hero
stamp

Marsa Alam Wakacje 2024

Oaza spokoju

23°C

Temp. powietrza w lutym


22°C

Temp. wody w lutym

Wakacje Marsa Alam all inclusive 2024

Marsa Alam to najszybciej rozwijający się egipski kurort, jest również najdalej wysunięty na południe kraju.

Mimo dalekiego położenia od bogactw zabytków starożytnego Egiptu, jest to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych odwiedzanych przez koneserów sportów wodnych. Tutejsze bogactwo zachwycających raf koralowych oplatających wraki podwodnych statków, skarby podwodnego świata, lazurowe, ciepłe morze, i piękna słoneczna pogoda przez cały rok, od lat kuszą turystów z całego świata.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wczasy Marsa Alam 2024 - oferty

Wakacje Marsa Alam all inclusive 2023
Marsa Alam 2024
Do Marsa Alam latamy z 3 lotnisk w Polsce: Warszawy, Poznania i Katowic. W naszej ofercie przygotowaliśmy hotele o standardzie od 3* do 5* deluxe. Prócz standardowych wakacji 7 i 14 dniowych proponujemy również pobyty 10 i 11 dniowe (z Warszawy i Katowic).

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wczasy w Marsa Alam

Wczasy w Marsa Alam to przede możliwość poznania bogactwa tutejszej flory i fauny, która od lat zachwyca odwiedzających ją pasjonatów nurkowania i snurkowania. Największą popularnością cieszy się tu oddalona o 20 km od wybrzeża Marsa Alam rafa Elphinstone, która jest doskonałym miejscem do podziwiania podwodnego świata. Rozpościera się na około 300 metrach długości. Można spotkać tu barakudy, mureny, graniki, skalary, kolorowe pawie oczka, rogatnice Picasso, żółwie i kraby. Rafa ta jest bardzo popularnym punktem w programie podczas safari nurkowego na Morzu Czerwonym. Za to w rejonie Shabb Samadai przy odrobinie szczęścia możemy nurkować, snurkować w towarzystwie delfinów. Rafa Fury Shoal kusi turystów barwnymi koralowymi kanionami pośród koralowców. Dodatkowymi nurkowymi atrakcjami podczas wakacji w Marsa Alam niewątpliwie są znajdujące się na dnie wraki statku żaglowego oraz holownika w rejonie rafy Fury Shoal. Jednakże wakacje w Marsa Alam to nie tylko miejsca dla nurkowych „freeków”, czeka tu na Was moc atrakcji związanych z miejscowym krajobrazem. Koneserom ekstremalnych sportów polecamy zjazd po wydmach na desce snowboardowej lub na nartach.

Wycieczki fakultatywne Marsa Alam


Hamata

Zapraszamy na morską wycieczkę do spotu Hamata na wyspach Qulaan, nazywanych egipskimi Malediwami. Drobny piasek, krystalicznie czysta lazurowa woda i malowniczy krajobraz to największe atuty tego miejsca. Podczas rejsu będzie czas na plażowanie, pływanie i snorkeling wśród bajecznych raf koralowych. Hamata to wspaniała wyprawa do najpiękniejszych, dziewiczych miejsc na Morzu Czerwonym, gdzie spędzicie niezwykły dzień wśród zachwycającej przyrody.

Super Safari

Porzuć hotelową rutynę i przeżyj wspaniałą przygodę na egipskiej pustyni z Super Safari. W godzinach popołudniowych wyjedziemy do bazy, skąd wyruszymy od wioski Beduinów. Zobaczycie tam domy mieszkańców pustyni, ich codzienne zajęcia i stroje. Podczas jazdy na quadach będziecie mogli oddać się pustynnemu szaleństwu, podziwiając majestatyczne góry w najróżniejszych barwach. Czeka też na Was pełna wrażeń przejażdżka na wielbłądach. Podczas odpoczynku w beduińskim namiocie, przy tradycyjnej herbacie, obejrzymy niesamowity zachód słońca na pustyni. Zwieńczeniem wycieczki będzie kolacja ze specjałami kuchni beduińskiej i egipskiej.

Abu Dabbab - zatoka żółwi

Zatoka Abu Dabbab zachwyca bogactwem podwodnego świata i jest jednym z najciekawszych miejsc do pływania w Marsa Alam. Znajduje się tu piękna plaża z leżakami, parasolami i hamakami. Zatoka jest domem dla licznych morskich istot m.in. żółwi, krów morskich, moren, skrzydlic, płaszczek oraz tysięcy kolorowych ryb. Czas spędzony na plaży będzie doskonałą okazją do snorkelingu i podziwiania tych stworzeń z bliska. Adu Dabbab to miejsce, które zachwyci każdego. Serdecznie zapraszamy na tę morską przygodę, która długo zostanie w Waszej pamięci.

Nurkowanie w Marsa Alam

Marsa Alam znane jest z najpiękniejszych miejsc do nurkowania w Morzu Czerwonym. Wyróżnia się dziewiczymi, doskonale zachowanymi rafami, bogactwem koralowych ogrodów i wielobarwnych ryb. Spotkacie tu rekiny, manty, żółwie, krowy morskie a także delfiny. Nurkować można zarówno z brzegu, jak i bezpośrednio z łodzi. Znakomite warunki do nurkowania przez cały rok i doskonała widoczność pod wodą sprawiają, że Marsa Alam jest jednym z czołowych miejsc do nurkowania dla pasjonatów podwodnego świata. Dzień spędzony na tej wycieczce będzie dniem pełnym emocji i wrażeń. To też niepowtarzalna okazja do zrobienia kursu nurkowego.

Nefretari - rejs łodzią królewską

Niesamowity i spektakularny rejs po Morzu Czerwonym jedyną w swoim rodzaju łodzią faraońską, która nosi imię słynnej egipskiej królowej – Nefertari. Konstrukcja łodzi to replika starożytnej egipskiej świątyni, pełna skarbów i antycznych hieroglifów, gdzie nawet kelnerzy są przebrani w stroje faraonów. Łódź wyposażona jest w trzy komfortowe pokłady, gdzie najniższy z nich to część sea scope z panoramicznymi oknami zanurzonymi w wodzie, przez które można podziwiać podwodny świat. Nefretari to pierwsza tego typu łódź, która pozwala zobaczyć cudowne Morze Czerwone w atmosferze starożytnego Egiptu. Podczas rejsu przewidziane są postoje na snorkeling i pływanie w krystalicznej morskiej wodzie. Łódź zawinie do portu przy akompaniamencie olśniewającego zachodu słońca. Na koniec pełnego wrażeń dnia przewidziany jest spacer po marinie w Port Ghalib, gdzie będzie chwila wolnego czasu, aby zakupić egipskie pamiątki. Zapraszamy na wyprawę w królewski rejs.


Wakacje Marsa Alam all inclusive 2023

Pogoda Marsa Alam 2024

Klimat w Hurghadzie

Najlepszy czas na wakacje w Marsa Alam to okres od lutego do września. Jednakże ze względu na subtropikalny klimat, panujący w kurortach Morza Czerwonego, Marsa Alam może poszczycić się przydomkiem wakacyjnego kurortu dostępnego przez cały rok. Dla nurków najpopularniejsze miesiące na eksplorację tutejszych wód to miesiące letnie, kiedy temperatury powietrza mogą przekraczać nawet 40°C. Dla osób chcących odpocząć pośród pustynnych krajobrazów w eleganckich kurortach polecamy wczasy w Marsa Alam w miesiącach od marca do września, a dla miłośników starożytnego świata wakacje w miesiącach od października do marca, kiedy to temperatura powietrza jest niższa, porównywalna z europejskim latem.

Odkryj Egipt

 Wakacje Marsa Alam Egipt

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 4 h 15 min.
alt

Paszport  lub wiza

 • wiza (można ją otrzymać po dokonaniu opłaty w Ambasadzie Egiptu w Warszawie lub na lotnisku w Egipcie)

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
alt

Waluta

 • funt egipski (EGP)
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 V, gniazdka takie, jak w Polsce
 • Religia: islam
 • Ludność: 82,5 mln
 • Stolica: Kair (9,5 mln mieszkańców)
 • Zdrowie: Nie są wymagane specjalne szczepienia.
 • Zwyczaje i kuchnia: W Egipcie pamiętajcie o targowaniu, jest to nieodzowny punkt wszelkich zakupów a także o tzw. bakszyszu, czyli napiwku.

Polecane hotele w Marsa Alam

Najlepszy czas na wakacje w Marsa Alam to okres od lutego do września. Jednakże ze względu na subtropikalny klimat, panujący w kurortach Morza Czerwonego, Marsa Alam może poszczycić się przydomkiem wakacyjnego kurortu dostępnego przez cały rok. Dla nurków najpopularniejsze miesiące na eksplorację tutejszych wód to miesiące letnie, kiedy temperatury powietrza mogą przekraczać nawet 40°C. Dla osób chcących odpocząć pośród pustynnych krajobrazów w eleganckich kurortach polecamy wczasy w Marsa Alam w miesiącach od marca do września, a dla miłośników starożytnego świata wakacje w miesiącach od października do marca, kiedy to temperatura powietrza jest niższa, porównywalna z europejskim latem.