zjednoczone emiraty arabskie wakacje all inclusive
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Co sprawia, że Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się tak chętnie wybieranym kierunkiem na wczasy? To z jednej strony gwarantowana pogoda, a z drugiej – niecodzienne atrakcje, jakie w tym bliskowschodnim państwie o niedługiej historii czekają na turystów. Jak wabik działa na turystów także Dubaj – niesamowita metropolia wzniesiona na pustyni. W kraju takim jak Zjednoczone Emiraty Arabskie wakacje można jednak spędzić nie tylko w wielkim miejskim centrum, ale również na przepięknej plaży lub na wycieczkach w skaliste góry. Tutaj coś dla siebie znajdą miłośnicy sportów wodnych, szusowania na nartach i łyżwiarstwa, zakupów, zwiedzania, a także amatorzy nocnego życia, relaksu w zaciszu rezerwatu przyrody lub spacerów po tradycyjnym targu. W kraju, gdzie na gości czeka wyjątkowa kawa z kardamonem, daktyle i orientalna kuchnia, a mieszkańcy reprezentują różne kultury i religie, nie sposób się nudzić! Safari na pustyni, wyścigi wielbłądów, kolacja w jednej z najwykwintniejszych restauracji, rejs łodzią oraz park rozrywki z najszybszą kolejką górską na świecie zaspokoją apetyty turystów o różnych upodobaniach.

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2023

W ZEA dni mijają na błogim odpoczynku, fantastycznej zabawie, rekreacji lub zwiedzaniu. Podstawą udanych wakacji jest jednak odpowiednia baza noclegowa, która w każdym z emiratów spełnia najwyższe oczekiwania. Do dyspozycji gości jest tu mnóstwo hoteli o różnym standardzie – od trzy- do pięciogwiazdkowych obiektów, które dzięki profesjonalnej obsłudze i licznym udogodnieniom czynią wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni komfortowymi. Różnego rodzaju pokoje z pięknym widokiem i niezbędnym wyposażeniem, baseny, restauracje, kawiarnie, centra SPA, salony gier, zaplecze sportowe, dostęp do prywatnej plaży lub specjalnie przygotowane dla dzieci atrakcje sprawiają, że ZEA jest idealnym miejscem na wczasy nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych turystów. Tutaj można zdecydować się na nocleg ze śniadaniem, a także dwoma lub trzeba posiłkami – ci, którzy pragną w pełni poczuć bliskowschodni luksus, mają też do wyboru opcję all inclusive. Hotele zlokalizowane w różnych emiratach stanowią idealną bazę wypadową dla każdego, kto chce poznawać Zjednoczone Emiraty Arabskie we własnym zakresie lub kto planuje udział w interesujących wycieczkach fakultatywnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - mapa
Kursy walut
27.09.2023
waluta kurs NBP
euro
EUR 4.61 zł
dolar amerykański
USD 4.4 zł
dirham ZEA
AED 1.19 zł

Przydatne informacje

  • CZAS: +3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego.
  • WIZA: obywatele Polski odwiedzający ZEA w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni – warunkiem jest posiadanie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju.
  • PRZELOT Z POLSKI: ok. 5 godzin.
  • JĘZYK: arabski, jednak w centrach turystycznych można porozumiewać się też po angielsku.
  • WALUTA: dirham.
  • RELIGIA: religią państwową jest islam, jednak kraj zamieszkują także wyznawcy chrześcijaństwa, hinduizmu czy buddyzmu
  • POWIERZCHNIA: 83 600 km kw.
  • LUDNOŚĆ: 9,27 mln, przy czym większość populacji to obcokrajowcy
  • GEOGRAFIA: ZEA leżą w Azji Południowo-Zachodniej, na wschodzie Półwyspu Arabskiego. Oblewają je wody Zatoki Perskiej, Zatoki Osmańskiej i łączącej je Cieśniny Ormuz
  • STOLICA: Abu Dhabi, ale największym miastem jest Dubaj.

Klimat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zwrotnikowy i suchy klimat ZEA powoduje, że turyści odwiedzają kraj przez cały rok. Opady są tu niewielkie, a temperatura wody w Zatoce Perskiej przez cały czas utrzymuje się na poziomie co najmniej 20 stopni. Najbardziej sprzyjającą porą na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są miesiące zimowe – od grudnia do marca. Wtedy temperatura powietrza osiąga ponad 20 stopni Celsjusza i zapewnia przyjemne warunki do zwiedzania. Od kwietnia robi się znacznie cieplej, jednak wczesna wiosna i jesień to również dobre pory na wyjazd. Sezon letni jest natomiast upalny – termometry mogą wskazywać nawet ok. 50 stopni.

Polecane oferty w ZEA
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty
PARAMETRY WYSZUKIWANIA
Obecnie nie ma oferty spełniającej wszystkie twoje kryteria.
Zmień opcje wyszukiwania aby zobaczyć inne propozycje.