hero
stamp

Wietnam Wakacje 2023

Pełnia kolorytu

29

Temp. powietrza w listopadzie


29

Temp. wody w listopadzie

Mieszanka smaków i kultur

Od naleśników nem po zupę z rekinów

Podróżuj po Wietnamie, a przekonasz się, że smaki i potrawy różnią się w zależności od regionu. Pod względem tradycji kulinarnych Wietnam dzieli się na trzy regiony: Północ z Hanoi, gdzie stosuje się sos sojowy częściej niż w innych regionach, a także potrawy z węży i żab; Centrum, słynące z różnorodności warzyw i owoców oraz Południe bazujące na rybach i owocach morza. Od prostej domowej kuchni, poprzez uzależniające uliczne jedzenie, po współczesną wietnamską kuchnię, kraj zapewnia pyszną kulinarną różnorodność. Kuchnia wietnamska połączyła to, co najlepsze z chińskich, francuskich, tajskich i khmerskich tradycji kulinarnych, tworząc własne niepowtarzalne dania i sosy. Podstawowym produktem jest ryż z różnymi przyprawami, a niekwestionowanym liderem tutejszego stołu są owoce morza. Krewetki gotowane w kokosie, a następnie smażone w ryżu, homary, kraby, grillowane ostrygi, zupa z rekinów… A wszystko to świeżo złowione, bo Wietnamczycy w zasadzie nie jedzą mrożonek. Wśród dań narodowych warto zwrócić uwagę na naleśniki nem – ich nadzienie bywa bardzo różnorodne, ale mięso mielone jest niezmiennie zawijane w papier ryżowy. I oczywiście owoców pod dostatkiem: małe słodkie ananasy, mango, arbuz, smoczy melon, banany – po prostu trzeba tu przyjechać i spróbować!

Wakacje Wietnam 2023 - wyjątkowe oferty

Wietnam wakacje 2023

Wietnam wczasy 2023

Istnieje wiele starożytnych zabytków i budowli kolonialnych, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Świątynie buddyjskie znajdują się obok wysokich drapaczy chmur, w których odbywają się tętniące życiem festiwale i uroczystości sprzed setki lat. Długie, piaszczyste plaże są domem dla luksusowych kurortów i eleganckich lokali gastronomicznych, co czyni je idealnymi na romantyczne wypady, a rozległe tarasy ryżowe na wzgórzach to doskonałe miejsce na piesze wycieczki. Jeśli planujesz historyczną wycieczkę po Hanoi i Ho Chi Minh, relaksującą przerwę na plaży lub po prostu chcesz uciec od zgiełku miasta, Wietnam zaspokoi niemal wszystkie wakacyjne preferencje.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki Wietnam 2023 - Nie sposób nie zakochać się w Wietnamie

Wietnam jest jednym z najpiękniejszych krajów Azji Południowo-Wschodniej, przyciągającym podróżników do swoich zalesionych pagórków, tętniących życiem miast i piaszczystych plaż. Pomimo szybkiej modernizacji wietnamskich ośrodków miejskich Hanoi i Ho Chi Minh, tradycje pozostają nienaruszone wśród mieszkańców.
Wakacje Wietnam 1

Pogoda w Wietnamie

Klimat w Wietnamie

Klimat Wietnamu jest subtropikalny i tropikalny pod względem temperatury. Nie ma wyraźnej zimy i latem średnia temperatura utrzymuje się na poziomie +25, +27 C, pory roku wyznacza kierunek wiatrów i wilgotność przenoszonych przez nie mas powietrza. Należy pamiętać, że Wietnam jest podzielony na trzy regiony klimatyczne: północny, środkowy i południowy. Ale na południu pora deszczowa trwa od maja do października, pora sucha trwa od listopada do kwietnia. Chociaż pora deszczowa w południowym Wietnamie jest względna, deszczowa pogoda może trwać tylko 20-30 minut dziennie, a przez resztę czasu będzie świecić słońce. W związku z tym, w południowych kurortach (na mapie poniżej Da Nang) można odpocząć przez cały rok. Sytuacja jest inna na północy i w centrum. Na pogodę w środkowym Wietnamie duży wpływ mają monsuny: dość ulewne deszcze padają od października do listopada, zimą robi się chłodno, więc najlepszy czas na wizytę to kwiecień - wrzesień, czyli nasze lato. Północne kurorty polecane są na styku pór roku - wiosną lub jesienią, ponieważ latem zaczyna się pora deszczowa, a zimą temperatura może spaść do +15 C. W ten sposób można odpoczywać w Wietnamie 365 dni w roku. Najważniejsze jest, aby wybrać właściwy kierunek!

Odkryj Wietnam

Wakacje Wietnam 2

Wietnam 2023 - Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 11 h 20 min.
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - wietnamski
alt

Waluta

 • Oficjalną walutą Wietnamu jest dong. 1$ równa się 23.000 dong wietnamskich
alt

Czas lokalny

 • + 5 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v, wtyczki typu europejskiego A,C,D. Może być potrzebna przejściówka.
 • Religia: buddyzm
 • Ludność:97,5 mln
 • Stolica: Hanoi
 • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia.
 • Geografia: Wietnam należy do krajów Azji Południowo-Wschodniej. Na zachodzie graniczy z Laosem i Kambodżą, na północy - z Chinami, od wschodu i południa obmywają go wody Morza Południowochińskiego. Długość linii brzegowej wynosi około 3400 km. Terytorium kraju to wąski pas ziemi ciągnący się z północy na południe. Na północy jest wyżyna Yunnan z najwyższym punktem w kraju - Mount Fansipan (3143 m). Na południu leży płaski teren delty Mekongu. Największą wyspą w kraju jest Phu Quoc.
 • Wiza: Wietnamska wyspa Phu Quoc jest strefą bezwizową dla osób przebywających na wyspie nie dłużej niż 30 dni. W innych regionach kraju jest ona wymagana, bez względu na cel i długość trwania wyjazdu. Można aplikować o promesy wizowe on-line, na których podstawie uzyskuje się wizę właściwą po przylocie na wybrane lotnisko wietnamskie (dostępne są w opcjach jednokrotnych na pobyty do 90 dni lub wielokrotnych, również z możliwością pobytu do 90 dni). Jest także opcja wiz elektronicznych - wydawane są na jeden wjazd z pobytem do 30 dni na miejscu. Elektroniczne pozwolenia na wjazd upoważniają tylko do podróży w celach turystycznych. Koszt wizy: wiza turystyczna lub biznesowa; cena uzależniona jest od długości i trybu wydania od 250 do 450 PLN, e-wiza do Wietnamu 25 USD.

Phu Quoc - Polecane hotele

Wyspa Phu Quoc tworzy trójkątny kształt, a na zachód od niej znajduje się plaża Long Beach, najdłuższa plaża na wyspie. Większość miejsc noclegowych na wyspie znajduje się wzdłuż tej plaży. Prawie połowa wyspy pozwala zobaczyć dziewicze piękno przyrody. Wyspa Phu Quoc pokryta jest lasami i plaże są opustoszałe, tworząc na wyspie czarujące środowisko. Zapewnia spektakularny widok z idealnym połączeniem błękitnych wód, piaszczystych plaż i pięknych krajobrazów. Jeśli będziesz mieć okazję wybrać się na wyspę, nie zapomnij zobaczyć magicznego zachodu słońca z plaży. Oprócz słynnej plaży Long Beach, należy wziąć pod uwagę plaże Bai Dan i Bai Sao. Z dala od plaż są pola pieprzowe, lasy deszczowe i rzeka Suoi Da Ban z wodospadami. Na wyspę Phu Quoc można dotrzeć zarówno samolotem, jak i łodzią.