W Side dominuje klimat podzwrotnikowy, który wyróżnia się słoneczną i ciepłą pogodą oraz łagodnymi zimami. Najchłodniej jest w styczniu – temperatury wynoszą wówczas około 15 st. C. Jeśli wybierasz się na wczasy, Side odwiedź w miesiącach od maja do października. To okres, w którym słońce świeci ponad 10 godzin dziennie, a wartości słupka rtęci przekraczają 25 st. C (w najcieplejszych miesiącach temperatury wynoszą ponad 30 st. C). To optymalne warunki do opalania i kąpieli w morzu. Warto zabrać jednak ze sobą kremy z wysokim filtrem, aby uchronić się przed promieniami UV.

Odkryj Turcję

Wakacje Side Turcja

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 3 godzin
alt

Paszport  lub wiza

 • wystarczy ważny
  dowód osobisty
alt

Język

 • urzędowy - turecki 
 • w miejscach turystycznych angielski
alt

Waluta

 • liry tureckie
 • dolary
 • euro
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • wtyczka typu C i V
 • 230 V, 50 Hz
 • Religia: oficjalnie Turcja jest państwem świeckim, ale 99% Turków wyznaje islam
 • Powierzchnia: 780 tys. km kw. (2,5 razy więcej niż Polska)
 • Kontynenty: zaledwie 3% Turcji należy do Europy (jest to tzw. Rumelia albo Tracja), a 97% to już Azja (tzw. Anatolia)
 • Ludność: 75 mln
 • Geografia: większość kraju to góry – najwyższe z nich Ararat (5165 m n.p.m.). Turcja ma dostęp do czterech mórz: Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego.
 • Stolica: Ankara, ale największe miasto to Stambuł (ok. 12 mln mieszkańców);

Polecane hotele w Side

Gwarantujemy zakwaterowanie w renomowanych obiektach turystycznych. W ramach oferty Side 2024 proponujemy pobyt w hotelach z dostępem do basenów, barów, restauracji.