Sri Lanka Wakacje 2023
stamp

Sri Lanka Wakacje 2024

Pełnia kolorytu

32°C

Temp. powietrza w lutym


28°C

Temp. wody w lutym

Sri Lanka wczasy

Malownicza republika na wyspie Cejlon, otoczona wodami Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego to marzenie wielu turystów.

Nic dziwnego, że wczasy w Sri Lance cieszą się ogromną popularnością. Z roku na rok do tego niewielkiego państwa dociera coraz więcej podróżnych. „To niewątpliwie najwspanialsza wyspa tej wielkości na świecie” – znane słowa Marco Polo (weneckiego kupca żyjącego w XIV wieku) do dziś nie tracą na popularności. Zakładając, że interesuje Cię Sri Lanka wakacje będziesz wspominać jeszcze przez długi czas. Zachwycą Cię piękne krajobrazy, piaszczyste plaże. Miejsce to chętnie wybierają także amatorzy wodnych kąpieli. Tereny charakteryzują się bowiem bogactwem raf koralowych i rzadko spotykanych gatunków ryb. Obszar cechuje się bogatą historią. Do 1972 r. kraj nosił nazwę Cejlon. Przez lata teren znajdował się pod władaniem Indusów, Tamilów, Portugalczyków, Holendrów. W XIX wieku region skolonizowali Brytyjczycy, którzy rozwinęli plantacje herbaty, palmy kokosowej, kauczuku. Obecnie Sri Lanka uchodzi za największego producenta herbaty na świecie. Będąc na miejscu, warto odwiedzić fabryki zajmujące się obróbka herbacianych liści, które znajdują się w miejscowości Ella – Nuwburgh Estate oraz Halpewatte Tea Factory.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wakacje Sri Lanka 2024 - wyjątkowe oferty

Wczasy Sri Lanka 2023

Wczasy Sri Lanka 2024

Wybierając się na wakacje Sri Lanka zaskoczy Cię różnorodnością atrakcji. W maju polecamy udać się do stolicy Sri Dźajawardanapura Kotte, gdzie co roku organizuje się festiwal poświęcony Buddzie. Warto udać się do muzeum w Colombo. Wśród obowiązkowych punktów na mapie turystycznej należy wymienić Kandy – miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się w nim Świątynia Zęba Buddy oraz ogrody botaniczne Sigiriya. Z kolei w Pinnawala mieści się sierociniec zamieszkiwany przez setki słoni. W centrum wyspy znajduje się Forteca Sigirija, w której żyjący w V wieku król Kassapa skrył się przed swoim bratem Mogallanem.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Sri Lanka

Sri Lanka 2024 to także możliwość podziwiania obiektów kultu religijnego. Za jeden z ważniejszych ośrodków uważa się Anuradhapura, gdzie rośnie drzewo Bodhi. Według podań zostało ono wyhodowane z gałęzi, pod którą Budda doznał oświecenia. Z kolei w Dambbulli zlokalizowana jest Złota Świątynia wypełniona ponad setką posągów Buddy. Polecamy również wycieczkę do miejscowości Polonnaruwie, w której znajdują się piękne płaskorzeźby przedstawiające sylwetkę założyciela buddyzmu.

Wycieczki fakultatywne 


Kandy Day


Podczas wycieczki udamy się do Elephant Bay i odwiedzimy sierociniec dla dzikich słoni azjatyckich. Następnym przystankiem będzie Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya - znakomita atrakcja dla miłośników azjatyckiej tropikalnej przyrody. To największy ogród botaniczny na Sri Lance. Wędrując zacienionymi alejkami, znajdziemy tu ponad 4000 gatunków drzew, kwiatów i krzewów – w tym zachwycającą bogactwem kolorów i zapachów kolekcję orchidei, imponującą aleję palmową, gaj mierzących 40 metrów bambusów oraz fascynujące herbarium. Następnie pojedziemy do Laksala - miejsca, w którym będzie możliwość zakupienia oryginalnych suwenirów ze Sri Lanki. Lunch i powrót do hotelu. Szczegółowe informacje na miejscu.

Pinnawala Day


Wycieczka do sierocińca dla słoni w Pinnawala, który od lat przyciąga rzesze turystów. Można tam spróbować samodzielnie nakarmić słoniątka. Obecnie ośrodek opiekuje się blisko setką maluchów. Połowa z małych słoni urodziła się w niewoli lub została osierocona przez matki. Atrakcyjne dla odwiedzających są również kąpiele słoniątek w rzece. Lunch i powrót do hotelu. Szczegółowe informacje na miejscu.

River Galle

Przejazd do przystani i rejs statkiem po malowniczej tropikalnej rzece Balapitiya. Na rzece znajdują się liczne mniejsze i większe wysepki, zamieszkane i zagospodarowane przez miejscowych. Można zobaczyć, jak wygląda tradycyjny połów krewetek lub niewielkie hodowle ryb. W wodzie można wypatrzeć nawet krokodyle. Po zakończeniu rejsu odwiedzimy słynną fabrykę kolorowych masek w Ambalangoda. Następnie przejazd do Galle, gdzie zobaczymy twierdzę - fortyfikacja została wybudowana w XVI wieku przez Portugalczyków. Fort wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch i powrót do hotelu. Szczegółowe informacje na miejscu.

Udawalawe Day

Wycieczka na safari do Parku Narodowego Udawalawe. Magicznie położony wokół rozlewisk rzeki Walawe Park Narodowy słynie z ogromnej liczby zamieszkujących go słoni. Mieszkają tu też bawoły, krokodyle, jelenie sambar, lamparty, warany oraz przeróżne gatunki ptaków, takie jak pawie, czaple, ibisy, kormorany i pelikany. Zwiedzanie Parku Narodowego Udawalawe to prawdziwa gratka dla miłośników natury. Odwiedzającym zawsze towarzyszy przewodnik, który pomaga wypatrzeć ukryte w zaroślach zwierzęta i służy swoją wiedzą na ich temat. Przejazd samochodami terenowymi. Szczegółowe informacje na miejscu.

Obserwacja wielorybów

Parogodzinny rejs obserwacyjny. Sri Lanka jest miejscem znanym wśród miłośników dzikiej natury. Jest to również jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji wielorybów i kaszalotów. Osiągające długość 30 metrów i masę ponad 200 ton płetwale błękitne są największymi zwierzętami na ziemi. Spotkanie ze zwierzęciem tak dużym jak samolot z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem. Szczegółowe informacje na miejscu.

Wakacje Sri Lanka 1

Pogoda w Sri Lance

Klimat na Sri Lance

Państwo znajduje się pod wpływem klimatu zwrotnikowego monsunowego oraz równikowego wilgotnego. Wysokie temperatury panują tu przez cały rok. Jeśli Twoim wymarzonym celem podróży jest Sri Lanka wczasy możesz planować w dowolnym okresie. Pamiętaj jednak, że od maja do października występuje pora deszczowa. Na klimat w znacznym stopniu wpływają wiatry monsunowe. Pogoda zależy również od ukształtowania terenu. Na wybrzeżach oraz w obszarach nizinnych temperatury w miesiącach letnich wynoszą około 30 st. C. Z kolei w górach wartości słupka rtęci wskazują około 20 st. C. Należy się również nastawić na dużą wilgotność powietrza wahającą się w granicach od 70 do 90%. Osobom, które źle znoszą zmiany klimatyczne, polecamy wybierać kurorty znajdujące się przy wybrzeżu. Charakteryzują się one przyjemną bryzą wiejącą znad oceanu. Niezależnie od wybranej pory nie zapominaj o zabraniu kremów z wysokim filtrem i zadbaj o odpowiednie nakrycie głowy.

Odkryj Sri Lankę

Sri Lanka all inclusive

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 8 h
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
 • wiza
alt

Język

 • angielski, syngaleski, tamilski.
alt

Waluta

 • rupia lankijska
alt

Czas lokalny

 • + 4 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 220 v, wtyczki typu europejskiego A,C,D. Może być potrzebna przejściówka.
 • Religia: buddyzm
 • Liczba ludności zamieszkującej Sri Lankę: ponad 20 mln.
 • Stolica: Sri Dźajawardanapura Kotte.
 • Powierzchnia Sri Lanki: około 65,5 tys. km kw.
 • Geografia: Sri Lanka mieści się w Azji Południowej, od południa graniczy z Oceanem Indyjskim, a wschodu z wodami Zatoki Bengalskiej.

Polecane hotele w Sri Lance

Rezerwując wczasy Sri Lanka zaskoczy Cię rozbudowana bazą hoteli. Zapewniamy pobyt w sprawdzonych obiektach, które wyróżniają się wysokim standardem. W ramach pobytu goście mogą korzystać z bogatego zaplecza rekreacyjnego. Do dyspozycji są m.in. basen, restauracja, siłownia, squash.