hero
stamp

Fujairah 2023

wakacje

30

Temp. powietrza w listopadzie


29

Temp. wody w listopadzie

Fujairah wczasy

Kiedy ktoś chce się wybrać na luksusowe, egzotyczne wakacje, Fujairah jest jednym z najważniejszych kierunków, które polecamy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są miejscem pełnym kontrastów, jednak Fujairah dodatkowo wyróżnia się na tle innych regionów – jego duży atut stanowi malownicze położenie między Zatoką Omańską (inne emiraty leżą nad Zatoką Perską) a górami Al-Hajar. Osobom przyjeżdżającym tu na wczasy Fujairah może więc zagwarantować różnorodny krajobraz i szerokie możliwości spędzania wolnego czasu, począwszy od trekkingu po górskich sawannach, poprzez nurkowanie w imponujących podwodnych jaskiniach ukrytych między rafą koralową, po korzystanie z bogatego zaplecza usług rekreacyjnych, hotelowych i gastronomicznych. Emiraty Arabskie stają się coraz ciekawsze turystycznie, dlatego wybierając się do takiego regionu jak Fujairah wakacje bez wątpienia staną się życiową, niezapomnianą przygodą.

Wakacje Fujairah 2023 - wyjątkowe oferty

Wakacje Zjednoczone Emiraty Arabskie

Fujairah 2023

Ofertę wakacji Fujairah 2022 staraliśmy się skomponować z myślą o konkretnych potrzebach naszych klientów. Region obfituje w rozmaite warunki naturalne, dlatego dobrym pomysłem jest zaplanowanie części urlopu na wycieczki fakultatywne. W samej stolicy emiratu (miasto Fujairah) warto zobaczyć np. fort o dużej wartości historycznej oraz towarzyszące mu muzeum. Poza tym w Fujairah wczasy upłyną Ci na podziwianiu nie tylko zabytków i przyrody, ale też nowoczesnej architektury. Zjednoczone Emiraty Arabskie to prężnie rozwijający się obszar świata, a zabudowa miejska powstaje pod okiem najlepszych projektantów. Dlatego też gwarantujemy, że spędzając wakacje w Fujairah Ty i Twoi bliscy będziecie zadowoleni ze standardu zakwaterowania. Większość apartamentów posiada dostęp do basenów i dodatkowych usług restauracyjno-rekreacyjnych, poza tym z niektórych apartamentów rozciąga się widok na piaszczyste, rajskie plaże.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Regiony w Fujairah

Fujairah to jeden z emiratów i zarazem nazwa stolicy. Region dynamicznie rozwija się w sektorze turystycznym, a różnorodność geograficzna (góry, plaże) stanowi jego największy atut.

Wakacje Zjednoczone Emiraty Arabskie 1

Pogoda

Klimat w Fujairah

Pogoda przez cały rok jest słoneczna, w okresie wakacyjnym panują jednak upały. Wakacje najlepiej zaplanować od października do marca (temperatura wynosi wówczas ok. 30 stopni). Wyjeżdżając na wczasy, należy koniecznie pamiętać o kosmetykach gwarantujących silną ochronę przed słońcem.

Odkryj Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wakacje Zjednoczone Emiraty Arabskie 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 5 h
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
alt

Waluta

 • dirham
alt

Czas lokalny

 • + 3 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v, wtyczki typu europejskiego A,C,D. Może być potrzebna przejściówka.
 • Religia: religią państwową jest islam, jednak kraj zamieszkują także wyznawcy chrześcijaństwa, hinduizmu czy buddyzmu
 • Ludność: 9,27 mln, przy czym większość populacji to obcokrajowcy
 • Powierzchnia: 83 600 km kw.
 • Stolica: Abu Dhabi, ale największym miastem jest Dubaj.
 • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia.
 • Wiza: obywatele Polski odwiedzający ZEA w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni – warunkiem jest posiadanie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju.
 • Geografia: ZEA leżą w Azji Południowo-Zachodniej, na wschodzie Półwyspu Arabskiego. Oblewają je wody Zatoki Perskiej, Zatoki Osmańskiej i łączącej je Cieśniny Ormuz

Polecane hotele w Fujairah

Wszystkie hotele w stolicy emiratu spełniają wysokie standardy i są przyjazne rodzinom z dziećmi. Apartamenty posiadają szereg udogodnień  - m.in. klimatyzację, balkon.